Listeleri Karşılaştır

Amerika’da Ev Almak için Doğru Zaman Mı?

Amerika’da Ev Almak için Doğru Zaman Mı?

Amerikada ev almak, kendi içinde farklı cazip yönleri olan bir yatırım türüdür. Ancak her yatırımda türünde olduğu gibi, burada da zamanlama çok önemlidir. Doğru zamanda yapılan yatırımın kazandırma olasılığı çok daha yüksektir. Peki, Amerikada ev almak için doğru zaman mı?

Bilindiği gibi Amerika’da yabancıların ev almasının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Gerekli şartları yerine getirdiğinizde, istediğiniz konutu alabilir ve hemen dolar ile kira geliri elde edebilirsiniz. Ancak bu noktada doğru evin, doğru fiyata ve doğru zamanda alınması gerektiği unutulmamalıdır.

Neden Amerika’da Ev Almalıyım?

Amerika’da ev almak, çok farklı avantajlara sahip bir yatırımdır. Bu noktada en dikkat çekici unsur, dolarla kira geliri elde edilmesidir. Aldığınız evden kısa sürede dolar cinsinden kira geliri elde etmeye başlayacaksınız. Döviz kuru farkı nedeniyle elde ettiğiniz kira geliri, Türkiye’ye göre çok yüksek olacaktır. Bu durum, yüksek seviyede pasif gelir elde etmenize imkan verecektir.

Amerikadan ev almak, konutun değerinin dolar cinsinden zamanla artacağı için avantajlıdır. Doğru bir konutu, ekspertiz fiyatının altına almışsanız, zaman içerisinde değerlenmesi kaçınılmaz olacaktır. Bu sayede yatırımınız değerlenir.

Amerika’dan ev almanın farklı avantajları sayılabilir. Peki, şuanda ev almak için doğru zaman mı? Pek çok uzmana göre bu sorunun cevabı evet şeklindedir. Uzmanlar, neden şuanda doğru zaman olduğunu, üç maddede açıklıyor.

·       Pandemi Etkisi

Pandemi ile birlikte firmaların bir kısmı evden çalışma sistemine geçiş yaptı. İnsanlar, günlerinin önemli kısmını evlerinde geçiriyor. İşte bu durum, alacağınız eve kısa sürede kiracı bulabileceğiniz anlamına geliyor. Kira geliri elde etmek için hiç olmadığı kadar şanslı bir dönem. Üstelik kiralık evlere olan talebe bağlı olarak kira gelirinizin dolar cinsinden yükselmesi dahi mümkün olabilir. Pandeminin ne kadar daha devam edeceğine göre kira gelirleriniz farklı seviyelere gelebilir.

·       Uygun Fiyatlar

Son dönemlerde birçok ev sahibi, düşük faiz oranlarının da etkisi ile evlerini değiştirmeye başladı. Eski evlerine bakım masrafı yapmak istemeyenler, yeni ev alma yoluna gitmektedir. Bu durum ise ev fiyatlarının da uygun seviyelere düşmesine neden oldu. Amerikada ev almak için uygun zaman olmasının bir başka nedeni ise fiyatların uygun olmasıdır. Amerika’da satılık ev fiyatları, tahmin ettiğinizden daha uygun seviyededir. Portföyümüzü inceleyecek fiyatlar konusunda daha detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

·       Düşük İpotek Oranları

İpotek oranları, tarihsel olarak en düşük seviyelerinde. Anlaşmalı finans kuruluşlarımız üzerinden kullanacağınız mortgage kredisi ile düşük faizle finansman sorununuzu çözebilirsiniz. Kullanmış olduğunuz kredinin taksitlerini böylece evinizden elde ettiğiniz kira geliri ile dahi rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Burada yer alan hususlar dikkate alındığında Amerika’da ev almanın neden şuanda avantajlı olduğu çok daha net bir şekilde anlaşılacaktır. İçinde bulunduğumuz fırsat dönemi sayesinde daha düşük maliyetlere konut sahibi olabilirsiniz.

Sizlere sunmuş olduğumuz en önemli avantajlardan birisi de Amerika’dan mortgage ile ev alma imkanıdır. Anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları sayesinde ABD vatandaşı olma şartı olmaksızın mortgage sisteminden yararlanabiliyorsunuz. Düşük ipotek oranları ile uzun vadeli krediler kullanabilir ve böylece olası finansman sorunlarınızı da etkili olarak çözebilirsiniz.

Amerikada Nasıl Ev Alabilirim?

Amerikada ev almak için en uygun zaman dilimdeyiz. Bu noktada ev satın almak isteseniz dahi, bunu nasıl yapacağınızı bilmiyor musunuz? Endişelenmenize gerek yok. Vermiş olduğumuz hizmetler sayesinde Türkiye’den ayrılmadan Amerika’da ev satın alabilir, satın aldığınız evi kiraya verebilir ve hemen kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz.

Uzun yıllardır bu alanda faaliyetlerimize devam ediyor ve sizlerin beklenti ve ihtiyaçlarını en üst seviyeden karşılıyoruz. Amerika’da bulunan alaninda uzaman ekibimiz ile konut piyasasının nabzını yakından tutuyoruz. Satılık konutları hemen tespit ediyor ve detaylı olarak değerlendiriyoruz. Kiralanması kolay, fiyatı uygun ve çok yüksek maliyetli bakım gerektirmeyen evleri portföyümüze ekliyoruz. Böylece sizlere en avantajlı konutları sunmanın keyfini yaşıyoruz.

Sunmuş olduğumuz seçenekler arasından satın alacağınız eve karar verdiğinizde, süreci başlatıyoruz. Satıcı ile gerekli görüşmeler yapılıyor ve fiyat konusunda anlaşmaya varılıyor. Daha sonra ise resmi prosedürleri, yine sizin yerinize yönetiyor ve satış işleminin ilgili mevzuata göre tamamlanmasını sağlıyoruz. Amerikada ev almak, işte bu kadar kolay. Amerika’da ev almak konusunda daha detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Amerikada Ev Almak ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Amerikada ev sahibi olmak, ilk bakışta bir hayal veya bir rüya gibi görünüyor olabilir. Ancak günümüz koşullarında aslında bu durum, hayal veya rüya olmaktan çıktı. Gerekli şartları taşıyan herkes, rahatlıkla ABD’den ev alabilir ve aldığı evi kiralayarak dolar ile kira geliri elde etmeye başlayabilir. Amerika’dan ev alma fikrini ortaya attığınızda, bunun ne kadar zor ve mantıksız olduğunu defalarca duyacaksınız.

okumaya devam et

İlk Aydan İtibaren Kazandıran Yatırım

Yatırım yapmayı düşünenler bilir. Genellikle yatırım yöntemleri uzun vadede gelir getiren yöntemlerden oluşmaktadır. Bu durum birçok yatırımcıda “acaba buna değer mi?” sorusunu meydana getirebilmektedir. Birazdan size bahsedeceğimiz yatırım şekli, öyle bir yöntem ki yatırımınızı gerçekleştirdikten sonraki ilk aydan itibaren size aylık dolarla kira geliri sağlarken, 7- 10 yıl arasında yatırım sermayenizi amorti etmenizi de sağlıyor. Sözü uzatmadan dilerseniz size yatirimdan bahsedelim.

okumaya devam et

Yabancılar Amerikada Mortgage ile Ev Alabilir Mi?

Amerikada mortgage ile ev almak, oldukça yaygın bir uygulamadır. ABD’de ikamet edenler ve ABD vatandaşı olanlar, bu sistem sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Peki, bu sistemin yabancılar için de benzer şekilde uygulandığını biliyor muydunuz? Evet, ABD vatandaşı olmasanız, hatta ABD’de ikamet etmeseniz dahi mortgage ile konut sahibi olabilirsiniz.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı