Amerikada Ev Almak için İyi Bir Zaman Mı?

  • 6 ay önce
  • 1

Gayrimenkul yatırımı, doğru yapıldığında oldukça kazançlı bir yatırım olacaktır. Kazançlı bir yatırım için birçok hususun dikkate alınması ve doğru zamanın belirlenmesi oldukça önemlidir. Amerika’da ev almak için doğru zamanı belirlemek için dikkat edilmesi gereken hususları sizler için derledik.

·      Kişisel Mali Durumunuz

Bir yatırımın öncelikli şartı, kişisel mali durumunuzdur. Gelirleriniz, birikimleriniz, ödemeleriniz ve geleceğe dair diğer planlarınızı dikkate alarak mali durumunuzu ortaya koyabilirsiniz. Böylece bütçenizi de belirlemiş olur ve ne kadarlık evleri alabileceğinizi öğrenirsiniz.

Amerika’da ev fiyatları, düşünüldüğü kadar yüksek değildir. Hatta bazı bölgelerdeki evler, Türkiye’deki konut fiyatlarından dahi daha düşük fiyatlara sahiptir. Dolayısıyla Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapabilmek için çok büyük bütçelere gerek yoktur. Hatta uygun şartları sağladığınızda, mortgage kredisinden dahi yararlanabilir ve böylece taksitle Amerika’da ev alabilirsiniz.

·      Ev fiyatları

Ev alımının doğru zamanını belirlemek için dikkate alınması gereken bir diğer husus ise fiyatlardır. ABD satılık ev fiyatları, evin bulunduğu bölgeye göre değişmektedir. Son dönemlerde enflasyonun yüksek olması, ev fiyatlarını da etkilemiştir. Ancak fiyatların genel olarak düşünüldüğü kadar yüksek olmadığı bilinmelidir.

Amerika satılık ev fiyatları ortalama olarak 200.000 $ seviyesindedir. Ancak detaylı bir araştırmayla 100.000 $ seviyesinde fiyata sahip olan satılık evler de bulunabilir. Acil para ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler, evlerini uygun ve rekabetçi fiyatlardan satışa çıkarmaktadır. Bu tür evler tespit edilerek uygun maliyete bunlar satın alınabilir.

·      Mevsimsellik Etkisi

Amerika’da satılık ev sayısı bazı dönemlerde artar. Böyle dönemlerde arzın yüksek olması, fiyatların aşağı yönlü hareket etmesine neden olabilir. İnsanlar evlerini okulların tatil olduğu yaz aylarında satmaya daha meyillidir. Bu tür dönemlerin genel olarak ideal zamanlar olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Satılık ev sayısının fazla olmasından dolayı hem seçenek sayınız fazla olur hem de fiyatlar düşük olur.

·      Faiz Oranları

Yabancılar Amerika’dan ev alırken genellikle nakit ödeme seçeneğini tercih ederler. Bu yüzden faiz oranları bu tür ödeme seçeneğini tercih edecek kişileri etkilemez. Ancak yabancıların da uygun şartlarda mortgage kredisi kullanabildiği dikkate alındığında, doğru zamanın belirlenmesinde faiz oranlarının da dikkate alınması gerektiği ifade edilebilir.

Son dönemlerde ABD’deki faizler yükselmeye başlamıştır. Ancak ilerleyen dönemlerde biraz daha yükselmesi beklenmektedir. Dolayısıyla kredi ile ev alacak kişilerin acele etmesi gerekir. Böylece mortgage kredilerini daha düşük faizle kullanabilirler.

Sonuç

Bütün bunlar birlikte değerlendirildiğinde, içinde bulunduğumuz dönemin ev almak için son derece uygun olduğu söylenebilir. Böylesine ideal bir zamanda Amerika’da ev almak, çok karlı bir yatırım olacaktır. Yatırımınız sayesinde hem dolarla kira geliri elde edeceksiniz hem de aldığınız ev dolar cinsinden değerlenecektir.

Amerika’da gayrimenkul yatırımı için doğru zaman olduğuna inanmanıza karşın, yatırımınızı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız, endişelenmeyin. Sizlere sunmuş olduğumuz detaylı hizmetler sayesinde bu süreci sorunsuz bir şekilde yönetebilirsiniz.

Sahada aktif olarak çalışan profesyonellerimiz, sizler için ekspertiz değerinden düşük olan evleri buluyor ve portföyümüze ekliyor. Bunlardan birini almaya karar verdiğinizde, bütün işlemleri sizin yerinize yapıyor ve resmi olarak işlemleri tamamlıyoruz. Böylece siz ABD’ye dahi gitmeden Amerika’da ev alma imkanı yakalamış oluyorsunuz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı