Amerika’da Ev Almak Zor Mu?

  • 7 ay önce
  • 1

Gayrimenkul yatırımları, doğru şekilde yapıldığında yatırımcıların yüzünü güldüren bir seçenektir. Bu seçeneği Amerika gibi gelişmiş bir ülkede yapmak, yatırımlarınızı çok daha karlı bir hale getirebilir. Peki, Amerika’da ev almak zor mu? Bu süreçte yapılması gereken işlemler nelerdir?

Ev satın almak, dünyanın her yerinde resmi bir işlemdir ve o ülkenin resmi prosedürlerine uygun olarak yapılmalıdır. Eğer resmi prosedürler tam olarak bilinmiyorsa, bu konuda profesyonel destek almak gerekir.

Amerika’dan Nasıl Ev Alınır?

Amerika’dan ev almak için öncelikle doğru bir konut bulmanız gerekir. Nihayetinde her eyalette satılık olan yüzlerce ev vardır. Bunların fiyatları, özellikleri ve konumlarına bağlı olarak değişir. Kendi bütçenizi de dikkate alarak doğru evi bulmanız, bu sürecin ilk adımıdır.

Bulmuş olduğunuz evi almadan önce detaylı olarak incelemeli, evin genel durumunu görmeli ve daha sonra satın alma aşamasına geçmelisiniz. Seçtiğiniz evin ne durumda olduğunu anlamak için eksper raporu aldırmanız, sürpriz yüksek bakım maliyetleri ile karşılaşmamanız adına önemlidir.

Bütçenize uygun evi bulduktan sonra ev sahibi ile fiyat konusunda anlaşmalı ve resmi prosedürleri gerçekleştirmelisiniz. Bütün bu sürecin sonucunda Amerika’dan ev almış ve mantıklı bir yatırım yapmış olacaksınız.

Genel hatları ile Amerika’dan ev alma süreci bu şekildedir. Söz konusu süreç boyunca Amerika’da bulunmanız ve detaylı araştırmalar yapmanız gerekecek. Ayrıca resmi prosedürlerin nasıl işlediği konusunda da uzman desteği almanız gerektiğini unutmamalısınız.

Amerika’da Ev Almanın Kolay Yolu

ABD’de ev alma sürecinin ilk bakışta zor ve biraz karmaşık olduğu söylenebilir. Ancak böylesine karmaşık bir sürecin yanında kolay bir seçenek daha vardır. Kolay seçeneği tercih ettiğinizde, ABD’ye gelmeniz dahi gerekmeden bütün bu süreci tamamlayabilirsiniz.

Amerika’da ev almak istediğinizde, bütün süreci sizin yerinize yönetiyoruz. Sahada bulunan personellerimiz tarafından detaylı araştırmalar yapılıyor ve uygun fiyatlı evler tespit ediliyor. Tespit ettiğimiz ekspertiz fiyatının altındaki konutları portföyümüze ekliyoruz.

Portföyümüzdeki konutlardan birini satın almak istediğinizde, ilgili evi yakından inceliyor, ekspertiz raporu alıyor ve bunlar sayesinde evin genel durumunu detaylı olarak görüyoruz. Daha sonra ise uzman personellerimiz resmi işlemleri tamamlıyor. Böylece ABD’ye gelmeniz dahi gerekmeden ev alma imkanı yakalamış oluyorsunuz.

Bütün bu süreç şeffaf bir şekilde yönetilmekte ve her aşamada size detaylı bilgiler verilmektedir.

Amerika’da Ev Almak Doğru Bir Yatırım Mı?

Amerika’da ev almanın kolay yolunu bulduğunuza göre artık ABD’de gayrimenkul yatırımı yapabilirsiniz. Ancak bu noktada gayrimenkul yatırımının mantıklı olup olmadığı sorusu aklınıza gelmiş olabilir.

Sizler için portföyümüze eklediğimiz konutlar, kiralık daire talebinin yüksek olduğu bölgelerdedir. Zaten portföyümüzdeki konutların bir kısmında kiracı vardır. Kısacası alacağınız konuttan çok kısa bir süre içerisinde dolarla kira geliri elde etmeye başlayacaksınız. Bu rakam ortalama olarak 900-1200 $ seviyesindedir.

Alacağınız konutun yüksek bakım masrafı olmayacak ve zaman içerisinde değerlenecektir. Dolayısıyla kira geliri elde etmenin dışında ilk yatırım miktarınız da değerlenecek ve buradan da önemli kazançlar sağlama fırsatı yakalayacaksınız. Bütün bunlar, Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmanın mantıklı olduğunu gösteren önemli detaylardır. Konuya ilişkin daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı