Amerika’dan Ev Almanın Avantajları-2

  • 1 sene önce
  • 1

Gayrimenkul en güvenli yatırım araçlarından biridir. Özellikle satın almak üzere olduğunuz mülk Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunuyorsa, yatırımızdan büyük bir geri dönüş alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bu ülkede sadece yatırım amaçlı değil, hayatınızın geri kalanını geçirebileceğiniz bir ev olarak da mülk satın alabilirsiniz. Amerika’da gayrimenkul almak, size mutluluğun ve daha yüksek getirinin kapılarını aralayacaktır. Peki, Amerika’dan ev almanın avantajları neler?

Yüksek Finansal Kar

Amerika Birleşik Devletleri’nde ev satın almak, özellikle kira getirisi açısından mükemmel fırsatlar sunuyor. Aldığınız gayrimenkulü kiraya vermek isterseniz, gayrimenkul uzun vadeli bir yatırım olduğu için her zaman düzenli bir gelir getirir. ABD’de satın aldığınız evi kiraya verdiğiniz zaman, döviz üzerinden kazanç sağlarsınız. Bu durum, Türk parasına oranla çok daha yüksek miktarda kar yapacağınız anlamına gelir. Aldığınız kira her ay dolar hesabınıza yatırılır ve sabit dolar geliri elde etmiş olursunuz. Yıl boyunca döviz kurundaki dalgalanmalar kira gelirinizi etkilemeyecektir. Ayrıca paranız enflasyondan korunur. Finansal açıdan Amerika’da gayrimenkul yatırımın avantajları bunlarla da sınırlı değil. Satın aldığınız evin değeri yıllar geçtikçe artacaktır. Bu nedenle ABD’de ev satın almak bütçenize zarar vermez. Eğer ipotekli bir ev aldıysanız, ipoteği ödedikçe öz sermayeniz artar. Ev aldığınızda vergi indirimlerinden yararlanırsınız.

Herkese Uygun Seçenekler

Dolar, gelişmiş ABD ekonomisi nedeniyle şu anda en istikrarlı ve güvenilir para birimlerinden biri. Amerika’da gayrimenkul fiyatları, hem maddi durumu iyi hem de orta gelirli insanlar için uygundur. Amerika’daki ev fiyatları eyaletten eyalete değişiklik gösterir. Bu nedenle bütçenize uygun bir ev bulmak konusunda sıkıntı yaşamazsınız. Bununla beraber, Amerika Birleşik Devletleri mevzuatı, herhangi bir gayrimenkulün ediniminde diğer ülke vatandaşlarını kısıtlamaz. Hem gerçek hem de tüzel kişiler bu ülkeden gayrimenkul edinebilir. Ayrıca, Amerika’da ev satın almak için vize ya da Green Card sahibi olmanız da gerekmez, her koşulda gayrimenkul sahibi olabilirsiniz.

ABD’nin finansal desteği, çoğu insanı cezbediyor. Yabancı yatırımcılar da dahil olmak üzere çoğu insan kredi kullanabiliyor. Ve Amerika’daki emlakçıların faaliyetleri devlet tarafından kontrol edilir. Bu yüzden risk herkes için minimumdur.

Amerika’da Ev Almak İçin Hangi Eyaletler Daha Avantajlı?

Amerika’dan ev almanın avantajları eyaletten eyalete farklılaşabilir. Yabancı yatırımcılar için emlak getirisi bakımından bazı eyaletler daha cazip görünür. Bunlar arasında Florida, Kaliforniya, Arizona ve Teksas gibi eyaletler sayılabilir. Yabancı yatırımcılar için uygun şehirler elbette New York ve Washington ile de sınırlı değil. Denver, Atlanta, Chicago, Seattle, Los Angeles, Boston ve San Francisco da popüler kentler arasında sayılır. Sıcak iklimi, üniversitelerin varlığı, denize yakınlığı, büyük uluslararası firmaların olması, gelişmiş altyapı sistemi, uygun maliyet, tarihi güzel binalar, mükemmel doğa gibi birçok faktör, buradaki gayrimenkuller avantajlı yapar. Biz dolarla kira ekibi olarak kira getirisinin en yüksek olduğu satış fiyatlarının Türkiye’deki ev fiyatlarına yakın hatta daha ucuz olduğu bölgeleri tespit edip yatırımcılarımıza sunmaktayız. Alternatifler ve sorularınız için sizi de bekleriz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı