Amerika’da Ev Almak Sabit Gelir Sağlar Mı?

  • 4 ay önce
  • 1

Konut yatırımı, günümüzdeki en önemli yatırım seçenekleri arasında yer alır. Doğru şekilde yapılacak bir yatırım, beklentileri genel olarak karşılar ve yatırımcıları mutlu eder. Amerika’da ev almak da bu şekilde bir yatırım türü olarak kabul edilir ve birçok önemli avantajı vardır. Peki, ABD’de ev alarak sabit gelir sağlamak mümkün müdür?

Konut yatırımları, her ne kadar günümüzdeki en etkili yatırım türleri arasında olsa da, bu yatırım türüne ilişkin akıllarda bazı soru işaretleri olduğunu söylemek yanlış olmaz. ABD’de ev fiyatları ne kadar, Amerika’dan ev almak için izlenmesi gereken prosedürler neler türünden sorulara cevaplar aranır.

Nasıl Amerika’da Ev Alınır?

Pasif gelir konusuna geçmeden önce ABD’den nasıl ev alınacağı sorusunun yanıtlanması daha doğru olacaktır. Konut alabilmek için öncelikle doğru evin bulunması gerekir. Sahip olduğu özelliklere göre uygun maliyette olan konutlar, satın alınabilir olarak kabul edilir. Bu noktada ekspertiz değerinin altında satışa sunulan konutların tercih edilmesi daha doğru olacaktır.

Konut bulunduktan sonra konuta ait bir ekspertiz raporunun hazırlanması gerekir. Ekspertiz raporu, konutun sahip olduğu özelliklerin net şekilde görülmesi sağlar. Ne kadar bakım masrafı gerektiği, vergisi ve benzeri hususlar hakkında bu rapor üzerinden ayrıntılı bilgi edinilir. Bu rapordan sonra mülk sahibi karşılıklı anlaşmaya varılır ve resmi prosedür tamamlanarak konut alımı yapılmış olur.

·       Yabancılar Amerika’da Ev Alabilir Mi?

Amerika’da ev almak, genel itibari ile ülkemizdeki süreçle benzerlik gösterir. Ancak bu noktada yabancıların konut alıp alamayacağı sorusu akıllara gelir. ABD’de yabancıların konut almasının önünde herhangi bir engel yoktur. Yabancılar, tıpkı ABD vatandaşları gibi konut alabilir.

Amerika’da Ev Alarak Pasif Gelir Elde Etme

Amerika’dan ev almak, farklı avantajlar sağlar. Bu avantajlardan biri de pasif gelirle ilgilidir. Alınan konut, kiralandığında dolarla kira geliri elde etmenizi sağlar. Elde edilecek kira geliri, satın alınan eve bağlı olarak farklılık gösterir. Ancak ortalama olarak 1.000 $ seviyelerinde olacağını söylemek yanlış olmaz. Alınan evin değeri arttıkça, elde edilecek kira geliri de yükselecektir.

Pasif gelir, herhangi bir çaba göstermeden düzenli olarak elde edilen gelirdir. ABD’den alacağınız konut, pasif gelir konusunda size önemli bir avantaj sağlar. Ortalama 100.000 $ değerinde bir konut satın alarak, aylık 1.000 $ gelir elde edebilirsiniz. 1.000 $ seviyesindeki bir gelir ise Türkiye şartlarında son derece yüksektir. Bu rakam ile yaşam kalitenizi ciddi anlamda arttırmanız mümkündür.

·       Pasif Gelir Elde Etmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pasif gelir elde edebilmek için tercih edilecek konutun doğru özelliklere sahip olması gerekir. Öncelikle konutun konumu, kesinlikle iyi olmalı ve konut, insanların tercih ettiği bir bölgede bulunmalıdır. Böylece kiralanması çok kolay olacaktır. Ayrıca kiralanmasının kolay olması, elde edilecek kira gelirinin de yüksek olacağı anlamına gelir.

Amerika’da ev almak ve pasif gelir elde etmek istiyorsanız, profesyonel hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı