Amerika’da Ev Alırken Nasıl Kar Edilir?

  • 9 ay önce
  • 1

Amerikada ev almak, karlı yatırım araçlarından biridir. Ancak söz konusu yatırımda istenen sonucu elde etmek için dikkat edilmesi gereken önemli hususlar var. Peki, Amerika’da ev alırken nasıl kar edilir?

Konut yatırımları, dünyanın her yerinde tercih edilen seçeneklerden biridir. Doğru şekilde yapıldığında, ortaya çıkacak olan kar oranı, büyük çoğunlukta beklentileri karşılar. Böylesine özel bir yatırımı ABD’de yaptığınızda elde edeceğiniz kar daha fazla olacaktır.

Yabancılar Amerika’da Ev Alabilir Mi?

Amerika, özgürlükler konusunda oldukça hassas olan bir ülke. Söz konusu özgürlükleri sadece belli alanlarda değil, yaşamın her alanında uygulamaktadır. Günümüzde birçok ülke yabancılara konut satışı konusunda katı kurallar uygulamaktadır. Ancak ABD, yabancılara konut satışı konusunda tam bir kolaylık ve özgürlük sağlamaktadır.

ABD’de yabancıların konut satın almasının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Hatta gerekli şartları taşıyan yabancılar, mortgage ile dahi konut alabilir. Bu sistemde yabancılar konut fiyatının bir bölümü peşin olarak verirken, diğer kısmını ise kredi ile öder. Dolayısıyla ödeme noktasında da ciddi anlamda bir kolaylık yaşar.

Amerika’da ev fiyatları, farklı unsurlara göre değişiyor. Ancak hemen her bütçeye uygun ev olduğu söylenebilir. Amerika’daki konut fiyatlarının çok yüksek olduğuna dair genel algının da doğru olmadığı bilinmelidir.

ABD’de Ev Alırken Nasıl Kar Edilir?

ABD’de ev almak karlı bir yatırım olarak dikkat çeker. Fakat istenen karlılığın yakalanabilmesi için yatırımcıların sürecin başından sonuna kadar dikkat etmesi gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. İlgili hususlar dikkate alınmadığında ise ortaya çıkan sonuç hayal kırıklığı olabilir.

Konut alma sürecinde dikkatli olunması gereken hususların başında fiyat geliyor. Birçok kişi fiyat konusunda hassastır. Fakat fiyatın dışındaki hususlara da en az fiyat kadar önem verilmesi gerekiyor. Çünkü ilgili hususlar; evin ilerleyen dönemde ne kadar değerleneceği, size ne kadar masraf çıkaracağı, ne kadar kira geliri getireceği konularıyla yakından ilgilidir.

·       Uygun Fiyat

Herhangi bir yatırım yaparken kar etmenin ilk şartı, doğru ve uygun fiyattır. Hatta ticaretin altın kurallarından birisi olan ürünü satarken değil, alırken kar edersin mantığı burada da geçerlidir. Uygun fiyata alınacak olan konut, ilerleyen dönemlerde çok daha yüksek rakamlara rahatlıkla satılabilecektir. Böylece elde edilen kar oranı artacaktır.

Amerika’da satılık evler incelendiğinde fiyatların ciddi anlamda değişkenlik gösterdiği görülecektir. Hatta aynı bölgede olan ve benzer özelliklere sahip konutların fiyatları dahi farklı seviyelerde olabilir. Dolayısıyla bu noktada ciddi bir araştırma ve sabır gerekiyor. Piyasanın sürekli yerinden takip edilmesi, satılan evlerin hangi fiyatlara satıldığı gibi hususlar takip edilerek uygun fiyatlı evler bulunabilir.

Verdiğimiz hizmetler kapsamında, ekspertiz değerinin altında satışa sunulan evleri sizler için buluyor ve portföyümüze ekliyoruz. Uygun fiyatlı evleri detaylı olarak inceleyebilir ve beklentilerinize uygun olan seçeneklere yönelebilirsiniz.

·       Konum

Ev konusunda en önemli hususlardan bir diğer ise konumdur. Alınacak evin hangi konumda bulunduğunda, yatırım açısından dikkate alınmalıdır. Okul, hastane, alışveriş merkezi, market ve restoran gibi önemli noktalara yakın sayılabilecek konumda olan evler, dünyanın her yerinde mantıklı seçenekler olarak kabul edilir. Dolayısıyla bir evin sadece fiyatına odaklanmamalı, aynı zamanda konumuna da dikkat etmelisiniz. Doğru konumda olan evlerin fiyatlarının zaman içerisinde değerlenmesi kaçınılmazdır.

·       Düşük Bakım Masrafı

Ev konusunda dikkatlerden kaçan en önemli konu, bakım masraflarıdır. Genellikle insanlar fiyatlara odaklanır ve birkaç yıl içerisinde ne kadarlık bir bakım masrafına gireceklerine odaklanmazlar. Bakıma ihtiyacı olan konutlar, yakın zamanda size ekstradan masraf çıkarır. Üstelik söz konusu masraflar dolar bazında olacağı için sizi fazlasıyla zorlayabilir. Bu yüzden Amerika’da ev almak için yapılan araştırmada, bakım masrafı düşük olan konutlar tercih edilmelidir.

·       Kolay Kiralanabilir

Amerikada gayrimenkul yatırımı, özellikle dolarla kira geliri elde edildiği için mantıklıdır. Bu noktada tercih edilecek konutların kolay kiralanabilir olması gerekiyor. İnsan yoğunluğunun yüksek olduğu bölgeler tercih edilmelidir. Kiralanması zor olan bölgelerde yer alan konutlar, yatırımızdan istediğiniz sonucu almanıza izin vermeyecektir.

·       Kolay Satılabilir

Burada dikkat edilmesi gereken son husus ise kolay satılabilir olmasıdır. Yatırımınızı istediğiniz zaman elde çıkarabilmeniz, karlılığınızla direkt olarak ilgilidir. Böyle bölgelerde olan evleri, istediğiniz rakamlara zorlanmadan satabilirsiniz.

Amerikada ev almak ile ilgili süreçlerin tamamında sizlere danışmanlık hizmeti veriyoruz. Uygun fiyatlı konut bulma, satış işlemlerinin tamamlanması, kiranın banka hesabına alınması gibi süreçleri kolay bir şekilde tamamlamanızı sağlıyoruz. Konuyla ilgili detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı