ABD’den Ev Alma İle İlgili Bilinmesi Gerekenler

  • 9 ay önce
  • 1

Amerikada ev almak, günümüzdeki en önemli yatırım seçeneklerinden biridir. Doğru bir konuta yapılacak yatırım ile hem pasif bir gelir elde edebilir hem de evinizin değerinin dolar bazında artmasını izleyebilirsiniz. Ancak bütün bunlar için en önemli şart, doğru bir evin alınmasıdır.

Gerek Amerika’da gerekse de dünyanın farklı noktalarında yapılacak konut yatırımlarının başarılı olabilmesi için piyasa şartlarına göre uygun konut bulunması gerekiyor. Böylece yatırımınızın size olumlu dönüş sağlaması neredeyse kesin olacaktır. Aksi durumda ise yatırımınız beklentilerinizi tam olarak karşılamayabilir.

Amerikadan Ev Almak Zor Mu?

Amerikadan ev almak ile ilgili farklı görüşler var. Bazılarına göre ev fiyatlarının çok pahalı olması, bazılarına göre ise resmi işlemlerin karmaşıklığı önemli sorunlar. Peki, gerçekten de öyle mi? Amerika satılık ev fiyatları gerçekten de çok mu pahalı?

Amerika, eyaletlerden oluşan bir devlet. Her eyaletin ekonomik koşulları arasında farklılıklar var. Hatta bir eyaletin farklı bölgeleri için dahi benzer ifadeler rahatlıkla kullanılabilir. İşte bu durum, ABD ev fiyatları için de geçerli.

Buradaki ev fiyatlarına genel olarak bakıldığında ciddi farklılıklar olduğu ifade edilebilir. Ancak rakamların ortalama olarak 150.000 $ ile 220.000 $ arasında olduğunu söylemek yanlış olmaz. Biraz detaylı araştırma ile 70.000 $ ile 130.000 $ arasındaki fiyatlarda evler de bulunabilir. Dolayısıyla aslında Amerika’daki ev fiyatlarının sanıldığı kadar pahalı olmadığı son derece açıktır.

Bir diğer önemli çekince ise resmi sürecin karmaşık olmasına dairdir. Evet, buradaki ev satın alma süreci biraz daha farklıdır. Ancak içinden çıkılamayacak kadar karmaşık bir durum yoktur.

Uygun fiyatlı evleri bulma ve satın alma işlemine dair resmi prosedürleri gerçekleştirme konusunda sizlere destek veriyoruz. Verdiğimiz hizmetlerden yararlanarak, ABD’ye gelmeden tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz. Sahada aktif olarak görev yapan ekip arkadaşlarımız sürekli piyasanın nabzını tutuyor ve ekspertiz değerinden düşük fiyatlı olan evleri tespit ediyor. Ayrıca resmi prosedürleri de yine sizin yerinize hallediyor ve Amerikadan ev almak sürecini sizin için olabildiğince kolay ve sorunsuz hale getiriyoruz.

Yabancılar Amerika’da Kredi ile Ev Alabilir Mi?

Amerikan vatandaşları, ev almak için kredi imkanlarını aktif olarak kullanabiliyor. Mortgage sistemi sayesinde kira öder gibi ev alabiliyorlar. Peki, benzer bir imkan yabancılar için de var mı?

Her ne kadar yabancıların ev alması noktasında ABD’de bir kısıtlama ve sınırlama olmasa da, mortgage sisteminde durum biraz daha farklıdır. Amerikada mortgage ile ev almak için yabancıların daha farklı bir yol izlemesi gerekiyor. Tam bu noktada yine devreye giriyor ve anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları sayesinde mortgage ile ev almanıza olanak sağlıyoruz. Sağlamış olduğumuz imkan ile adeta kira öder gibi ev satın almanın keyfini sürebiliyorsunuz.

Mortgage sisteminde ABD vatandaşlarından %25 veya daha az oranda bir peşinat talep ediliyor ve evin geri kalan kısmı için kredi veriliyor. Ancak yabancılardan daha yüksek oranda peşinat talep ediliyor. Evin fiyatı, konumu ve benzeri özelliklerine bağlı olarak talep edilen peşinat degisebiliyor.

 

Amerika’da Ev Almanın Avantajları

Amerika’da ev almak, farklı avantajları da beraberinde getiriyor. Özellikle yatırım amacıyla alınan evler, hem kira geliri elde etmenizi sağlayacak hem de evinizin değerinin dolar bazında artmasına imkan verecektir. Doğru bir evi bulduğunuzda, kısa sürede kiralayabilir ve hemen kira geliri elde edebilirsiniz. Dolarla kira alma konusu, beklentilerinizi fazlasıyla karşılayacaktır.

Portföyümüzde bulunan konutlardan birisini tercih ettiğinizde, aylık ortalama 1.000-1.200 $ kira geliri elde edeceksiniz. Söz konusu rakamı kur farkını da dikkate alarak değerlendirdiğinizde, oldukça yüksek bir gelir olduğu daha net anlaşılacaktır.

Bir diğer önemli husus ise alınan evin değerinin dolar bazında değerlenecek olmasıdır. Bilindiği gibi son dönemlerde ABD’de enflasyon yükselmeye başladı. Buna bağlı olarak ev fiyatlarının bir süre sonra yukarı yönlü hareket etmesi kaçınılmaz. 2022 yılında ev için ödeyeceğiniz rakam, gelecek yıllarda aldığınız evi dolar bazında daha yüksek rakamlara satmanıza neden olacaktır.

Amerikada ev almak, günümüzün en mantıklı yatırımlarından biridir. Bu süreçte sizlere her aşamada destek veriyor ve herhangi bir zorluk yaşamadan süreci tamamlamanızı sağlıyoruz. Doğru ve sorunsuz yatırımlar ile geleceğinizi güvence altına almak için acele edin.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı