ABD Gayrimenkul Yatırımında Fizibilitenin Önemi

 • 4 ay önce
 • 1

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak, son dönemlerin en trend yatırım seçeneklerinden biri haline gelmiştir. Amerika’da yaşamadan ve ABD vatandaşı olmadan dahi Amerika’da ev almak ya da iş yeri almak gibi yatırımlar yapılabilir. Ancak yapılacak yatırımın başarılı olabilmesi ve kazanç sağlaması için bütün sürecin profesyonel olarak yönetilmesi son derece önemlidir.

Dünyanın neresinde olursa olsun, bir yatırımın başarılı olması farklı unsurlara bağlıdır. Herhangi bir araştırma yapmadan gerçekleştirilecek yatırımların beklentileri karşılama oranı oldukça düşüktür. Böyle bir sonuçla karşılamamak için bu tür hususlara dikkate etmek gerekir. ABD emlak piyasasında başarılı olabilmek içinse çok daha detaylı araştırmalar yapılması ve profesyonel olarak hareket edilmesi gerekir.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Fizibilitesi Nedir?

Fizibilite, herhangi bir yatırımın maliyetinden sağlayacağı kazanca dair bütün detayların profesyoneller tarafından çıkarılması olarak ifade edilebilir. Burada bir yatırımın sadece ilk maliyeti ve sağlayacağı kazançlar bulunmaz. Bunun yanında yıllar içerisinde ne gibi giderlerle karşılaşılacağı, bunların maliyetinin ne olacağı, yıllara göre kazancın nasıl değişeceği türünden detaylar da bulunur. Ayrıca alınacak olan gayrimenkulün değerinin yıllar içerisinde ne olacağına dair de bilgiler yer alır.

Fizibilite çalışması, bu alandaki uzmanlar tarafından yapılır. Çalışma sonucunda bir rapor oluşturulur ve söz konusu raporda, yapılan çalışmaya ilişkin bütün detaylar yer alır. İşte bu detaylar Amerika’da ev almak veya iş yeri satın almak türünden gayrimenkul yatırımlarının başarısı ile ilgili önemli ipuçları verecektir.

Gayrimenkul Yatırımında Fizibilite Neden Önemlidir?

Gayrimenkul yatırımları, yüksek maliyetli yatırımlardır. Ev, iş yeri veya arsa almak için yüksek maliyetlerin karşılanması gerekir. Böylesine yüksek maliyetlerle yapılan yatırımların başarılı olabilmesi için hemen her detayın bilinmesi çok önemlidir. İşte bundan dolayı gayrimenkul yatırımlarında fizibilite çalışmasının çok önemli olduğu, hatta gerekli olduğu ifade edilir.

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaparken gerçekleştirilecek olan fizibilite çalışması size şunları söyler:

 • İlk maliyet
 • Olası bakım masrafları
 • Yıllara göre evde yenilenmesi gereken alanlar ve bunların maliyetleri
 • Vergiler
 • Kiralanma kolaylığı
 • Olası kira gelirleri
 • Yıllık sağlayacağı kira kazancı
 • Evin yıllara göre değerinin nasıl değişeceği
 • Satın alma prosedürleri ve maliyetleri

Bütün bunları bilmeniz, yapacağınız yatırımın nasıl sonuçlar doğuracağını direkt olarak öğrenmenizi sağlar. Söz konusu bilgiler ise o yatırımın ne kadar doğru veya ne kadar riskli olduğunu gözler önüne serecektir. İşte bunlardan dolayı Amerika’da ev alma sürecinde mutlaka fizibilite çalışmalarının yapılması gerekir.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Yapılır?

Amerika’da gayrimenkul yatırımı için fizibilite çalışmaları, profesyonellik gerektiren bir işlemdir. İlgili işlemin sadece bu alandaki uzmanlar tarafından yapılması gerekir. Eğer ABD emlak piyasasına hakim değilseniz ve fizibilite çalışmalarını nasıl yaptıracağınızı bilmiyorsanız, verdiğimiz hizmetlerden yararlanabilirsiniz.

Amerikada ev sahibi olmak için portföyümüzde yer alan konut seçeneklerini inceleyebilirsiniz. Bu seçeneklerin, ekspertiz değerinin altındaki evlerden oluşmasına özen gösteriyor ve bir anlamda sizlere uygun fiyatlı seçenekleri sunuyoruz. Seçmiş olduğunuz konutla ilgili detaylı fizibilite çalışmaları yapıyor ve hazırlanan raporu sizlere sunuyoruz. Konutu satın almaya karar verdiğinizde, bütün

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı