Amerika’da Ev Alarak Pasif/Sabit Gelir Oluşturma

  • 2 ay önce
  • 1

Günümüzde yapılan yatırımların temel hedefi, birikimlerin enflasyon karşısında korunması ve pasif veya bir başka ifadeyle sabit gelir oluşturulmasıdır. Pasif gelir oluşturmanın en etkili yöntemleri arasında Amerika’da ev alma da vardır. Peki, ABD’de ev alarak nasıl pasif gelir oluşturulur? Yabancılar ABD’den nasıl ev alabilir? Bu soruların cevaplarını ve ABD’de ev alma ile ilgili diğer ayrıntıları yazımızın devamında bulabilirsiniz. 

Pasif Gelir Nedir? 

Pasif gelir; herhangi bir çaba göstermeden elde edilen ve sürekliliği olan gelirlere verilen isimdir. Ancak söz konusu gelirin oluşmasından önce belli bir çaba gösterilmesi ve bununla birlikte bir miktar yatırım yapılması gerekir. Yüksek ve devamlı bir pasif gelir için bu çabanın ve yatırımların doğru şekilde yapılması çok önemlidir. 

Pasif gelir, insanların yaşam kalitesini arttıran unsurlardan biridir. Zaman harcamadan, düzenli olarak elde edilen gelirler, insanların maddi açıdan ek bir kaynak bulmasını sağladığı gibi, onlara zaman da kazandırır. Böylece insanlar zamanlarını sevdiklerine ve kendilerine harcayarak çok daha kaliteli bir yaşama sahip olurlar. Ancak bunun için yüksek miktarlı bir pasif gelire sahip olunması gerektiği unutulmamalıdır. 

Yabancılar Amerika’da Ev Alabilir Mi? 

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyen yabancılara tam bir özgürlük tanınmıştır. Özgürlükler ülkesi olarak kabul edilen ABD, her alanda olduğu gibi bu alanda da yabancılara sınırlama getirmemiştir. 

Yabancılar, gerekli maddi güce sahip olmaları durumunda istedikleri konutları ve gayrimenkulleri alabilirler. Hatta gerekli şartları sağlayan yabancılar, Amerikada mortgage ile ev almak gibi bir imkanı dahi kullanabilirler. Mortgage sayesinde yabancıların düşük bir peşinatın ardından küçük taksitlerle ev sahibi olması mümkündür. 

Amerika’da Ev Alarak Nasıl Pasif Gelir Oluşturulur? 

Pasif gelir oluşturmak için tercih edilen farklı yöntemler vardır. Gayrimenkul yatırımları da bunlardan biridir. Satın alınan gayrimenkulden elde edilen kira geliri, önemli bir pasif gelir kaynağıdır. Dolayısıyla yatırımcılar açısından yüksek kira geliri getirecek konutlara yatırım yapılması, çok daha mantıklı olacaktır. 

Amerika’da satılık ev fiyatları, her ne kadar büyük değişkenlik gösterse de, uygun fiyatlı konut sayısı da azımsanmayacak kadar fazladır. Detaylı bir araştırma ve ABD emlak piyasasını yakından izlemeyle 100.000 $ seviyesinde fiyata sahip olan konutlar bulunabilir. Bu tür konutlar ortalama olarak 1.000 $ ile 1.200 $ seviyesinde kira geliri sağlar. İşte elde edilen bu kiralar TL’ye çevrildiğinde, çok yüksek pasif gelirler olduğu görülecektir. Amerika’da ev alarak pasif gelir oluşturma, genel olarak bu şekildedir. 

Pasif geliri hedeflerken ROI oranı da dikkate alınmalıdır. Ülkemizde satın alınan gayrimenkullerde bu rakam 25 yıl iken, ABD’de ise 8-12 yıl arasındadır. Yani ABD’deki gayrimenkul yatırımları, 8-12 yıl içerisinde kendisini amorti etmektedir.  

Nasıl Amerika’da Ev Alınır? 

Amerika’da ev almak, yabancılar açısından oldukça karmaşık ve zor bir süreç gibi görünmektedir. Bundan dolayı birçok yabancı yatırımcı, ABD’de ev almak istemesine rağmen buna girişememektedir. Türk yatırımcılar için de bu durum geçerlidir. Ancak sağlamış olduğumuz profesyonel hizmetler ile bu sürecin sizler açısından sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz. 

Uygun fiyatlı konut bulma, resmi satış işlemlerini tamamlama, eve dair ekspertiz raporu çıkarma, evi kiralama ve kira gelirini size aktarma gibi tüm işlemler tarafımızca gerçekleştirilmektedir. Hizmetlerimiz ve ABD’de ev almak hakkında bilgi edinmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı