Listeleri Karşılaştır

Amerika Daire Fiyatları

Amerika Daire Fiyatları

Amerika’da ev almak, birçok kişi tarafından hayal olarak görülüyor. Ev fiyatlarının yüksek olması, bir yabancının ev almasına izin verilip verilmediği gibi konular, ev alma fikrinin kaybolmasına neden oluyor. Ancak Amerika’da ev fiyatları sanıldığı kadar yüksek değil. Ayrıca satın alma süreci için Amerika’ya gitmenize bile gerek yok. Peki, bu şartlar altında Amerika’da ev almak kiraya vermek mantıklı mı? Gelin, bu sorunun cevabını birlikte arayalım.

Yabancılar Amerika’da Ev Satın Alabilir Mi?

Ülkeler, yabancı yatırımcılar konusunda farklı politikalar izleyebiliyor. Yabancıların konut, arsa ve iş yeri gibi gayrimenkul yatırımlarını bazı ülkeler teşvik ederken, bazı ülkeler ise yasaklıyor. Paranız ve imkanınız olsa dahi bazı ülkelerden konut satın alamazsınız.

Amerika denildiğinde gelişmiş ve özgürlükleri ön planda tutan bir ülke profili akla geliyor. Bahsedilen bu profil, yatırımlar konusunda da kolaylıklar ve avantajlar sağlıyor. Yabancılar, belli şartları yerine getirerek ABD’de farklı yatırımlar yapabilir. Konut alımı da buna dahildir.

Yabancıların Amerika’da konut almasının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Hatta aksine bu konuda farklı teşvikler dahi veriliyor. Belli şartların sağlanması durumunda Amerika’da mortgage ile ev almak dahi mümkün. Yabancılar, satın alacakları evin toplam fiyatının yarısı kadar mortgage kredisi kullanabiliyor. Ancak bunun için farklı prosedürleri sağlamaları gerekiyor.

Amerika’nın yabancılara sağlamış olduğu bu kolaylıklar, dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıların burada konut almasını sağlıyor. Ülkemizden de ABD’de ev alan çok sayıda yatırımcı var.

Amerika’da Ev Almak Kiraya Vermek Kazanç Sağlar Mı?

Yapılan konut yatırımı, farklı şekillerde değerlendirilebilir. Bu noktada akla gelen ilk seçenek, Amerika’da ev almak kiraya vermek şeklindedir. Kira geliri, gayrimenkul yatırımlarının cazip olmasının en önemli nedenidir. Peki, ABD’de bu şekilde kira geliri elde etmek mümkün mü?

ABD ev fiyatları, son dönemlerde oldukça cazip. Evet, insan yoğunluğunun fazla olduğu bölgelerdeki konutların fiyatları oldukça yüksek. Ancak piyasa takip edildiğinde, uygun fiyatlı konutların satışa konulduğu görülebiliyor. İşte bu türden konutlar, düşük maliyetlerle alınabilir ve kiraya verilebilir.

Şuan aklınızda, Amerika’daki ev fiyatlarını nasıl takip edebilirim şeklinde bir soru olabilir. Ancak endişelenmenize gerek yok. Eğer ABD’de ev almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmeniz yeterli. Kriterlerinize uyan ev seçeneklerini sizin yerinize biz araştırıyor ve sizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz.

Firma olarak konut bulma sürecini, ABD’de bulunan çalışanlarımız üzerinden yürütüyoruz. Temel olarak ekspertiz değerinin altında satışa sunulan konutlara odaklanıyoruz. Böylece fiyat avantajına sahip olan konutları satın alma fırsatı yakalıyorsunuz. Bahsedilen türden konutların fiyatları genel olarak 80.000 $ ile 120.000 $ arasında değişiyor.

Almış olduğunuz konutu hemen kiraya verebilir ve dolarla kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz. Konutunuzun özelliklerine ve bulunduğu konuma göre aylık 900 $ ile 1.200 $ arasında kira geliri elde edebilirsiniz. Yıllık olarak hesaplama yapıldığında 10.000 $ ile 15.000 $ arasında kira geliri elde edebilirsiniz. Bu gelir ile yaptığınız yatırımı ortalama 7-8 yılda geri alabilirsiniz. Ayrıca bahsedilen süreçte evinizin değer kazanabileceğini de unutmayın.

Bütün bunlar değerlendirildiğinde Amerika’da ev almak kiraya vermek oldukça mantıklı görünüyor. Ancak bunun için sürecin profesyonel olarak yürütülmesi gerektiği unutulmamalıdır.

Amerika’da Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ev alarak dolarla kira geliri elde etmek, mantıklı bir seçim gibi görünüyor. Ancak teori ile pratik her zaman aynı olmayabiliyor. Bundan dolayı da işlerin yolunda gitmeme olasılığının da dikkate alınması önemli.

Profesyonel bir destek olmadan doğru konutu bulamayabilirsiniz. Aldığınız konut için normale göre daha fazla ödeme yaparak zarar edebilirsiniz. Konutu aldıktan sonra kiracı bulma konusunda zorlanabilirsiniz. İşte tüm bunlar, yapacağınız yatırımdan zarar etmenize neden olacaktır.

ABD’de ev aldıktan sonra onun değerlenmesini beklemek, yatırım yöntemlerinden biridir. Ancak eviniz boş kaldığınızda vergisi ve bakımı gibi masrafları karşılamanız için kendi bütçenizden harcama yapmanız gerekir.

Amerika’da ev almak kiraya vermek oldukça önemli bir yatırım seçeneğidir. Ancak doğru konutun, doğru fiyata satın alınması gerekiyor. Firma olarak bu noktada size destek veriyor, avantajlı konutları size sunuyoruz. Sunmuş olduğumuz konutların önemli kısmında kiracı bulunuyor. İşte tüm bu hususlar sayesinde yapacağınız yatırım garanti altına alınıyor. Amerika’da ev satın alma konusunda merak ettiğiniz hususlarda bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmak Kolay Mı?

Amerika’dan ev almak veya başka bir deyişle gayrimenkul yatırımı yapmak son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Tabi bu durum popüler hale gelince birçok kişi buna yönelik girişimde bulunmuştur. Tabi herhangi bir yardım almadan süreci yönetmenin kolay olmadığını görünce birçok kişi de vazgeçmektedir. Ancak bu bölgede ev almanın zor olduğundan değil kişilerin yanlış bir yol seçmesindendir. Yani bu alanda uzman kişilerle çalıştığınızda ve süreç ile ilgili onlardan yardım aldığınızda sürecin ne kadar kolay ilerleyeceğine inanamayabilirsiniz.

okumaya devam et

Amerikada Ev Almak: Yatırım İmkanı

Yatırım, insanların her dönem birikimlerini değerlendirmek için tercih ettiği yöntem olmuştur. Bazen konut ve arazi gibi taşınmazların alınması, bazen de daha farklı yollarla birikimler değerlendirilmeye çalışılmıştır. Günümüzde de benzer durum yaşanmaya devam ediyor. Ancak iletişim ve bilgi teknolojisi sayesinde yatırım yöntemleri daha da çeşitlendi. Amerikada ev almak da söz konusu yöntemlerden birisi haline geldi. Amerika’da ev almak seçeneği size uzak veya sizin için mantıksız gibi görünebilir. Ancak kısa bir araştırma ile söz konusu yöntemin hiç de mantıksız olmadığını göreceksiniz. Bu yatırım yöntemi ile birikimlerinizi tek bir yönden değil, birkaç açıdan değerlendirmiş olacaksınız.

okumaya devam et

Amerika’da Ev Almak İstediğimde Ne Yapmalıyım?

Amerika’da ev almak birçok kişi için gerçekleştirmesi imkânsız bir hayal gibi gözükebilir. Özellikle Türkiye’de yaşarken başka bir ülkede yatırım yapmak vesaire prosedürlere takılır veya da yasal olarak sorun çıkar gibi düşündürebilir. Bu süreci kendi başınıza halletmeye kalktığınızda zaten sürecin böyle sorunlarla dolu olacağını söyleyebiliriz. Amerika’da ev almak istediğinizde, bu alanda uzman danışmanlarla çalıştığınızda aslında sürecin ne kadar kolay yürütülebileceğini görebilirsiniz.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı