Amerika’da Ev Almak Mantıklı Mı?

  • 1 sene önce
  • 1

Günümüzde tercih edilecek farklı yatırım seçenekleri var. Bunların her birinin kendi içinde riskleri bulunuyor. Yatırımcılar, riski düşük ve getirisi yüksek olan yatırımlara yöneliyor. Bahsedilen şartlara sahip seçeneklerden birisi de Amerika’da konut satın almaktır. Peki, Amerikada ev almak gerçekten mantıklı bir yatırım mı?

Konut, geçmişten günümüze en önemli yatırım seçeneklerinden birisi olmayı başarmıştır. Aslında hemen her dönem tercih edilmesi, bu seçeneğin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyar. Konut alarak kira geliri elde ederek kazandığınız gibi, konutunuzun değerinin artmasıyla da kazanırsınız. Dolayısıyla ev almak, mantıklı bir yatırımdır denilebilir. Ancak konu Amerikada ev almak olunca durum biraz değişiyor.

Türkler Amerika’da Ev Alabilir Mi?

Amerika’da ev almanın mantıklı olup olmadığını incelemeden önce, Türklerin ABD’de ev alıp alamayacaklarına bakmak gerekiyor. ABD, yabancı yatırımcılara önemli kolaylıklar sağlayan bir ülke. Ekonomik açıdan gelişmiş olmasının arkasında, izlediği bu politikanın önemi çok fazladır.

ABD, yabancıların ev almasına yönelik herhangi bir kısıtlama veya sınırlama uygulamıyor. Maddi gücü olan ve gerekli şartları taşıyan herkes buradan konut satın alabilir. Hatta Türkler, Amerikada mortgage ile ev almak gibi önemli bir seçeneğe dahi sahip. Ancak bu seçenek için doğru yöntemlerin uygulanması büyük bir önem taşıyor.

ABD’den Nasıl Ev Alınır?

Yabancılara yönelik herhangi bir sınırlamanın olmaması, Türklerin buradan rahatlıkla ev alabilmesine imkan veriyor. Peki, ABD’den nasıl ev alınır?

Amerikada ev almak için izlenmesi gereken prosedür, ülkemizdeki prosedür ile benzerlik gösteriyor. Öncelikle doğru konutu bulmanız, daha sonra satıcı ile fiyatta anlaşmanız ve daha sonra da diğer resmi işlemleri tamamlamanız gerekiyor. Eğer ABD’deki resmi işlemlerin nasıl yürüdüğüne dair bir bilginiz yoksa satın alma sürecinde zorlanabilirsiniz. Ancak endişe etmenize gerek yok. Bizden alacağınız hizmet ile herhangi bir zorluk yaşamadan istediğiniz konutu alabilirsiniz.

Verdiğimiz hizmetlerin arkasında ciddi bir teknik altyapı ve insan kaynakları var. Gerek istenilen özelliklerdeki evleri bulma, gerekse de ev satın alma süreçlerine dair ihtiyaçlarınızı karşılıyor.

Sizlere en uygun fiyatlı evleri bulmak için geniş taramalar yapıyor ve ekspertiz değerinin altında satışa sunulan konutları portföyümüze ekliyoruz. Bu noktada evlerin fiziki durumunu, kiralanma olasılıklarını, bakımlarını ve vergilerini dikkate alıyoruz.

Amerikada ev almak için buraya gelmeden, verdiğimiz hizmetle bütün işlemleri tamamlayabilirsiniz. Yani Türkiye’de iken ev satış işlemlerini halledebilirsiniz. Evin bulunması, satıcı ile görüşmeler yapılması, gerekli resmi işlemlerin tamamlanması bizim tarafımızdan yapılıyor. Siz ise bu süreci şeffaf bir şekilde izliyor ve her aşamada detaylı olarak bilgilendiriliyorsunuz.

Verdiğimiz hizmetlerin içerisinde konutların kiralanması ve dolarla kira kazanmanız da var. Kiralama sürecini ve kira ödemelerini yönetiyor ve düzenli olarak ödemelerin hesabınıza yatmasını sağlıyoruz.

Amerika’dan Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Amerikada ev almak, çok farklı avantajlar elde etmenizi sağlar. Buranın para biriminin dolar olması, yapılan yatırımın sağlayacağı avantajların temel noktasıdır. Ayrıca gelişmiş bir ülke olması ve sürekli göç alması da yine önemli hususlardır. Amerika’dan ev almanın avantajları genel olarak şunlardır:

·       Dolarla Kira Geliri

ABD’den ev alarak kiraladığınızda, dolarla kira geliri elde etmeye başlarsınız. Kur farkından dolayı ülkemize göre çok daha yüksek kira gelirine sahip olursunuz.

·       Amorti Süresi

Yatırım için konut alınırken, yatırım mantıklı olup olmadığının anlaşılması için amorti süresine bakılır. Eğer alacağınız konutun maliyetini, kira gelirinizle ortalama 20 yılda çıkarıyorsanız, yatırım mantıklı olarak kabul edilir. Amerika’daki sunduğumuz konutların amorti süresi ortalama 10 yıldır. Evet, yanlış okumadınız. Sadece 10 yıl sonunda yatırdığınız parayı kira gelirinizle alacaksınız.

·       Dolar (USD) Yatırımı

Amerikada ev almak, bir anlamda dolar ile yatırım yapmaktır. Dolar ile yapmış olduğunuz bu yatırımın değeri de zamanla dolar cinsinden artar. Herhangi bir değer artışı olmasa dahi, kur farkından dolayı yatırımınız korunur ve kesinlikle enflasyon karşısında erimez.

·       Amerika’da Ev Fiyatları

Sunmuş olduğumuz yatırımlık konutların fiyatları ortalama 100.000 $ seviyesindedir. Uygun maliyetlerle, önemli bir yatırım yapabilirsiniz.

Genel olarak ifade edilen avantajlar dikkate alındığında, Amerikada ev almak gibi bir yatırımın son derece mantıklı olduğu söylenebilir. Siz de birikimlerinizi bu mantıklı yatırım ile değerlendirebilir ve dolarla kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı