Amerika Satılık Ev Piyasasını Etkileyen Faktörler

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika’da ev sahibi olmak çoğu insanın hayallerini süsler. Avantajlı bir yatırım seçeneği olarak öne çıkan ABD ev almak, kısa ve uzun vadede birçok avantaj vadeder. Peki, Amerika satılık ev piyasasını etkileyen faktörler neler?

Amerika’da gayrimenkul satın almak, 2021 vaatlerinden biri. Kuşkusuz pandemi döneminde sürdürdüğü performans sayesinde gayrimenkul sektörü, korona virüsün olumsuz etkisine rağmen büyüme oranlarını koruyarak, dolar tasarrufunu artırmak isteyenler için muhteşem avantajlar sunuyor. Unutulmamalıdır ki, herhangi bir ekonomik faaliyetin doğasında var olan dalgalanmalara rağmen, gayrimenkul istikrarlı kalan bir iştir. Dikkate alınacak değişkenler, diğer noktaların yanı sıra nüfusun özellikleri, göç hareketleri, müşteri davranışları ve yeni hükümet politikaları ile ilgilidir. Fakat her ülkenin gayrimenkul piyasasını etkileyen faktörler aynı değildir. Amerika satılık ev piyasası şu faktörlerden etkilenebilir:

Demografik Özellikler

Bir şehrin demografisini bilmek, onun nüfusunu bilmektir. Gayrimenkul dediğimizde demografik dalgalanmalardan etkilenebilen, nüfusun bileşiminden başka bir şey olmayan bir durumdan bahsetmiş oluyoruz.

Amerika’da ev sahibi olmak ve dolarla kira getirisi elde etmek istediğinizde, kazanacağınız gelirin göç kalıpları ve nüfus artışındaki değişikliklerden etkileneceğini bilmelisiniz. Temel olarak dikkate almanız gereken şey konut talebidir. Bunun farkında olmak, gayrimenkul yatırım getirisini her zaman istikrarlı hale dönüştürür.

Ekonomik

Bir ülkenin ürettiği ekonomi, şüphesiz, iş üzerinde yüksek etkisi olabilecek bir unsurdur. Bir ülkenin ekonomisi, belirli bir müşterinin bir mülke yatırım yapma yeteneğini ölçer. Amerika satılık ev almak isteyenler için de bu önemli bir konudur. Genel olarak ekonomi, GSYİH, gelir artışı ve işsizlik gibi faktörler tarafından belirlenebilir.

Amerika Birleşik Devletleri söz konusu olduğunda, bir güven garantisinden bahsediyoruz. Son yıllarda dünyayı sarsan krizlere rağmen, elbette Amerika bundan sıyrılmayı başardı ve dünyanın en büyük ekonomisi olmaya devam ediyor.

Anlaşmalar

ABD ev almak hususunda gayrimenkul anlaşmalarından bahsederken göz önünde bulundurulması gereken bir diğer faktör, işin optimal olanaklarını doğrulayan hükümet politikalarına atıfta bulunmaktır. Aslında, pandeminin bir sonucu olarak hükümet, en savunmasız sektörleri desteklemek için önlemler aldı. Ayrıca vergi kredileri, sübvansiyonlar ve kesintiler gibi değişikliklerin konut piyasasını etkileyen faktörlerden bazıları olduğunu unutmayın. Bu tarz konularda çeşitli kolaylıkların sunulması, Amerika’da gayrimenkul alımını daha da avantajlı yapan unsurlar arasında yer almaktadır.

Faiz Oranı ve Karlılık

Amerika’da ev sahibi olmak çoğu insan için iyi bir yatırım türüdür. Faiz oranları, bir kişinin karlılığını analiz ederken belirleyici bir faktördür. Artan konut ihtiyacı nedeniyle talepte büyük bir değişiklik olabilir. Kârlılıktan bahsedecek olursak, başka ülkelerle karşılaştırırsak, Amerika’daki bir mülkün yatırım getirisinin çok yüksek olduğunu düşünmemiz gerekiyor. ABD’de bir evin yıllık getirisi bize yatırımın yüzde 20’sini verirken, başka bir ülkede ancak yüzde 2’ye ulaşılabiliyor. Bu nedenle çoğu insan için Amerika satılık ev alımı cazip bir fikir.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı