Amerika’da Emlak Yatırımı

  • 10 ay önce
  • 1

Gayrimenkul piyasasında yatırım yaparak yüksek kazanç elde etmek isteyen yatırımcılar için global bazda birçok seçenek bulunmaktadır. Yatırımlarından dolar kazancı elde etmek isteyen yatırımcıların öncelikli tercihi ise Amerika’da emlak yatırımı olarak öne çıkmaktadır. Yüksek kira getirisinin yanı sıra hızlı amorte süreleri ile yatırımlardan maksimum verim elde edilmesine olanak sağlayan “Amerika’da emlak yatırımı nedir, nasıl yapılır?” yazımızda detaylıca inceleyelim.

Amerika’da emlak yatırımı nedir?

Küresel ekonominin en güçlü taraflarından biri olan Amerika Birleşik Devletleri: teknolojik üstünlüğü, yüksek iş gücü ve güçlü para birimi ile yatırımcıların en çok rağbet ettiği ülkelerden bir tanesidir. Diğer tüm sektörlerde olduğu gibi emlak yatırım sektöründe de çok iyi işleyen ve gelişmiş bir konumda bulunmaktadır. Bu sektörde yatırım yapmak isteyen yatırımcıların Amerika’yı tercih etme sebeplerinden bir tanesi, portföyümüzdeki gayrimenkullerin satış fiyatının düşük olmasına karşın, kira getirisinin oldukça yüksek olmasıdır.

Kira getirisinin yüksek olması, yatırımcılara aylık sabit ve tatmin edici bir ek gelir sağlayabilmektedir. Bu gelir ile yatırımcılar yeni yatırımlar için kaynak sağlamış olmaktadır. Yüksek kira getirisinin yanı sıra, gayrimenkulün satış fiyatının düşük olması hem yatırımcıyı finansal açıdan zorlanmadan ev sahibi yapmakta hem de geri dönüş sürelerinin kısa olmasına sebep olmaktadır.

Amerika’da emlak yatırımı geri dönüş sürelerinin kısa olabilmesi için en uygun lokasyonda ve cazip fiyatlarla ev bulmak gerekmektedir. Bu sayede alınan gayrimenkul kendini 7-10 yıl gibi kısa bir sürede amorte ederek değerlenebilmektedir. Ev fiyatlarının düşük olmasının ve yüksek kira getirisinin yanı sıra tüm işlemlerin hiç Amerika’ya gitmeden tamamen online bir şekilde gerçekleştirilebiliyor olması yatırımcılara çok büyük kolaylıklar sağlamaktadır.

Amerika’da emlak yatırımı nasıl yapılır?

Emlak yatırımının Amerika da tercih edilmesinin en önemli sebebinin dolarla kira getirisi ve yatırımın hızlı amorte süreleri olduğunu belirtmiştik. Bu sebeple düşük bakım masrafları, hızlı kiralama seçenekleri ve tekrar satma kolaylığı ile 2.el evler emlak yatırımında ön plana çıkmaktadır. Öncelikle seçenekler arasından bütçeye uygun olan ev tercih edilmektedir. Ardından %15 depozito ödenerek satış sözleşmesi imzalanmaktadır.

Satış sözleşmesinin ardından evin değerini ölçen expertiz işlemleri ve arkasından satışın tamamlanması amacıyla tapu işlemleri devreye girer. Süreçler tamamlandıktan sonra tapuya sahip olan yatırımcı kapanış sözleşmesini de imzalayarak geri kalan tutarı satıcıya aktarır. 20 gün gibi kısa sürede gerçekleşen bu işlemler neticesinde artık Amerika da ev sahibi olan yatırımcı evini rahatlıkla kiraya vererek aylık yüksek kira getirisine sahip olmaktadır.

Tüm bu süreçlerin elektronik ortamda en hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlayan firmamız, 400 den fazla ve güncellenen portföyü ile Amerika da emlak yatırımı sektöründe lider bir firmadır. Portföy bulma, yönlendirme, satış, kira yönetimi, ve tüm satış sonrası destekleri ile yatırımcıların Amerika’ya gitmeden yüksek kira getirisi ve hızlı amorte süreleri ile emlak sahibi olabilmelerine imkan sağlamaktadır.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı