Amerika’da Ev Fiyatları Pahalı Mı?

  • 8 ay önce
  • 1

Amerika’dan ev almak, günümüzdeki en mantıklı yatırımlardan biridir. Hem Amerikalıların hem de yabancıların son dönemde emlak piyasasına olan yoğun ilgisi, bu durumu adeta kanıtlamaktadır. Ülkemizdeki yatırımcılar açısından da oldukça mantıklı bir seçenektir. Ancak Amerika’da ev fiyatları seviyesinin çok yüksek olduğunun düşünülmesi, yatırımların ertelenmesine neden olmaktadır. Peki, gerçekten de durum böyle mi? ABD ev fiyatları çok mu yüksek?

Amerikada Ev Fiyatları Yüksek Mi?

Amerikada ev fiyatları, tercih edilecek evin genel durumu ve konumuna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi insan yoğunluğunun yüksek olduğu bölgelerdeki evler, burada da pahalıdır. Ancak ülkenin tamamı için böyle bir niteleme yapmak kesinlikle doğru olmayacaktır.

Yapılan araştırmalar, ülkedeki ev fiyatlarının ortalama 180.000 $ ile 220.000 $ arasında olduğunu göstermektedir. Ancak bazı bölgelerde fiyatlar çok daha uygun seviyelerdedir. Öyle ki, 100.000 $ seviyesinin altındaki fiyatlara satılan evler dahi vardır. Kısacası fiyatların çok yüksek olduğu algısı tamamen yanlıştır.

Amerika’da Ev Fiyatları Ne Kadar?

Böyle bir soruya net şekilde cevap vermek mümkün değildir. Türkiye için de benzer durum geçerlidir. Örneğin; İstanbul’daki ev fiyatları sorulduğunda cevap verebilmek için daha fazla detaya ihtiyaç vardır. Evin konumu, durumu ve benzeri özellikleri dikkate alınmadan ortalama fiyat dahi verilemez. ABD’de de durum tam olarak bu şekildedir.

Genel olarak bakıldığında, Amerika’da sahibinden satılık evler ortalama olarak 90.000 $ ile 200.000 $ arasında değişir. Ancak bunlar ortalama rakamlar olur, burada bahsedilen seviyenin çok üzerindeki rakamlara satılan evler de vardır.

Buradaki rakamlar dikkate alındığında, fiyatların ülkemizin büyük kentlerindeki daire fiyatlarından çok fazla olmadığı görülecektir. Dolayısıyla Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmanın maliyeti sanıldığı kadar yüksek değildir.

ABD ev fiyatları için öncelikle evin konumu büyük bir önem taşır. Bazı eyaletlerdeki fiyatlar gerçekten yüksektir. Bir diğer önemli nokta ise evin genel durumudur. Bakıma ihtiyacının olup olmadığı, ihtiyacı var ise ne kadarlık bir masraf gerektirdiği gibi konular dikkate alınarak fiyat belirlenir.

Amerika’da Uygun Maliyetli Ev Nasıl Bulunur?

Bazı ev sahipleri, kredi borçları veya benzeri acil ihtiyaçları için evlerini satılığa çıkarmaktadır. Böyle zamanlarda evlerini hızlı bir şekilde satmak için fiyatları daha uygun tutarlar. İşte bu türden evleri tespit ettiğinizde, normale göre çok daha düşük rakamlara satın alabilirsiniz.

Uygun maliyetli evleri bulabilmek için sürekli olarak piyasayı takip etmeniz ve sahada olmanız gerekir. Bu tür fırsatları yakalamak sanıldığı kadar kolay değildir. İşte tam bu noktada sizlere vermiş olduğumuz hizmetlerden yararlanabilir ve portföyümüzdeki uygun maliyetli konutlardan birini tercih edebilirsiniz.

Sahada aktif olarak çalışan personellerimiz, uygun maliyetli evleri tespit etmekte ve portföyümüze eklemektedir. Bu aşamadan sonra size sadece ev seçimi yapmak kalıyor. Ekstra bir çaba harcamadan, ekspertiz değerinin altındaki fiyatlara ev alma imkanı yakalıyorsunuz.

Verdiğimiz hizmetler sadece uygun fiyatlı ev bulmakla sınırlı değil. Satın alma sürecini de sizin yerinize yönetiyor ve ABD’ye gelmeden ev almanızı sağlıyoruz. Amerikada ev fiyatları hakkında daha detaylı bilgi almak ve ABD’de gayrimenkul yatırımı yapmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı