Amerika’da Ev Alırken Nasıl Kar Edilir?

  • 5 ay önce
  • 1

Amerika’da ev almak, doğru şekilde yapıldığında karlı bir yatırıma dönüşebilir. Alınan bir evden kar etmenin farklı yolları vardır. Bunlar genel olarak; kira geliri ve yeniden satış şeklindedir. Ancak kar için henüz evi almadan önceki süreçten başlayarak bir takım hususlara dikkate edilmesi gerekir. Amerika’da ev alırken nasıl kar edilir sorusunun cevabını, detaylı olarak yazımızın devamında bulabilirsiniz.

·      Uygun Maliyet

Ticaretin altın kuralı, alırken kazanmaktır. Dolayısıyla Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaparken maliyet konusuna büyük bir önem verilmesi gerekir. Amerika’da ev fiyatları, evin yer aldığı bölgeye ve özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak bazen insanlar acil nakit ihtiyaçları veya farklı bir nedenden dolayı evlerini acil bir şekilde satmak ister ve bunun için de fiyatları düşük tutar. Ekspertiz değerinden daha düşük fiyata satışa çıkarılan evlerin tercih edilmesi, yatırımın karlı olması için son derece önemlidir.

Uygun maliyetli ABD satılık ev bulmak için piyasanın sürekli izlenmesi gerekir. Eğer ABD değilseniz ve emlak piyasasıyla ilgilenmiyorsanız, bunu yapmak çok kolay olmayacaktır. İşte tam bu noktada sizler için devreye giriyor ve ekspertiz değerinden daha uygun fiyata satışa çıkarılan evleri sizin için buluyoruz. Portföyümüzü inceleyecek bu evleri görebilirsiniz.

·      Düşük Bakım Masrafı

Yatırım amaçlı olarak alınan evlerde dikkat edilmesi gereken hususlardan bir diğeri ise bakım masrafıdır. Bakım masrafının da dikkate alınması ve bunun da maliyete eklenmesi gerekir. Bu süreçte sadece acil olan bakımların masrafları değil, bunların dışında birkaç yıllık süreçte karşılaşılacak bakımların da dikkate alınması önemlidir. Dolayısıyla evin bir uzman tarafından detaylı olarak incelenmesi ve bakım maliyetlerine ilişkin detaylı bir rapor hazırlanması gerekir. Bu raporu incelemeden ilgili evi almaya karar vermek yanlış olacaktır.

·      Kira Geliri

Amerika’da ev almak ve bu yatırımı karlı bir hale getirmede dikkate alınması gereken bir diğer husus ise kira geliridir. Kira geliri ne kadar yüksek olursa, kar etme imkanı da o kadar fazla olacaktır. Amerika’da ev kiraları, evin konumu ve özelliklerine bağlı olarak farklılık gösterir.

Kira konusunda dikkat edilmesi gereken bir başka husus ise evin kısa sürede kiralanabilir olmasıdır. Kolay kiralanabilir evler, sürekli kira geliri elde etme açısından önemlidir. Bahsedilen husus dikkate alınarak kolay kiralanabilir bölgelerdeki evlere yönelmek, daha mantıklı olacaktır.

·      Yeniden Satış

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaptıktan sonra kar etmenin bir başka yolu ise yeniden satıştır. Alınan konutun değerlendikten sonra satılması ve buradan kazanç sağlanması, yaygın bir kar etme yöntemidir. Bunun için evin doğru fiyattan alınması gerekir. Ayrıca bulunduğu bölge itibariyle de değerinin zaman içinde artacağından emin olunmalıdır.

·      Dolar Kuru Avantajı

Türkiye’deki yatırımcılar açısından Amerika’da ev almanın bir diğer avantajı ise dolar kurudur. Dolar cinsinden yapılacak olan yatırım, dolar kurunun artmasıyla TL cinsinden daha da değerli hale gelecektir. Böylece yatırımın enflasyon karşısında erimesi gibi bir sorun yaşanmayacaktır.

Amerika’da ev almak ilk bakışta zor bir süreç gibi görünebilir. Sahada bulunan profesyonellerimiz ile bütün süreci sizin yerinize yönetiyor ve yatırımınızı en doğru şekilde yapmanıza yardım ediyoruz. ABD’ye gitmeden Amerika’dan ev almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı