Amerika’da Ev Almak için Hazır Olduğunuzu Anlamanın 4 Yolu

  • 5 ay önce
  • 1

Birikimlerini ve gelirlerini değerlendirmek isteyenler, karlı bir yatırım seçeneği ararlar. Amerika’da ev almak, oldukça karlı ve avantajlı bir yatırım olarak dikkat çeker. Yabancıların gayrimenkul yatırımı yapmasını kısıtlamayan, aksine teşvik eden ABD’de, ev alan yabancıların sayısı her geçen gün artmaktadır. Peki, siz de bu yatırımcılardan biri olmaya hazır olup olmadığınızı anlamak istemez misiniz?

Konut, işyeri veya benzeri türden bir gayrimenkul almak, hem kira geliri elde edilmesi hem de alınan evin değer kazanması sayesinde yatırımcıları memnun eder. Ancak bu yatırımı sorunsuz ve karlı bir şekilde tamamlamak için sahip olmanız ve bilmeniz gereken bazı hususlar var. Amerika’da gayrimenkul yatırımı için cevaplamanız ve dikkate almanız gereken hususları sizler için derledik.

1.    Gelirim ve Birikimim Ne Kadar?

Gayrimenkul yatırımı yapabilmek için öncelikle maddi gücün olması gerekir. Günümüzde yüksek enflasyon nedeniyle insanlar gelirlerini ve birikimlerini en iyi şekilde değerlendirmek ve enflasyondan korumak istemektedir. Eğer düzenli bir geliriniz var ve birikim yapabiliyorsanız, Amerika’da ev satın almak için uygun bir durumda olduğunuzu ifade etmek yanlış olmayacaktır.

Yabancıların ABD’de gayrimenkul almasının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır. Hatta gerekli şartları sağladığınızda, mortgage kredisi ile de ev alabilirsiniz. Böylece aldığınız evin kira geliri ile kredinizi ödeyebilirsiniz. Böylece tahmin ettiğinizden çok daha düşük miktarlarla yatırımınızı yapabilirsiniz.

2.    Alternatif Yatırım Seçeneklerim Neler?

Birikimi ve düzenli geliri olanlar açısından doğru yatırımı bulmak son derece önemlidir. Bu noktada çok farklı yatırım seçenekleri olduğu ifade edilebilir. Ancak Amerika’da gayrimenkul yatırımı ile kıyaslandığında diğer seçeneklerin hem daha riskli hem de daha düşük kazançlı olduğu ifade edilebilir.

Bu seçeneği tercih edenler, birikimlerini dolar cinsinden bir yatırımda değerlendirmektedir. Ayrıca dolarla kira geliri elde etme imkanı da yakalamaktadırlar. Dolayısıyla hem kısa vadedeki hem de uzun vadedeki kazancının çok daha yüksek olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bunların yanında ABD gibi hukukun üstünlüğünü kabul eden bir ülkede, yatırımlar her zaman güvence altındadır. Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde, alternatif seçenekler yerine ABD’de ev almanın çok daha avantajlı olduğu ifade edilebilir.

3.    Amerika’da Ev Almanın Avantajları

Amerika’da ev almanın avantajları, dünyanın farklı noktalarından yatırımcıların bu ülkede gayrimenkul almasına neden olur. Söz konusu avantajlar; dolar ile kira geliri elde etme, satın alınan mülkün zaman içerisinde dolar cinsinden değerlenmesi, döviz kuruna bağlı olarak kazanç sağlama şeklindedir.

4.    Amerika’da Ev Almak için Doğru Zaman Mı?

Her ne kadar son dönemlerde enflasyon yüksek seviyede seyretse de, gayrimenkul yatırımlarının tarih boyunca neredeyse hiç enflasyon karşısında erimediği bilinir. Dolayısıyla enflasyondan korunmak için en iyi seçeneklerden birinin Amerika’da ev almak olduğu ifade edilebilir.

Sonuç

Burada yer alan 4 farklı hususu detaylı olarak inceledikten sonra ABD’de ev almak için hazır olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. Yeterli birikiminiz veya geliriniz var ise ABD’de ev almak için hazırsınız demektir. Günümüzde böylesine özel bir yatırım fırsatını, ABD’ye dahi gitmeden yapmak isterseniz, hemen bizimle iletişime geçebilir ve merak ettiğiniz bütün hususlarda detaylı bilgi alabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı