Listeleri Karşılaştır

Amerikada Ev Almak: Yatırım İmkanı

Amerikada Ev Almak: Yatırım İmkanı

Yatırım, insanların her dönem birikimlerini değerlendirmek için tercih ettiği yöntem olmuştur. Bazen konut ve arazi gibi taşınmazların alınması, bazen de daha farklı yollarla birikimler değerlendirilmeye çalışılmıştır. Günümüzde de benzer durum yaşanmaya devam ediyor. Ancak iletişim ve bilgi teknolojisi sayesinde yatırım yöntemleri daha da çeşitlendi. Amerikada ev almak da söz konusu yöntemlerden birisi haline geldi.

Amerika’da ev almak seçeneği size uzak veya sizin için mantıksız gibi görünebilir. Ancak kısa bir araştırma ile söz konusu yöntemin hiç de mantıksız olmadığını göreceksiniz. Bu yatırım yöntemi ile birikimlerinizi tek bir yönden değil, birkaç açıdan değerlendirmiş olacaksınız.

Düşük Maliyetlerle Amerikada Ev Almak

Amerikada gayrimenkul yatırımı denildiğinde, birçok insan buradaki konutların fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşünür. Amerikada ev fiyatları seviyesinin çok yüksek olduğuna inanlar, yatırımdan hemen vazgeçer. Ancak durum sanıldığı gibi değildir. Amerikada ev almak için yüksek maliyetlerin altına girilmesi gerekmez.

Amerika’da satılık ev fiyatları, bulunulan eyalet, konum ve diğer özelliklere bağlı olarak değişir. Evet, bazı evler ciddi anlamda pahalıdır. Ancak yatırım olarak tercih edilecek, düşük maliyetli evler de vardır. Öyle ki, bunlardan bazılarını Türkiye’deki konut rakamlarına yakın maliyetle alabilirsiniz. Dolayısıyla bütçenizi çok fazla zorlamadan, Amerika’dan ev alabilirsiniz.

Firma olarak sizlerin en uygun maliyetle gayrimenkul yatırımı yapmanızı sağlıyoruz. Bunun için sahadaki elemanlarımızla detaylı araştırmalar yapıyor ve ekspertiz değerinin altındaki evleri tespit ediyoruz. Portföyümüze bu şekilde eklediğimiz seçeneklerden uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Dolarla Kira Geliri Elde Etmek

Günümüzde yapılan konut yatırımlarından iki türlü getiri sağlanır. Bunların ilki konutun zaman içerisinde değerlenmesidir. Diğeri ise konutun kiraya verilerek kira geliri elde edilmesidir. Amerikada ev almak, özellikle kira gelirinden dolayı son derece avantajlıdır.

Buradan uygun maliyetle alacağınız bir evi, ortalama 1.000 $ ila 1.200 $ seviyesinden kiraya verme imkanı yakalarsınız. Doğru yerden alacağınız konutlar için kiracı bulmada zorlanmazsınız. Çoğu zaman kiracılar sizi bulur. Dolayısıyla dolarla kira gibi önemli bir avantajdan yararlanmış olursunuz.

Bilindiği gibi dolar, dünyadaki en güçlü para birimi ve değerini her zaman korumayı başarıyor. Dolar ile kira geliri elde ettiğinizde, kira geliriniz hem rakam hem de değer olarak her zaman korunacaktır.

Düşük Amorti Süresi

Amerikada ev almak, birçok avantajı da beraberinde getirir. Bunlardan birisi de düşük amorti süresidir. Amorti süresi, elde edilen toplam kira gelirinin evin bedeline ulaştığı süre olarak ifade edilebilir. Bir yatırımda amorti süresi ne kadar düşük ise o yatırım, o kadar avantajlı olur.

Dünya geneline bakıldığında amorti süresinin ortalama olarak 20-25 yıl olduğu görülecektir. Yani alınan evlerden elde edilen kira geliri, maliyeti ancak 25 yılda karşılamaktadır. Firma olarak sizlere sunmuş olduğumuz bu yatırım imkanlarında ise bu süre 8-12 yıl arasında değişir. Evet, yanlış okumadınız. Yatırımızı sadece 8-10 yılda satın aldığınız evden çıkarabilirsiniz.

İlgili amorti süresinin çok kısa olması, ABD’den ev almayı oldukça avantajlı yapıyor. Bundan dolayı dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcılar ABD’ye yönelmiş durumda. Uygun maliyetle aldıkları konutlardan yüksek kira gelirleri elde etme fırsatını kullanıyorlar.

Konutu Değerinin Dolar ile Korunması

Günümüzde gayrimenkul yatırımlarının en önemli sorunu, zaman içerisinde değerinin azalmasıdır. Ülkelerdeki enflasyonun yüksek olması, alım gücünün düşmesi ve benzeri etkenlere bağlı olarak konut değerleri dolar bazinda ciddi anlamda düşebiliyor. Amerikada ev almak gibi bir fırsatı değerlendirdiğinizde, bahsedilen bu dezavantajların tamamını geride bırakma imkanı yakalamış oluyorsunuz.

ABD’den aldığınız eviniz değeri her zaman dolar ile hesaplanır. ABD’de enflasyon veya paranın değer kaybetme riski çok düşük olduğundan dolayı yatırımlarınız da bu şekilde korunmuş olacaktır. Bakımlı bir ev aldığınızda, zaman içerisinde bunun değerinin düşmesi gibi bir durum yaşanmaz.

Sonuç

Bütün bunlar dikkate alındığında, Amerikada gayrimenkul yatırımı seçeneklerinin son derece avantajlı olduğu görülecektir. Amerikada ev almak gibi seçenekleri değerlendirerek siz de bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Ancak bu noktada ABD’de uygun evi nasıl bulacağım, satış işlemlerini nasıl gerçekleştireceğim şeklinde düşüncelere sahip olabilirsiniz. Bahsedilen işlemlerin tamamını sizin yerinize biz yapıyoruz. Hatta bu işlemler sırasında ABD’ye gitmenize dahi gerek yok. Her aşamada size detaylı bilgi veriyor ve onayınızı alarak işlemleri gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Amerikada Ev Almak ile İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

Amerikada ev sahibi olmak, ilk bakışta bir hayal veya bir rüya gibi görünüyor olabilir. Ancak günümüz koşullarında aslında bu durum, hayal veya rüya olmaktan çıktı. Gerekli şartları taşıyan herkes, rahatlıkla ABD’den ev alabilir ve aldığı evi kiralayarak dolar ile kira geliri elde etmeye başlayabilir. Amerika’dan ev alma fikrini ortaya attığınızda, bunun ne kadar zor ve mantıksız olduğunu defalarca duyacaksınız.

okumaya devam et

İlk Aydan İtibaren Kazandıran Yatırım

Yatırım yapmayı düşünenler bilir. Genellikle yatırım yöntemleri uzun vadede gelir getiren yöntemlerden oluşmaktadır. Bu durum birçok yatırımcıda “acaba buna değer mi?” sorusunu meydana getirebilmektedir. Birazdan size bahsedeceğimiz yatırım şekli, öyle bir yöntem ki yatırımınızı gerçekleştirdikten sonraki ilk aydan itibaren size aylık dolarla kira geliri sağlarken, 7- 10 yıl arasında yatırım sermayenizi amorti etmenizi de sağlıyor. Sözü uzatmadan dilerseniz size yatirimdan bahsedelim.

okumaya devam et

Yabancılar Amerikada Mortgage ile Ev Alabilir Mi?

Amerikada mortgage ile ev almak, oldukça yaygın bir uygulamadır. ABD’de ikamet edenler ve ABD vatandaşı olanlar, bu sistem sayesinde kira öder gibi ev sahibi olabiliyor. Peki, bu sistemin yabancılar için de benzer şekilde uygulandığını biliyor muydunuz? Evet, ABD vatandaşı olmasanız, hatta ABD’de ikamet etmeseniz dahi mortgage ile konut sahibi olabilirsiniz.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı