Amerika’da Ev Almak için İzlenmesi Gereken 5 Adım

  • 11 ay önce
  • 1

Amerikada ev almak, günümüzde yapılacak en önemli yatırım seçeneklerinden biridir. Almış olduğunuz evin değerinin zamanla dolar cinsinden artması ve bu süreçte dolarla kira geliri elde etmeniz, bunun önemli nedenlerindendir. Peki, Amerika’da ev almak için izlenmesi gereken adımlar nelerdir?

1.    Ön Araştırma

Dünyanın neresinden olursa olsun, ev alma sürecinin ilk adımı her zaman ön araştırmadır. Amerikada satılık ev listelerinin olduğu internet sitelerini takip etmeli, emlakçılarla iletişim halinde olmalısınız. Mümkünse bunların tamamını ABD’de iken yapmalısınız. Amerika ev fiyatları, satılığa çıkarılan evlerin ne kadar sürede satıldığı ve benzeri konularda böylece fikir sahibi olursunuz. Bunun sonucunda ise daha sonraki süreçlere ilişkin daha doğru bir planlama yapabilirsiniz.

2.    Bütçe Belirleme

Ön araştırma sonrasında Amerika satılık ev fiyatları ile ilgili fikir sahibi olacak ve buna bağlı olarak da bütçe belirleyeceksiniz. Bütçenizi belirlerken beklentilerinizin neler olduğunu da dikkate almalısınız. Ayrıca gerekli şartları sağladığınızda Amerikada mortgage ile ev almak da mümkündür. Dolayısıyla bütçe belirleme sürecinde kredi seçenekleri de göz önünde bulundurmanız yararlı olacaktır.

Doğru bütçenin belirlenmesi, ödeme konusunda sorun yaşamamanız ve yüksek bir kira geliri elde etmeniz noktasında önemlidir. Dolayısıyla bütçe konusu, tahmin ettiğinizden çok daha önemlidir.

3.    Doğru Evi Bulma

Doğru evi bulma, bu süreçteki en önemli adımlardan biridir. Unutulmamalıdır ki, gayrimenkul yatırımında alırken kazanırsınız. Doğru evi, doğru fiyata satın aldığınızda o yatırımın başarısız olma ihtimali neredeyse yoktur.

4.    Ekspertiz ve Değerlendirme

Amerikada ev almak için bir sonraki adım ise ekspertiz ve değerlendirme sürecidir. Bulduğunuz evi satın almadan önce detaylı olarak değerlendirmeniz gerekiyor. Bu noktada eve ilişkin detaylı bir ekspertiz raporu hazırlatabilir ve bu raporda evin durumunu görebilirsiniz. Yakın zamanda yapılması gereken bakım ve onarımlar ile uzun vadede gerekli olan diğer işlemler hakkında böylece bilgi edinmiş olursunuz.

Evin ekspertiz değeri ile satış fiyatı arasında ciddi bir fark olmaması gerektiğini unutmamalısınız. Aksi durumda yatırımınızdan zarar etme olasılığınız ciddi anlamda artacaktır.

Ekspertiz raporunun haricinde evin kiracı bulabilme olasılığını da mutlaka inceleyin. Böylece evi satın aldıktan sonra uzun süre kiracı arayıp aramayacağınızı göreceksiniz. Dolarla kira, Amerika’da yapılan gayrimenkul yatırımlarını avantajlı hale getiren temel unsurlardan birisidir.

5.    Satış İşlemi

Yaptığınız değerlendirmeler ve incelemeler sonunda hangi evi alacağınıza karar vermişseniz, artık satış işlemine geçebilirsiniz. Buradaki yasal prosedüre uygun şekilde işlemlerin gerçekleştirilmesi gerekir. Yasal mevzuat hakkında bilgi sahibi olmanız, hem işlemlerin hızlı tamamlanmasını hem de ek bir maliyetle karşılaşmamanızı sağlar.

Amerikada ev almak için izlenmesi gereken adımlar bu şekildedir. Buradaki adımlarda süreci tek başınıza yönetmeniz gerekiyor. ABD’deki satılık ev piyasası hakkında detaylı bilgi sahibiyseniz, sorunsuz olarak bu süreci tamamlayabilirsiniz. Ancak hem bilgi sahibi değil hem de yeterli zamanınız yok ise profesyonel destek almanız daha doğru olacaktır.

Profesyonel Destek ile Amerikada Ev Almak

Amerika’da ev almak istediğinizde, sürecin her aşaması için bizden destek alabilirsiniz. Uzun süredir bu alanda faaliyet gösteren firmamız, portföyüne piyasanın en uygun evlerini eklemektedir. Portföyümüzdeki konutlar, ekspertiz fiyatından daha düşük bir rakama satışa çıkarılan konutlardır. Ayrıca kiralanması kolay olan bölgelerde yer almaktadır.

Bütçenize uygun ev bulma, eve ilişkin detaylı değerlendirme yapma, satıcı ile görüşmelerin yürütülmesi, eve ilişkin satış işleminin gerçekleştirilmesi gibi süreçlerin tamamını sizin yerinize yönetiyoruz. Siz ABD değilken dahi tüm işlemleri yapabiliyor ve sürecin her aşamasında sizi detaylı olarak bilgilendiriyoruz. Bütün bunların dışında satın aldığınız evi kiralanması ve kira ücretinin tahsil edilmesi gibi süreçlerde de yine desteklerimiz devam ediyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı