Amerika’da Ev Alarak Kira Geliri Elde Etmek

  • 2 sene önce
  • 1

Gayrimenkul yatırımları artık sadece yurt içi ile sınırlı değil. Gayrimenkul yatırımcıları projeksiyonlarını yurt dışına çevirdi. Yatırımcıların gözünde özellikle Amerika yatırım için cazip bir ülke haline geldi. Yurt dışında yatırım olanakları arayan Türk yatırımcılar, aylık getiri yüzdesi fazla olan fırsatlar için Amerika’ya odaklandı. Bunun birçok haklı gerekçesi var!

Amerika’da Ev Almak Yatırımcılara Neler Sağlar?

Birçok yatırımcının kafasındaki en önemli soru şu; binlerce kilometre uzaklıktaki Amerika’dan neden ev almalıyız? Gayrimenkul uzmanları bu soruya birçok cevap verebiliyor. Örneğin; satışını yürüttüğümüz Amerika’nın değişik bölgelerinde satın alınan evlerden yatırımcılar, yıllık yüzde 10-13 oranında dolarla kira kazancı elde edebiliyor. Bu hesaba göre Amerika`da gayrimenkul alarak belirtilen şartlarda bir ev yatırımı, en fazla 10 yıl içinde geri kendini amorti ediyor. Türkiye’de bir konutun geri dönüşünün 20 yılı bulduğu dikkate alınırsa, Amerika’da ev almak oldukça cazip bir fırsat olarak dikkat çekiyor.

Amerika’da Yüksek Getirili Konut Yatırımı

Ulaşım araçlarının gelişmesi ve gelişen teknoloji dünyayı “tek bir ülke” haline getirdi! İnsanlar farklı ülkelerde iş, okul veya yeni bir yaşam fırsatlarını daha fazla değerlendirebiliyor. Bu sebeple yurt dışından ev almak artık hayal değil! Özgürlükler ülkesi Amerika, birçok açıdan cazibe merkezi konumunda. Farklı milletlerden milyonlarca insan Amerika’da ev alarak yeni bir yaşam kuruyor. Ancak Amerika’da ev almak için Amerika’da yaşama zorunluluğu yok! Çünkü Amerika gayrimenkul yatırımlarının da cazibe merkezi haline geldi. Amerika’da yüksek getirili konut yatırımı ile hem dolarla kira getirisi elde edebilir, hem de gerekirse Amerika’da yaşamak için bir ev sahibi olabilirsiniz. Konut projelerindeki cazip ödeme seçenekleri ve gayrimenkullerin uygun fiyatlarda olması, yüksek getirili yatırım imkanı sağlıyor.

Amerika’da Ev Alarak Yatırım Yapmak

“Fırsatlar ülkesi” olarak görülen Amerika, güçlü ekonomik yapısı ve yatırım imkanları ile yatırımcıların iştahını kabartıyor. Amerika’da yatırım için 100 bin ila 3 milyon dolar arasında değişen fiyatlarda ev alınabilir. Bu evlerin kiraya verilmesi ile dolarla kira geliri elde etmek mümkün. Özellikle Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerdeki döviz kuru dalgalanmaları sebebiyle ortaya çıkan kur farkından dolayı dolar ile kira gelirleri katlanarak artabiliyor. Evin değerine, konumuna ve konforuna göre kira oranları değişiyor. Bu kira geliri de Türkiye’de farklı gayrimenkul yatırımları için değerlendirilebilir.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı