ABD’de Ev Almaya Hazır Mısınız?

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika’da ev satın alma fikri başlangıçta size çok uzak gelebilir. Amerika’ya gitmek, uygun ev bulmak, resmi işlemleri gerçekleştirmek ve dahası. Bütün bunlar sizlere korkutucu ve zor gelebilir. Ancak size güzel bir haberimiz var. Amerika’dan ev almak, sandığınızdan daha kolay. Çünkü bütün süreci sizin yerinize biz yürütüyoruz. Peki, bu şartlarda ABD’de ev almaya hazır mısınız?

Günümüzde en mantıklı yatırım seçeneklerinin başında gayrimenkul yatırımları gelmektedir. Gayrimenkul yatırımları, uzun vadede her zaman değer kazanmıştır. Üstelik bu süreçte, gayrimenkulü kiralayarak ekstra kira geliri dahi elde edebilirsiniz. Böylesine önemli bir yatırımı Amerika’da yapmak istemez miydiniz? Gayrimenkulünüz zaman içinde değerlenir, siz de bu süreçte dolar ile kira kazancı elde edebilirsiniz.

Amerika’dan Ev Almanın Avantajları

Amerika, dünyanın en zengin ve en gelişmiş ülkelerinden birisi. Burada yapılacak doğru yatırımlar ile ciddi anlamda önemli kazançlar elde edebilirsiniz. Ev alma da bu doğru yatırımlardan birisidir.

Amerika’da gayrimenkul yatırımı olarak ev satın almayı tercih ederseniz, evinizi kiraya verebilir ve kira geliri elde edebilirsiniz. İşte en önemli avantaj, tam bu noktada devreye girmektedir. Amerika’daki gayrimenkulleriniz üzerinden dolar ile kira geliri elde edersiniz. Böylece Türkiye için önemli olan rakamlarda kira geliriniz olur. Ancak ev satın almanın tek avantajı bu değildir. Diğer avantajları şu şekilde sıralanabilir:

  • Alacağınız konut, zaman içerisinde değerini arttırabilir. Böylece hem konutun değerinden artmasından hem de döviz kurundan dolayı çifte kazanç elde edersiniz.
  • Doğru bir evi tercih ettiğinizde amorti süresi kısa olacaktır. Elde edeceğiniz kira geliri ile ev için ödediğiniz bedeli ortalama 6-8 yıl içerisinde geri alacaksınız. (Tercih edilecek eve göre bu süre kısalabilir veya uzayabilir.)
  • Hiçbir konuta %100 kiracı garantisi verilemez. Fakat kiralık konutlara talebin fazla olduğu bölgeleri tercih ederek, kiracı bulma olasılığını arttırabilirsiniz. Kiracınız çıksa dahi, kısa sürede yeni kiracılar bulabilirsiniz.
  • Ev alırken yasal değerinin ve vergisinin ne kadar olduğunu inceleyebilirsiniz. Böylece düşük vergili evleri tercih edebilirsiniz. ABD’de konut vergileri oldukça makul seviyededir. Üstelik ikinci el konutlarda vergiler daha da düşüktür.
  • Aldığınız evi bir süre sonra satmak isteyebilirsiniz. Hızlı şekilde alıcı bulmanız, sizin için önemli avantaj olacaktır. Satılık konutlara talebin her zaman yüksek olduğu bölgeleri tercih ederek, bu alanda önemli bir kolaylık yakalayabilirsiniz.
  • Evi satın almadan önce detaylı olarak kontrol ettirerek, ilerleyen dönemlerde karşılaşabileceğiniz bakım masrafları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Doğru ev, düşük bakım masrafları anlamına gelmektedir.
  • Amerika’dan ev almanın avantajları arasında yüksek kira getirisi vardır. Ev fiyatları, genel manada çok yüksek olmamasına karşın elde edilen kira geliri ise çok yüksektir.

Buradaki maddelerden de anlaşılacağı üzere Amerika’da ev almanın birçok avantajı vardır. Ancak bu avantajlardan yararlanılabilmesi için öncelikle doğru evin tercih edilmesi gerekiyor. Peki, doğru evi nasıl bulacaksınız? İşte bu noktada biz devreye giriyoruz ve Amerika’daki güçlü altyapımızı kullanarak sizlere uygun fiyatlı, yüksek kira getirili evleri buluyoruz.

Amerika’dan Ev Nasıl Alınır?

Amerika’da ev satın alma, birkaç aşamadan meydana gelen bir süreç sonunda tamamlanıyor. Normalde ev satın almak için sizin ABD’ye gitmeniz ve önce uygun bir ev bulmanız, daha sonra da resmi süreci yürütmeniz gerekiyor. Ancak Dolarlakira olarak bütün bunları sizlerin yerine yapıyoruz. Üstelik süreci tamamen profesyonel ekibimizle yürütüyor ve sizin çıkarlarınızı koruyarak kısa sürede tamamlanmasını sağlıyoruz.

Yabancıların Amerika’da ev satın almasının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Hatta gerekli şartları sağlayan yabancı yatırımcılar, evin bedelinin belli bir bölümü için mortgage kredisinden dahi yararlanabiliyor. Amerika’daki güçlü işbirliklerimiz sayesinde talep etmeniz durumunda, mortgage kredisinden yararlanmanızı sağlıyoruz.

Ev alma sürecinde Amerika’ya gelme gibi bir zorunluluğunuz bulunmuyor. Güçlü altyapımız ile portföyümüze eklediğimiz konutlara ilişkin detaylı bilgiler veriyoruz. Evin fiyatı, olası bakım masrafları, elde edilecek olası kira gibi hususları sizlerle paylaşıyoruz. Böylece bütçeniz ve beklentilerinize göre bunlardan istediğinizi seçmenizi sağlıyoruz.

Ev seçiminizi yaptıktan sonra resmi işlemleri kısa sürede tamamlıyoruz. Ödemeler güvenli bir sistem yapılıyor. Bu noktada mağduriyet yaşamayacağınızı garanti ediyoruz. Zaten ABD’deki yasalar, böyle durumlarda alıcıları korumaktadır.

Amerika’da ev satın alma süreci ve avantajları genel olarak bu şekildedir. Portföyümüzde bulunan ev seçeneklerini inceleyerek yatırımlarınızın ne kadar dolarla kira kazancı getireceğine dair fikir oluşturabilirsiniz. Konuya ilişkin daha detaylı bilgiler almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı