ABD’de Franchise Yatırımı ile E-2 Vizesi

  • 9 ay önce
  • 1

E-2 vizesi, sahip olduğu özellikler ve sağladığı avantajlar nedeniyle günümüzdeki en popüler yatırımcı vizelerinden birisi olma yolunda hızla ilerliyor. Bu yüzden yatırımcılar, E-2 vizesini nasıl alabileceklerini merak ediyor ve farklı yollar deniyorlar. ABD’de yatırım yapmak, ilgili vizeyi hızlı ve sorunsuz bir şekilde almanın ilk şartıdır. Franchise yatırımı da bu noktada öne çıkan bir seçenek olarak dikkat çeker.

E-2 Vizesi Nedir?

E-2 vizesi; ABD ile ticaret anlaşması olan ülke vatandaşlarına verilen bir yatırımcı vizesi türüdür. Türkiye ile ABD arasında da söz konusu ticaret anlaşması vardır. Bu anlaşma 1993 yılında imzalanmış ve o tarihten itibaren Türk yatırımcılar E-2 vizesi alabilmektedir.

İlgili hakkın elde edilmesi için temelde yatırım yapılması gerekiyor. Yatırımcılar, sıfırdan bir işletme kurarak ya da mevcut herhangi bir işletmeye ortak olarak ilgili vizeyi almaya hak kazanabilir. Ancak yapılacak yatırımlarla ilgili de farklı şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Dolayısıyla bu süreç sanıldığı kadar kolay olmayabilir.

Franchise yatırımı, E-2 vizesi için en basit ve en etkili yollardan biridir. Doğru adımların izlenmesi ile bu süreci kısa sürede tamamlayabilirsiniz.

ABD’de Franchise Yatırımı ile Nasıl E-2 Vizesi Alınır?

ABD’de franchise yatırımı ile E-2 vizesi almak için bir franchise yatırım yapmak ve sonrasında ilgili vize için başvuru sürecini başlatmak gerekiyor. İlk bakışta sürecin son derece kolay ve basit olduğu ifade edilebilir. Aslında konuya hakim bir uzman iseniz, süreci kolay bir şekilde yönetebilir ve kısa sürede hayalini kurduğunuz vizeyi alabilirsiniz. Ancak bu konuda uzmanlığınız ve bilginiz yok ise profesyonel destek almanız gerekiyor.

Ticari yatırım yapmak için öncelikle uygun bir iş alanı belirlemeniz gerekiyor. İlgili alanda belli bir miktarda yatırım yapmanız ve yatırımınızla istihdam oluşturmanız, istenen önemli şartlardandır. Sonrasında ise E-2 vizesi için gerekli belgeleri hazırlamaya başlamalısınız. Belgeleri hazırladıktan sonra ise ilgili prosedüre göre başvurunuzu yapabilirsiniz.

Tüm bu süreç size karmaşık ve zor gözüküyor olabilir. Dilerseniz verdiğimiz hizmetlerden yararlanarak süreci sizin yerinize yönetmemizi sağlayabilirsiniz. Böylece teknik detaylarla uğraşmadan E-2 vizesine sahip olabilirsiniz.

E-2 Vizesi Avantajları Nelerdir?

E-2 vizesi, sahip olduğu özellikler ile çok önemli avantajlar sağlar. İlgili avantajlar sadece işle ilgili değildir. Aileniz, yaşam kaliteniz ve benzeri alanlarla da ilgilidir. Bu avantajlardan öne çıkanlar aşağıdaki gibidir:

  • ABD gibi bir ülkede yapacağınız franchise yatırımı ile ek gelir elde edebilirsiniz. Doğru yatırım ile gelir miktarınız sürekli olarak artabilir ve yatırımınız değerlenebilir.
  • Siz ve aileniz ABD’ye rahat bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Uzun ve zorlu vize süreçleri ile uğraşmak zorunda kalmazsınız.
  • Gerekli şartları koruduğunuz takdirde vizenizi uzatabilirsiniz.
  • Eşiniz, yaptığınız yatırımın haricindeki farklı bir işlerde çalışabilir.
  • Çocuklarınız, ABD’deki okullarda ücretsiz olarak eğitim görebilir.
  • Çocuklarınız özel okullara indirimli olarak gidebilir.
  • ABD’de yaşayabilirsiniz.

E-2 vizesi avantajlarından öne çıkanlar bu şekilde sıralanabilir. Ancak bunların haricinde de farklı avantajlar olduğu unutulmamalıdır. Ticari olarak dünyanın en güvenli ülkelerinden birinde yatırım yapmak, ticari olarak beklentilerinizi karşılayacaktır. Bu beklentilerin haricinde ise yaşam kaliteniz de belirgin şekilde artacaktır. Siz de E-2 vizesi avantajlarından yararlanmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı