Amerika’da Ev Almak için Doğru Zaman Mı?

  • 9 ay önce
  • 1

Amerikada ev almak, farklı açılardan avantajlı bir yatırım. Birçok uzman, ilgili durumu sık sık vurguluyor. Ancak bu yatırımın istenen sonuçları verebilmesi için öncelikle uygun bir evin bulunması, sonrasında ise doğru zamanın beklenmesi gerekiyor. Peki, içinde bulunduğumuz dönem Amerika’da ev almak için doğru zaman mı? Gelin, bu sorunun cevabını birlikte arayalım ve Amerika’da ev almak ile ilgili diğer detaylara göz atalım.

Yabancılar Amerika’da Ev Alabilir Mi?

Amerika’da ev almak isteyenlerin merak ettikleri konuların başında, ABD’de yabancılara ev satışı olup olmadığıdır. ABD, diğer alanlarda olduğu gibi bu alanda da özgürlükçü ve kısıtlayıcı olmayan bir politika izliyor. Yabancılar, herhangi bir kısıtlama olmaksızın buradan konut satın alabilir veya daha farklı bir gayrimenkul yatırımı yapabilir.

Yabancıların ABD’de ev alması için genellikle nakit olarak ödeme yapması gerekiyor. Çünkü ABD vatandaşlarının rahatlıkla kullanmış olduğu mortgage sisteminden yabancılar direkt olarak yararlanamıyor. Bu noktada anlaşmalı finans kuruluşları üzerinden mortgage için başvuru yapmaları gerekiyor. İlgili durum ise yabancıların genellikle nakit seçeneğine yönelmesine neden oluyor.

Bizden alacağınız hizmetler sayesinde anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları üzerinden mortgage sisteminden yararlanabilirsiniz. Böylece kredi kullanarak, taksitli bir şekilde ABD’den ev alabilirsiniz.

Amerika’da Ev Almanın Avantajları

Amerikada ev almak, günümüzde yapılacak en önemli yatırım seçeneklerinden birisi olarak dikkat çekiyor. Ev alma veya farklı bir gayrimenkul yatırımı yapmanın birçok avantajını sıralamak mümkündür. Fakat bunlardan bazıları çok daha dikkat çekicidir. Dikkat çekici avantajlardan bazıları ise şu şekildedir:

  • Alacağınızın konutun değeri, her yıl en az enflasyon oranı kadar artacak. Dolayısıyla yapacağınız yatırımın enflasyon karşısında erimesi veya değerini kaybetmesi gibi risklerle karşılaşmayacaksınız.
  • Dolar ile kira geliri elde edeceksiniz. Kiralanması kolay bir konut satın aldığınızda, TL bazında çok yüksek rakamlarda kira geliriniz olacak. Bu durum ise sizin yaşam kalitenizi olumlu olarak etkileyecek.

Amerika’da Ev Almanın Doğru Zamanı

Konut almanın birçok avantajı olmasına karşın doğru zamanda yatırım yapmanın çok büyük bir öneme sahip olduğu unutulmamalıdır. Peki, içinde bulunduğumuz dönem Amerika’da ev almak için doğru zaman mı?

Pandemi süreci her ne kadar günümüzde halen devam etse de, etkilerinin azaldığı bir gerçek. Pandeminin ilk başladığı dönemde para basmaya dayalı olan ekonomik programın etkileri günümüzde net olarak görülüyor. Enflasyonun rekorlar kırması, bu etkilerin en önemlisi olarak ifade edilebilir.

Enflasyonun artması ve bir süre daha artacağının tahmin edilmesi, konut yatırımlarının daha değerli olacağına işaret ediyor. Yakın zamanda daha da hareketlenmeye başlayan konut piyasası, yatırımcılar için şuanda oldukça cazip durumda. Dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcılar burada konut yatırımı yapmak için adeta sıraya girmiş durumda.

Mortgage sistemindeki rakamlara bakıldığında, konut kredilerinin halen çok cazip olduğu da dikkat çekiyor. Anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları üzerinden düşük faizli kredilerden yararlanarak konut satın alabilirsiniz.

Profesyonel Hizmetlerimiz ile ABD Gayrimenkul Yatırımı Yapın

Uzun zamandır bu alanda vermiş olduğumuz hizmetler ile Amerikada ev alma hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bütün süreci sizin adınıza şeffaf bir şekilde yürütüyor, tüm aşamaların sorunsuz olarak tamamlanmasını sağlıyoruz. Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı