ABD’de Güvenli Gayrimenkul Yatırımı

  • 2 sene önce
  • 1

Amerika’da gayrimenkul yatırımları birçok yönden avantajlar sunuyor. Amerika dışındaki yatırımcılar için karmaşık bir süreç olarak görünen Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) gayrimenkul yatırımları, bizim aracılığımızla kolaylaşıyor.
Peki, Amerika’ya gitmeden gayrimenkul nasıl alınır? ABD’de gayrimenkul almanın ne gibi avantajları vardır? İşte cevapları…
Amerika’da Neden Gayrimenkul Alınmalıdır?
Amerika, dünyanın en büyük ekonomisidir. Ülkede kısa ve orta vadede ekonomik büyüme oranları, işsizlik ve enflasyon gibi rakamlarda olağanüstü bir gelişme veya olumsuzluk beklenmiyor. Bunun yanında gayrimenkul ekosistemi ile ilgili yasal düzenlemeler, yatırımcı için cazip seçenekler sunuyor. Bu ve benzeri birçok sebep Amerika’da ev satın alma ya da ABD’de gayrimenkul yatırımı için fırsatlar barındırıyor.
Gayrimenkul yatırımları, en popüler yatırım seçeneklerinin başında geliyor. Amerika gibi ekonomisi güçlü ve gelişmiş bir ülkede gayrimenkul yatırımı ise son yılların en çok talep gören yatırım seçeneklerinden biri haline geldi. Özellikle Amerika’nın güçlü ekonomisi, gayrimenkul yasalarındaki alıcı ve satıcıyı koruyan maddeler ve yüksek getiri, gayrimenkul yatırımcılarının hedeflerini bu ülkeye çeviriyor.
ABD’de Gayrimenkul Yatırımı Avantajları
ABD’de emlak yasası, gayrimenkul satıcıları ve yatırımcıları için koruyucu niteliktedir. Örneği; gayrimenkul tapuları sigortalıdır. Gayrimenkul alım-satım ve kiralama işlemleri, gayrimenkul şirketleri aracılığı ile yapılabilir. Ülkede gayrimenkul ekosistemi şeffaf bir yapıdadır. Tapu kayıtları istenen zaman sorgulanabilir.
Bunlar dışında Amerika’da gayrimenkul yatırımının avantajları şöyle sıralanabilir;
• ABD’de yatırım için alınan kira garantili gayrimenkuller, 7-10 yıl içinde kendini amorti eder. Türkiye’de bir gayrimenkulün kendini amorti etme süreleri ortalama olarak 25-30 yıla kadar uzayabilmektedir.
• Amerikan Doları, dünyanın en güçlü para birimidir. Her ülkede kabul gören dolar ile yatırım yapmak isteyenler için Amerika, cazip imkanlar sunan bir ülkedir. ABD’de gayrimenkul kiraları oldukça yüksektir. Dolar ile gayrimenkul kiralama için ev alan yatırımcılar, kur farkı veya kur dalgalanmaları sebebiyle yüksek oranda gelir elde edebilmektedir.
• Amerika’da krediyle gayrimenkul alınabilir. Bir kısmı peşin ödenen ücretin kalan kısmının taksiti, kira bedeli ile karşılanabilir. Böylece bütçeyi zorlamadan ABD’de gayrimenkul sahibi olunabilir.
• ABD’de gayrimenkul almak için bu ülkeye gitmeye gerek yoktur. Ülkenin gayrimenkul piyasasına hakim, Property management firmalari aracılığı ile gayrimenkul alınıp, satılabilir. Gayrimenkul vergilerinin ödenmesi, bakım ve onarım işlemleri gibi ihtiyaçlar, bu firmalar tarafından takip edilebilir.
• Amerika’da dolar ile kira garantili gayrimenkul almak başka yatırımlar için temel oluşturabilir.
Farklı ülkelerde yatırım yapmak, yatırımcıların her zaman ilgisini çekmiştir. Yaşadığı ülkede geleneksel yatırım araçlarından beklediği geliri elde edemeyen yatırımcılar, projeksiyonlarını farklı ülkelere çeviriyor. Amerika, bu ülkelerin başında geliyor. Yüksek gelirli ve risksiz gayrimenkul yatırımı için en önemli ülkelerin başında gelen Amerika’da dolar ile kira getirisi, yatırımcıların bu ülkeye ilgisini artıyor. Uzmanlar, Amerika’ya gitmeden kira garantili gayrimenkul alma şeklindeki yatırımların her geçen gün arttığına işaret ediyor.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı