ABD’de Yaşamadan Nasıl Yatırım Yapılır?

  • 6 ay önce
  • 1

Amerika Birleşik Devletleri, hiç şüphesiz dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Hatta birçoklarına göre dünyada refah seviyesi en yüksek olan ülkedir. Amerika’da ev almak veya gayrimenkul yatırımı yapmak son derece avantajlıdır ve birçok ülkedeki yatırımlara göre daha karlıdır. Peki, ABD’de yaşamadan nasıl yatırım yapılır? Bu şekilde yatırım yapmak mümkün mü?

Bilindiği gibi birçok ülke, yabancıların yatırım yapmaları için bazı şartları sağlamalarını ister. Bir vize türüne sahip olmak veya bankaya hesap açarak belli bir miktarda fon yatırmak gibi farklı şartlar istenir. Amerika’da ev almak ya da farklı bir gayrimenkul yatırımı yapabilmek için bu tür şartların istenip istenmediği merak edilmektedir.

ABD’de Yaşamadan Yatırım Yapılabilir Mi?

ABD, her alanda olduğu gibi yatırım konusunda da insanlara önemli özgürlükler sunmaktadır. Hatta bu özgürlükler sadece ABD’de yaşayanlara değil, yabancı yatırımcılara da sunulur. Burada ikamet etmeyenler, oturum izni olmayanlar dahi kolay bir şekilde ABD’de yatırım yapabilir. Bu yatırımlar Amerika’da gayrimenkul yatırımı şeklinde olabileceği gibi farklı şekillerde de olabilir.

Konut, iş yeri ve arsa gibi yatırımları yabancılar rahatlıkla yapabilir. Bu noktada yabancılar için herhangi bir kısıtlama ya da sınırlama yoktur. Tam bir özgürlük durumu olduğundan söz edilebilir. Zaten bahsedilen özgürlükler nedeniyle dünyanın birçok ülkesindeki yatırımcılar, burada farklı yatırımlar gerçekleştirmektedir.

Amerika’da Ev Sahibi Olmak için Gerekenler

Amerika’da ev sahibi olmak için gerekli şartlar, ülkemizdekinden çok farklı değildir. Maddi alım gücü olan ve resmi prosedürleri tamamlayan herkes buradan ev alabilir. Ancak resmi prosedürlerin burada biraz daha farklı olduğu ve ülkedeki yasal mevzuata göre şekillendiği unutulmamalıdır.

Burada ev veya iş yeri alabilmek için öncelikle detaylı bir araştırma yapılması ve sonrasında satın alınacak gayrimenkulün bulunması gerekir. Bunun ardından ise mülk detaylı olarak kontrol edilir ve sahibi ile anlaşmaya varılır. Son olarak da ödeme gerçekleştirilir ve resmi işlemler tamamlanır.

Her ne kadar yaşamadan ABD’de yatırım yapmak mümkün olsa da, bütün süreci kendiniz yürüteceğiniz zaman burada bulunmanız gerekir. Nihayetinde Amerika’da gayrimenkul yatırımı oldukça ciddi bir iştir ve bütün sürecin özenli bir şekilde yönetilmesi gerekir.

 

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmanın Kolay Yolu

Amerika’da ev almak veya gayrimenkul yatırımı yapmak için ilk seçenek bütün süreci sizin yönetmenizdir. Ancak bu seçenek için ABD’de bulunmanız ve buradaki emlak piyasasına hakim olmanız gerekir. Kısacası ABD’deki emlak piyasası ve gayrimenkul satışları hakkında uzmanlığınız yoksa bu seçenek sizin için ciddi anlamda zor olacaktır. Bunun yerine daha kolay bir seçeneğiniz daha var.

ABD’de gayrimenkul yatırımı yapmak için profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Sahip olduğumuz deneyim ve uzmanlıkla bütün süreci sizin yerinize yönetiyor ve tüm süreci şeffaf olarak takip etmenizi sağlayarak tamamlıyoruz.

ABD’de aktif olarak görev yapan çok sayıdaki saha elemanımız, sürekli olarak ABD emlak piyasasının nabzını tutuyor. Böylece uygun fiyat avantajına sahip olan seçenekleri hızlı bir şekilde tespit ediyor ve portföyümüze ekleyerek sizlere sunuyoruz. Buradaki seçeneklerden sizin için uygun olanını tercih edebilir ve ABD’ye gelmeden resmi olarak satın alabilirsiniz. Amerika’da yaşamadan yatırım yapma konusunda daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı