Amerikada Ev Fiyatları Artar Mı?

  • 9 ay önce
  • 1

Amerikada ev fiyatları, yatırım konusundaki en önemli unsurlardan biridir. Amerikada ev almak isteyenler, ev fiyatlarının yakın süreçte nasıl hareket edeceğini fazlasıyla merak eder. Yakın zamanda yaşanması beklenen olası bir düşüş veya artış, yatırımcıların ev almak için biraz daha beklemesine veya acele etmesine neden olur.

Ev fiyatları, dünyanın farklı ülkelerinde olduğu gibi ABD’de de değişkenlik gösterir. Ancak doların dünyadaki rezerv para birimi olması, Amerika’nın ekonomik olarak gücü nedeniyle buradaki değişimler çoğunlukla daha yavaştır. Bütün bu bilgiler ışığında yakın zamanda ev fiyatlarının ne yönde değişeceği sorusu halen cevap aramaktadır.

Amerika’da Ev Fiyatları Pahalı Mı?

Amerika’da ev fiyatları, ilk bakışta pahalı gibi görünür. Özellikle dolar bazındaki genel fiyatların TL’ye çevrilmesi ile çıkan rakamların son derece yüksek olduğu fark edilir. Evet, ABD’de bazı eyaletlerde ev fiyatları gerçekten pahalı. Hatta bir kısmının astronomik seviyede olduğu dahi ifade edilebilir. Ancak dünyanın her yerinde durum böyledir. Bazı konutlar, sahip olduğu özellikler ve konumları itibariyle pahalıdır. Fakat ABD’deki konutların tamamı için bu şekilde bir nitele yapılması doğru olmayacaktır.

Genel olarak değerlendirildiğinde ABD’deki konutların ortalama değerinin 200.000 $ seviyesinde olduğu ifade edilebilir. Ancak bu rakamdan çok daha uygun fiyatlara da konut bulmak mümkündür. Özellikle kredi borcu veya benzeri acil ihtiyaçlar için ekspertiz değerinden daha uygun rakama satılan konutlar vardır. Bunları 90.000 $ ile 120.000 $ arasındaki bir rakama satın alabilirsiniz.

ABD ev fiyatları için sizlere kapsamlı bir hizmet sunuyoruz. ABD’de bulunan çalışma arkadaşlarımız, uygun fiyatlı evleri tespit ederek portföyümüze ekliyor. İlgili konutlar hakkında detaylı bilgiler topluyorlar. Buradaki rakamlara baktığınızda, bazılarının son derece uygun fiyatlı ve mantıklı seçenekler olduğunu göreceksiniz.

Amerika’da Ev Fiyatları Ne Zaman Artar?

Konut yatırımı yapmak için doğru zaman çok önemlidir. Doğru zaman, ev fiyatlarının uygun seviyede ve kredi faizlerinin de düşük olduğu dönemdir. Böyle bir zaman diliminde konut satışlarında ciddi anlamda bir artış meydana gelir. Amerika için de şu anda tam böyle bir dönem yaşanıyor. Amerika’da ev fiyatları, şu anda uygun bir seviyede. Yabancıların da yararlanabildiği mortgage kredilerinin faiz oranları da son derece düşük.

Şu anda konut satın almak için uygun bir dönem. Ancak yakın zamanda ev fiyatlarının yukarı yönlü hareket etmeye başlayacağı tahmin ediliyor. Özellikle pandemi nedeniyle izlenen ekonomi politikasının bir sonucu olarak enflasyon yükselmeye başladı. Enflasyon, hemen her alanda fiyat artışı demektir. Bu artışların konut fiyatlarına da yansıyacağı son derece açıktır. Kısacası yakın dönemde ev fiyatlarının yukarıya doğru tırmanmaya başladığına şahit olacaksınız.

Fiyatların tam olarak ne zaman ve hangi seviyede artacağını söylemek ise son derece zordur. Ancak oluşan fırsatın kaçırılmaması adına konut yatırımı için acele edilmelidir. Aksi durumda yapacağınız yatırımın maliyetleri bir anda ciddi şekilde katlanabilir.

Amerika’da Ev Alma Şartları

Amerikada ev fiyatları kadar ev satın alma şartları da merak ediliyor. Bu noktada merak edilen ilk soru ise yabancıların ev satın almasının yasal olup olmadığıdır. ABD, yabancıların konut satın almalarına herhangi bir kısıtlama uygulamıyor. isteyen herkes buradan konut satın alabilir.

Yatırımcıları en fazla zorlayacak konular; uygun bir evin bulunması ve resmi prosedürün tamamlanmasıdır. İşte tam bu noktada sizler için devreye giriyor ve bütçenize uygun evleri buluyoruz. Ayrıca ev konusunda kararınızı verdiğinizde sizlere yardımcı oluyor ve resmi prosedürleri sizlerin yerine hallediyoruz.

Ev satın almanın zorlayıcı bir şartı bulunmuyor. Ancak konut alımını mortgage kredisi ile yapacaksanız, durum biraz değişiyor. Mortgage kredisinden yabancıların yararlanmasında prosedür biraz daha farklı işliyor. Sistemden yararlanmak için aracı finans firmalarıyla görüşmeniz gerekiyor. Bu noktada anlaşmalı olduğumu finans kuruluşları ile sizlere destek veriyor ve mortgage ile ev sahibi olmanıza imkan veriyoruz.

Sonuç

ABD, dünyanın en büyük ekonomisi. Enflasyonun neredeyse hiç yaşanmadığı ve fiyatların genellikle aynı seviyede kaldığı bir ülke. Fakat pandemi sürecinden dolayı izlenen ekonomi politikası, beraberinde enflasyonu getirdi. Dolayısıyla ABD ev fiyatları yakın zamanda yükselmeye başlayacak. Bu yükselişten önce ev alarak yatırımlarınızı daha da karlı hale getirebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı