Amerika’da Emlak Yatırımı İle Düzenli Döviz Geliri

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika, yatırımcılara birçok açıdan fırsatlar sunuyor. Bu sebeple “özgürlükler ülkesi” nitelemesine “fırsatlar ülkesi” tanımını da ekleyebiliriz. Global ekonomide en güçlü yapıya sahip ülke olan Amerika’da yatırım için birçok yöntem var. Bunların başında Amerika’da emlak yatırımı geliyor. Amerika’da ev sahibi olmak demek aynı zamanda düzenli ve döviz bazlı gelir elde etmek demektir. Ülkede her bütçeye uygun ev bulmak mümkün. Ancak daha önce hangi eyalette ev alınmalı, Amerika’da hangi bölgede ev kiralamak caziptir gibi soruların cevaplarını bulmak gerekiyor. Makalemizde bu konularda ipuçları bulabilirsiniz!

Amerika’da Yatırım İçin Neden Emlak Sektörü Seçilmeli?

Başlıktaki sorunun birçok cevabı var! Ancak öncelikle Amerika’da ev satın alma prosedürlerini iyi bilmek gerekiyor. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi ile birlikte sadece 3 hafta içerisinde bu ülkede ev sahibi olabilirsiniz. Amerika’da yatırım için emlak sektörünün seçilmesinin sebepleri arasında en başta dolarla kira geliri almaya fırsat vermesi geliyor. Türkiye ile kıyaslandığında döviz kuru farkı sebebiyle hedeflen miktarın üzerinde kâr etmek mümkün. Yani ABD’de emlak yatırımı için gayrimenkul sektörüne yönelmek demek yüksek kazanç elde etmek demektir. Ayrıca, ABD’de kira için satın alınan ev, duruma göre bir süre sonra kolayca satılabilir. Dolar üzerinden satılacak evlerde o günkü döviz kuruna göre ekstra kâr etmek mümkündür.

Amerika’da Ev Almak Neden Önemli?

Amerika’dan ev almak demek aynı zamanda prestijli bir yatırım demektir. Bu evi gerektiğinde gelecek yıllardaki muhtemel Amerika’ya yerleşme planlarınız için değerlendirebilirsiniz. Bu süre içinde ABD’deki evinizi dolar ile kiraya vererek, yatırımınızın kısa süre içinde geri dönmesini sağlayabilirsiniz. Amerika’da satın alınan bir evin kendini amorti etmesi yaklaşık 10 yıl sürmektedir. Bu süre evin bulunduğu eyalet, kent ve semte göre değişiklik gösterir. Türkiye’de kiraya verilen bir gayrimenkul yatırımının 20 yıl içinde geri döndüğü düşünülürse, ABD’de ev almak demek yatırımınızın yarı yarıya daha kısa sürede geri dönmesi anlamına geliyor.

Amerika’dan Ev Alma Avantajları

  • ABD’de emlak satın almak için belirli bir dönemi beklemek gerekmez. Her dönem ev almak için uygundur.
  • Amerika’da hangi dönem ev alınırsa alınsın kârlı bir yatırım yapılmış olur.
  • Uzun dönemli ve düzenli dolar ile kira geliri imkanı vardır. Sabit dolar geliri ile dalgalı döviz kurunun sunduğu avantajlardan faydalanmak mümkündür.
  • ABD’de dolar ile emlak kiraya vermek üzer elde edilen gelir, enflasyona karşı yatırımın değerini korur.

 

 

Amerika’da Emlak Sektörüne Adım Atın!

Dolarla Kira, Amerika’dan gayrimenkul almak için gerekli tüm prosedürleri sizin adınıza yerine getiriyor. Bütçenize göre ABD’de emlak yatırımı nasıl yapılır? Amerika’ya gitmeden nasıl ev alınır? Hangi eyaletten ev alınmalıdır? Amerika’da ev satmak kolay mı? Kira ve vergi takibi yapmak için neler gerekir? Bu soruların cevapları ve daha fazlası için Dolarla Kira’nın yatırım dünyası ile tanışın! Yıllardır Amerika’da yaşayan gayrimenkul danışmanlarımız aracılığı ile bu ülkede kârlı emlak yatırımı yapabilirsiniz!

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı