Listeleri Karşılaştır

Amerikada Ev Fiyatları 2021

Amerikada Ev Fiyatları 2021

Rüyalar ülkesi Amerika’da ev sahibi olmak, ilk bakışta uzak bir hayal olarak görülüyor. Özellikle ev fiyatlarının dolar cinsinden olması ve Amerika’nın gelişmişliği, ev fiyatlarının çok yüksek olduğunu düşündürüyor. Peki, gerçekten de öyle mi? Amerikada ev fiyatları çok mu yüksek?

ABD ev fiyatları ile ilgili yanlış bir algı var. Rakamların çok yüksek olduğu düşünülüyor. Ancak biraz detaylı bir araştırma yapıldığında, rakamların aslında sanıldığı kadar yüksek olmadığı görülecek. Öyle ki, son dönemde ülkemizde yaşanan konutlardaki fiyat artışından sonra ABD’deki rakamlar daha da makul karşılanacaktır.

Amerika’da Evler Kaç Dolar?

Amerika’da evler, ülkemizde de olduğu gibi farklı unsurlara göre değişik fiyatlardan satılıyor. Çok yüksek bedelli evler olduğu gibi ucuz evler de var. Ancak ortalama olarak Amerikada ev fiyatları, 220.000 $ seviyelerindedir.

Dünyanın neresine giderseniz gidin, konut fiyatlarının değişken olduğunu görürsünüz. Konutun büyüklüğü, kalitesi, eşyaların durumu, vergisi, bakımı ve benzeri unsurlar, rakamların değişmesine neden olur. Ayrıca konutun konumu, bulunduğu kent ve etrafındaki yapılar dahi rakamları etkiler. İşte bundan dolayı Amerika ev fiyatları değişkendir.

Amerika’da En Ucuz Evler Nerede?

Amerika, eyaletlerden meydana gelen büyük bir ülke. Her eyaletin kendine has ekonomik yapısı var. Üstelik eyaletlerin konumu da günümüzde önemli bir etken. Örneğin; Meksika sınırına yakın olan Teksas eyaleti ve buradaki El Paso, Meksikalı göçmenlerin ağırlıkta olduğu bir kent. New York ise çok daha gelişmiş imkanları olan bir şehir. İki bölgedeki konutların fiyatlarının aynı olması beklenemez.

Amerikada ev fiyatları üzerinde etkili olan unsurlar tam olarak bilindiğinde, hemen her kentte ucuz ev bulmak mümkün olabilir. Ev sahipler, bazen farklı nedenlere bağlı olarak evlerini hızlı bir şekilde satmak ister. Bunun için de evlerinin fiyatlarını genellikle ekspertiz değerinin altında belirler. İşte bu türden evler, uygun fiyatlıdır ve sizin için çok önemli bir yatırım imkanıdır.

Amerika’da Ev Kiraları Ne Kadar?

Amerikada ev fiyatları kadar, kiraları da merak edilen bir konudur. Burada ev alarak yatırım yapacak kişiler, evlerini hemen kiraya vererek kira geliri elde etme yoluna giderler. Böylece yatırımları, hızlı bir şekilde geri dönüş sağlamaya başlar.

Buradaki kiralar, evin genel durumu ve bulunduğu bölgeye göre değişiyor. Kiraların ortalama olarak 1.000 $ ile 2.000 $ arasında olduğu söylenebilir. Bu aralığın çok üzerinde veya altında da kiralar olabileceği unutulmamalıdır.

Ev fiyatlarının genel olarak düşük, kiraların ise yüksek olması, ABD’den ev almayı mantıklı bir yatırım haline getiriyor. Yapmış olduğunuz yatırımı, elde edeceğiniz kira bedeli ile burada ortalama 10 yılda çıkarabilirsiniz. ABD’de amorti süresi ortalama 10 yıl iken, Türkiye’de bu rakam ortalama 25 yıldır. İşte bu durum, ABD’de ev almanız gerektiğinin nedenlerinden biridir.

Amerika’dan Nasıl Ev Alırım?

Verilen bilgiler ışığında Amerikada ev fiyatları seviyesinin son derece makul olması, bu alana olan ilginin her geçen gün biraz daha artmasına neden oluyor. Birçok insan, Amerika’dan nasıl ev alabilirim sorusunu soruyor.

ABD, yabancıların konut alımına ilişkin herhangi bir kısıtlama getirmiyor. Dolayısıyla ev almanızın önünde herhangi bir yasal engel yok. Ancak doğru konutu bulmak, bunu doğru fiyata satın almak ve kiralayarak hemen kira geliri elde etmek, profesyonellik gerektiren işlemler. İşte tam bu noktada firma olarak devreye giriyor ve bahsedilen işlemlerin tamamını sizin yerinize üstleniyoruz.

Sahip olduğumu insan kaynakları ve teknik altyapı sayesinde fiyat olarak uygun olan evleri kısa sürede tespit ediyor ve bunlardan uygun olanları sizlere sunuyoruz. Evleri değerlendirirken vergi, bakım gerektirmesi, genel durumu ve benzeri unsurları dikkate alıyoruz. Ayrıca olası kira bedelini ve kiralama zorluğu da yine dikkate alınan hususlardan. Bütün bu değerlendirme süreci sonrasında, sizin de onay vermeniz halinde işlemleri tamamlıyoruz. Üstelik işlemler için sizin ABD’ye gelmenize gerek yok.

Amerikada ev fiyatları, son dönemde önemli yatırım fırsatları sunuyor. Bu fırsatlardan yararlanmak için bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmak Kolay Mı?

Amerika’dan ev almak veya başka bir deyişle gayrimenkul yatırımı yapmak son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Tabi bu durum popüler hale gelince birçok kişi buna yönelik girişimde bulunmuştur. Tabi herhangi bir yardım almadan süreci yönetmenin kolay olmadığını görünce birçok kişi de vazgeçmektedir. Ancak bu bölgede ev almanın zor olduğundan değil kişilerin yanlış bir yol seçmesindendir. Yani bu alanda uzman kişilerle çalıştığınızda ve süreç ile ilgili onlardan yardım aldığınızda sürecin ne kadar kolay ilerleyeceğine inanamayabilirsiniz.

okumaya devam et

Amerikada Ev Almak: Yatırım İmkanı

Yatırım, insanların her dönem birikimlerini değerlendirmek için tercih ettiği yöntem olmuştur. Bazen konut ve arazi gibi taşınmazların alınması, bazen de daha farklı yollarla birikimler değerlendirilmeye çalışılmıştır. Günümüzde de benzer durum yaşanmaya devam ediyor. Ancak iletişim ve bilgi teknolojisi sayesinde yatırım yöntemleri daha da çeşitlendi. Amerikada ev almak da söz konusu yöntemlerden birisi haline geldi. Amerika’da ev almak seçeneği size uzak veya sizin için mantıksız gibi görünebilir. Ancak kısa bir araştırma ile söz konusu yöntemin hiç de mantıksız olmadığını göreceksiniz. Bu yatırım yöntemi ile birikimlerinizi tek bir yönden değil, birkaç açıdan değerlendirmiş olacaksınız.

okumaya devam et

Amerika’da Ev Almak İstediğimde Ne Yapmalıyım?

Amerika’da ev almak birçok kişi için gerçekleştirmesi imkânsız bir hayal gibi gözükebilir. Özellikle Türkiye’de yaşarken başka bir ülkede yatırım yapmak vesaire prosedürlere takılır veya da yasal olarak sorun çıkar gibi düşündürebilir. Bu süreci kendi başınıza halletmeye kalktığınızda zaten sürecin böyle sorunlarla dolu olacağını söyleyebiliriz. Amerika’da ev almak istediğinizde, bu alanda uzman danışmanlarla çalıştığınızda aslında sürecin ne kadar kolay yürütülebileceğini görebilirsiniz.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı