Amerika’da Ev Almak ile İlgili 4 Yanlış 2 Doğru

  • 8 ay önce
  • 1

Amerika’da ev almak ile ilgili küçük bir araştırma yaptığınızda karşınıza çok farklı bilgiler çıktığını göreceksiniz. Hatta bu bilgilerin önemli kısmı birbirleriyle çelişir. Doğal olarak kafanız karışır ve böylesine karlı bir yatırımdan dahi vazgeçmenize neden olabilir. Bu türden yanlış algılardan etkilenmemek için doğru bilgi kaynaklarını kullanmanız çok önemlidir.

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmakla ilgili farklı algılar ve inanışlar vardır. Bu yazımızda sizlere bu algılardan bazı örnekler vereceğiz.

Amerika’da Ev Almak ile İlgili Yanlışlar

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmayla ilgili doğru bilinen çok sayıda yanlış vardır. Bunlardan öne çıkanlarını sizler için derledik.

1.     Amerika’da Ev Fiyatları Çok Yüksek

ABD’de ev fiyatlarının çok yüksek olduğu düşünülür. Özellikle fiyatların dolar cinsinden olması, yatırımcıların gözünü korkutabilir. Evet, bazı eyaletlerin belli bölgelerindeki ev fiyatları gerçekten de çok yüksektir. Ancak ABD’deki bütün evler için bu nitelemenin yapılması yanlıştır.

Amerika’da ev fiyatları, ortalama olarak 200.000 $ seviyelerindedir. Ancak doğru bir araştırma ile 100.000 $, hatta bunun da altında konutlar bulmak mümkündür. Bu rakamları TL’ye çevirdiğinizde, ülkemizin büyük kentlerindeki konut fiyatlarına yakın olduğunu görürsünüz. Dolayısıyla Amerika’da ev fiyatlarının çok yüksek olduğu algısı doğru değildir.

2.     Amerika’dan Ev Almak için Amerikan Vatandaşı Olmalısınız

Amerika’dan ev alabilmek için ABD vatandaşı olmak gibi bir şart yoktur. Gerekli şartları sağlaması durumunda yabancılar da ABD’den rahatlıkla ev alabilir. Yabancılara ev satışının önünde herhangi bir engel bulunmamaktadır.

3.     Ev Almak için Amerika’ya Gitmeniz Gerekir

Amerika’dan ev alabilmek için ABD’ye gitmeniz gerekmez. Aslında burada tercih tamamen sizindir. ABD’ye giderek gerekli araştırmaları kendiniz yapabilir ve bu süreci kendiniz idare edebilirsiniz. Ancak bunun için resmi prosedürün nasıl işlediğini bilmeniz ve ABD’deki konut yatırımı konusunda bilginiz olması gerekir.

ABD’de ev almak için ABD’ye gitmek gibi bir zorunluluğunuz yoktur. Bizden alacağınız hizmet sayesinde bütün süreci Türkiye’den yönetebilir ve ABD’ye gitmeden de oradan konut alabilir ve gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz.

4.     Yabancılara Mortgage Kredisi Verilmiyor

Mortgage sisteminden ABD vatandaşları haricindeki yabancılar direkt olarak yararlanamaz. Ancak bu, yabancıların mortgage kredisi kullanamayacağı anlamına gelmez. Anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları aracılığı ile mortgage sisteminden yararlanabilir ve konutlarınızın ödemesinin bir bölümünü kredilendirebilirsiniz. Böylece ABD’den taksitle ev alma imkanı yakalamış olursunuz.

Amerika’da Ev Almak ile İlgili Doğrular

Amerika’da ev almak ile ilgili yanlışlar olduğu gibi doğrular da vardır. Bunlar başlangıçta şaşırtıcı geldiği için yatırımcılara inandırıcı gelmeyebilir. Ancak tamamı doğrudur. Şaşırtıcı olan o doğrulardan bazıları şunlardır:

1.     Yüksek Kira Geliri Elde Edersiniz

Yapacağınız konut yatırımı ile düzenli olarak 1.000 $ seviyesinde kira geliri elde edebilirsiniz. Bu rakamı TL’ye çevirdiğinizde, elde ettiğiniz kira gelirinin son derece yüksek olduğunu göreceksiniz. Türkiye’deki aynı miktardaki konut yatırımlarınızdan elde edebileceğiniz kira gelirinin 3-4 kat fazlasını elde etme imkanı yakalarsınız.

2.     Yaptığınızı Yatırımı Ortalama 10 Yılda Geri Alırsınız

Doğru bir konut yatırımından elde edeceğiniz kira geliri, sadece 8-12 yılda ilk yatırımınızı geri almanızı sağlar. Bu sürenin, Türkiye’deki konut yatırımlarında 20 yıldan fazla olduğunu dikkate alırsanız, ne kadar karlı ve doğru bir yatırım yaptığınızı çok daha net bir şekilde anlarsınız.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı