Amerika’da Ev Almak İstediğimde Ne Yapmalıyım?

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika’da ev almak birçok kişi için gerçekleştirmesi imkânsız bir hayal gibi gözükebilir. Özellikle Türkiye’de yaşarken başka bir ülkede yatırım yapmak vesaire prosedürlere takılır veya da yasal olarak sorun çıkar gibi düşündürebilir. Bu süreci kendi başınıza halletmeye kalktığınızda zaten sürecin böyle sorunlarla dolu olacağını söyleyebiliriz. Amerika’da ev almak istediğinizde, bu alanda uzman danışmanlarla çalıştığınızda aslında sürecin ne kadar kolay yürütülebileceğini görebilirsiniz.

Amerika’da Ev Alabilir Miyim?

Amerika’da ev sahibi olmak mümkün mü yani Türkiye’de yaşayan bir insan yatırım amacıyla Amerika’da ev alabilir mi derseniz evet mümkün diyebiliriz. Türkiye’de yaşayan biri rahat bir şekilde Amerika’da ev alarak yatırım yapabilir ve bonus olarak da dolar ile kira alabilir. Dolar kurundaki farklılığı düşündüğünüzde, oldukça karlı bir yatırım yaptığınızı görebilirsiniz. Bu konuda daha fazla bilgi almak ve Amerika’da ev alma sürecinizi yönetmek istiyorsanız İstanbul’da bulunan danışmanlık ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Amerika’da Ev Almak İçin Yapılması Gerekenler

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak çok avantajlı ve gerçekten çok ciddi kar getirisi olan bir yatırım şekli diyebiliriz. Bu süreci başarılı bir şekilde yönetmeniz ve doğru seçim yapmanız gerekir. Sorun çıkarmayan bir ev almak, hızlı kiraya vermek ve hemen yatırımınızın meyvesini almak istiyorsanız bu süreçte yapmanız ve dikkat etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir:

  • Öncelikle ev seçiminde bütçenize uygun seçimler yapmanız gerekir. Ev seçimi konusunda sizlere danışmanlık desteği sunuyoruz. Bölgedeki evlerin satış bedeli, kira bedeli, ortalama masrafları ve sizlere bırakacağı kar gibi önemli detayları sizlere rapor halinde sunuyoruz.
  • Evi seçtikten sonra evin satış bedelinin %15 kadarını depozito olarak emanet hesabına yatırmanız gerekir.
  • Evin anlatıldığı gibi olup olmadığı ve gerekli kriterleri yerine getirip getirmediği konusunda fiziksel kontrol süreci başlar.
  • Gerekli kontrollerden sonra evi almaya karar verdiğinizde tapu işlemlerine geçilir.
  • Tapu işlemleri tamamlandıktan sonra satış bedelinin geri kalan %85’lik kısmının da emanet hesabına ödenmesi gerekir.

Evi satın aldıktan sonra aynı hızla kiraya verebilir ve yatırımlarınızda artık para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu süreci başarılı bir şekilde yürütebilmek için de firmamıza başvurabilir ve profesyonel ekiplerimizin tüm süreci sizin adınıza yürütmesini sağlayabilirsiniz.

Amerika Ev Fiyatları

Amerika’da ev almak isteyenlerin en çok merak ettiği konuların başında doğal olarak ev fiyatları gelir. Sonuç olarak kira getirisinde kur farkı ne kadar sizlere kar ettirse de satın alırken de aynı kur farkı zorlayabilir. Amerika bölgesinde bulunan evlerin fiyatını belirleyen en önemli unsurlardan biri evin hangi bölgede yer aldığıdır. Her ülkede olduğu gibi Amerika’da da şehirler ve bölgeler arasında hem gelişmişlik hem de fiyat bakımından farklılıklar vardır.

Amerika ev fiyatları New York gibi gelişmiş şehirlerde daha yüksekken daha sınır bölgelerinde ise daha uygundur. Bölgedeki ev fiyatları ve hangi bölgeye yatırım yapmanın daha avantajlı olduğu hakkında bilgi almak için de bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı