Amerika’dan Ev Almak Gerçekten Kârlı mı?

  • 1 sene önce
  • 1

Türkiye’de uzun yıllardır birikim yapan bir girişimci olarak Amerika’dan ev almak ile ilgileniyorsunuz değil mi? Kafanızda bu yatırımın gerçekten kâr getirip getirmeyeceği konusunda pek çok soru işareti de var! Peki, bu soru işaretlerini gidermeye hazır mısınız? Amerika’dan ev alma avantajları ve çok daha fazlası ile alakalı sizlere harika bilgiler veriyoruz.

Ev satın almak dünyanın neresine giderseniz gidin kârlı ve mantıklı bir yatırımdır. Ama bu yatırımı Amerika gibi bir ülkede yapmak söz konusu kârlılığı 2-3 kat arttırmaktadır. Neden mi? Çünkü Amerika’da ev almak size dolarla kira getirisi sağlayacaktır. Bu da uzun vadede kur farkının da hesaba katılmasıyla eve ödediğiniz ücretin çok daha fazlasını geri kazanmanıza yardımcı olur.

Ev satın almanın en avantajlı yolu olarak kabul edebileceğiniz Amerika’dan yatırım ile alakalı sürece daha yakından bir göz atmak gerekir. Çünkü sadece avantaja odaklanıp sürecin nasıl işlediğini dikkate almamak sizin için sürprizlere yol açabilir. Dolarla Kira olarak bu tür sürprizleri ortadan kaldırıyoruz!

Amerika’dan Ev Almak Nasıldır?

Amerika’dan yatırım yapmak istediğinizde ev alım sürecinin nasıl gerçekleştiğini adım adım değerlendirmelisiniz. Dolarla Kira olarak çok özel seçenekler sunuyor olsak da bir yatırımcı olarak kafanızda en ufak bir soru işareti kalmasını dahi istemiyoruz. Bu kapsamda 6 aşamalı Amerika’dan yatırım sürecini sizlere sunuyoruz!

Ev Seçim Aşaması

Amerika’da dilediğiniz eyalet ve lokasyonda bir ev seçimi gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada en önemli konu sadece evin görselliği değil bütçenize uymasıdır. 70.000 dolardan başlayan ve değeri milyon dolarlara ulaşan seçeneklerle Amerika’dan ev almak mümkündür.

Satış Sözleşmesi

Amerika’dan yatırım yapmak isteyenler için özel olarak hazırlanan ‘Satış Sözleşmesi’ imzalanır. Bu aşamada ev değerinin %15’i Emanet Hesaba yatırılmaktadır. Sonrasında satın alma işleminin tamamlanması adına süreç devam eder.

 

Ekspertiz ve Değerlendirme Aşaması

Amerika’dan ev alma avantajları arasında yer alan ekspertiz hizmeti sayesinde satın alacağınız evin gerçek değerini öğrenme şansı elde edebilirsiniz. Bu nedenle de ödediğiniz miktarın gerçekten bu evin değeri olduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Tapu İşlemleri ve Sigorta

Tapu işlemleri, evin sizin adınıza geçirilmesi ve malikliğin kazanılması adına gerçekleşen süreçtir. Bu noktada hukuki süreci titizlikle sürdürerek yatırımınızın kusursuz bir şekilde gerçekleşmesine zemin hazırlıyoruz.

Final Ödemesi

Amerika’dan ev almak için yaptığınız ödemenin kalanını tapu işlemlerinden sonra gerçekleştirirsiniz. Bu sayede evin tamamen sizin olur. Artık size sadece arkanıza yaslanarak kira gelirini beklemek kalır!

Satın aldığınız evi, kısa sürede kiralayarak aylık ya da yıllık kira ödemeleri alırsınız. Üstelik Amerika’dan ev alma avantajları arasındaki kira getirisini tamamen dolarla elde edersiniz. Bu da dolarla kazanıp TL ile harcama gibi kusursuz bir avantaja kapı aralar. Siz de Amerika’dan ev almak adına harekete geçmek ister misiniz?

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı