ABD’de Konut Maliyetleri Ne Kadar 2022?

  • 6 ay önce
  • 1

Amerika’da ev almak, günümüzdeki önemli yatırım seçeneklerinden biridir. Alınan konutun değerinin ve kira gelirinin dolar ($) cinsinden olması, yapılan yatırımın oldukça avantajlı olmasını sağlar. Ayrıca dolarla kira geliri elde edilmesinin farklı avantajları da vardır. Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmanın bu tür önemli avantajları olmasına karşın maliyetler konusu, yatırımcılarda bazı çekincelere neden olmaktadır.

Bir yatırımın başarısında maliyetler çok önemli yer tutar. Bu durum ABD’deki konut alımları için de geçerlidir. Peki, Amerika’da ev fiyatları ne kadar? Konut maliyetleri gerçekten çok mu yüksek? Bu soruların cevaplarını ve ABD ev fiyatları ile ilgili diğer detayları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Amerika’da Ev Fiyatları Ne Kadar?

Amerika’da ev fiyatları konusu açıldığında birçok insanın aklına fiyatların çok yüksek olduğu gelir. Özellikle fiyatların dolar cinsinden olması ve doların da son dönemlerde dünya genelinde değerinin artması, maliyetlerin yüksek olduğunun düşünülmesine neden olur. Ancak durum tam olarak sanıldığı gibi değildir.

Amerika satılık ev fiyatları, dünyanın her yerinde olduğu gibi farklı unsurlara bağlı olarak değişir. Bu unsurlardan bazıları; konutun konumu, büyüklüğü, genel durumu, bakım masrafları, kiralanabilir olması, sağlayacağı kira geliri şeklindedir.

Amerika’daki bazı eyaletlerin bazı bölgelerinde, konut fiyatları gerçekten çok yüksektir. Ancak bu durum, bütün ülke için geçerli değildir. Bazı bölgelerdeki fiyatlar ise oldukça uygundur. Bütün bahsedilenler dikkate alındığında, Amerika’da ev fiyatları ortalamasının 200.000 $ olduğu ifade edilebilir.

Ev fiyatları ortalaması her ne kadar 200.000 $ seviyelerinde olsa da, bazı konutların fiyatları çok daha yüksek veya daha düşük olabilmektedir.

Amerika Satılık Ev Fiyatları Ne Kadar?

Amerika’da satılık ev fiyatları, sanılanın aksine çok yüksek değildir. Evet, bazı evlerin maliyetleri ciddi anlamda yüksektir. Ancak buna karşın uygun maliyetli evler de vardır. Öyle ki, 100.000 $ seviyesinde konutlar bulmak mümkündür. Hatta detaylı ve güncel bir araştırmayla bu seviyeden daha düşük evler dahi bulunabilir.

Dünyanın her yerinde olduğu gibi insanlar evlerini farklı nedenlere bağlı olarak satar. Bu nedenlerden bazıları, acil paraya ihtiyaç olan durumlardır. Böyle durumlarda olanlar, evlerini hızlı bir şekilde satabilmek için piyasa koşullarının daha altındaki bir rakama satışa koyarlar. İşte bahsedilen türden konutların fiyatları, çok daha uygun olur.

90.000 $ gibi düşük rakamlara dahi ev bulmak mümkündür. Bu rakam, ülkemizdeki büyük kentlerde satışa sunulan ev fiyatlarından dahi daha uygun seviyededir. Dolayısıyla Türkiye’de ev alacak mali gücünüzle, Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz.

Amerika’da Uygun Fiyatlı Konutlar Nasıl Bulunur?

Uygun maliyetli konut yatırımı yapabilmek için piyasanın sürekli olarak yakından takip edilmesi gerekir. Çünkü uygun fiyatlı konular, kısa sürede satıldığı için satışa sunuldukları ilk anda tespit etmek yararlı olacaktır.

Vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler ile sizler için uygun fiyatlı konutları tespit ediyor ve portföyümüze ekliyoruz. Sahada bulunan elemanlarımız, sürekli olarak ABD emlak piyasasını yakından izliyor ve böylece en uygun seçenekleri hızlı bir şekilde tespit ediyoruz.

Amerika’da ev almak veya farklı bir gayrimenkul yatırımı yapmak için hemen bizimle iletişime geçebilir ve daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı