Amerikada Ev Sahibi Olmak ve Kira Geliri Elde Etmek

  • 10 ay önce
  • 1

Amerika’da ev almak kiraya vermek, dolar ile kira geliri elde etmenin en basit yollarından biridir. Elde edilen kira, sizin için pasif bir gelir haline gelir. Peki, yabancılar Amerika’da ev alarak kira geliri elde edebilir mi?

Gayrimenkul yatırımının en önemli avantajı, kira geliridir. Elde edilen kira geliri ve alınan gayrimenkulün zaman içerisinde değer kazanması sayesinde yatırımcılar ciddi anlamda kar ederler. Bütün bunların ABD doları bazında yapılması ise elde edilen kar miktarını ciddi anlamda yükseltecektir.

Amerika’da Ev Alma Şartları Neler?

Kira geliri elde edebilmek için öncelikle Amerika’da ev almak gerekiyor. Bilindiği gibi birçok ülkede yabancıların konut ve gayrimenkul alımları yasak veya sınırlılıkları var. Söz konusu sınırlamalar, gayrimenkul yatırımlarını adeta imkansız hale getiriyor. Benzer bir durumun ABD’de de olup olmadığı merak edilen konulardan biridir.

ABD’de yabancılara konut satışının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Yabancılar, istedikleri gibi konut satın alabilirler. Her ne kadar yabancıların önünde herhangi bir engel olmasa da, satışların ABD’deki resmi prosedürlere göre yapıldığı unutulmamalıdır. Dolayısıyla yabancıların söz konusu prosedürlere hakim olması ve işlemlerin tamamını ABD yasalarına uygun şekilde yapması gerekiyor. Aksi durumda Amerika’da ev almak kiraya vermek, bir hayal olarak kalacaktır.

Resmi prosedüre uygun olmayan işlemler, yatırımcılara hem zaman hem de maddi açıdan kayıp yaşatabilir. Dolayısıyla bu noktada profesyonel destek almak önemlidir. Firma olarak sizlerin bu noktadaki ihtiyaçlarınıza cevap veriyor ve resmi işlemlerin tamamını, sizin yerinize yürütüyoruz. Siz ABD’ye gelmeden dahi resmi işlemleri tamamlayabiliyoruz. Böylece ciddi anlamda bir kolaylık ve rahatlık yaşıyorsunuz.

Amerika’da Kira Geliri Elde Etmek

Dolarla kira geliri elde etmek, yaşam kalitenizi direkt olarak etkileyecek bir durumdur. Elde edeceğiniz dolar bazlı kira ile maddi olarak önemli bir kazanç elde edeceksiniz. Ancak Amerika’da ev almak kiraya vermek ilk bakışta kolay gibi görünse de, bazı önemli incelikleri olduğu unutulmamalıdır.

Gayrimenkul yatırımları için kira geliri büyük bir öneme sahiptir. Bu noktada atılması gereken en önemli adım, doğru konutun bulunmasıdır. Peki, doğru konut nedir? Doğru konut; fiyatı uygun olan, fazla bakım gerektirmeyen ve şehir merkezine yakın sayılabilecek konumda olan konutlardır. Bahsedilen özelliklere sahip konutlar ile beklentileriniz genel olarak karşılanacaktır.

Konumu iyi ve bakım masrafı fazla olmayan bir konutu doğru fiyata almanız gerekiyor. Bu noktada amorti süresini hesaplayarak, bulduğunuz konutun fiyatı hakkında fikir yürütebilirsiniz. Amorti süresi, konuttan elde edilecek kira gelirinin, konutun fiyatına ne kadar sürede ulaşacağıdır. Türkiye’de bu sürenin 20-25 yıl arasında olması, konut fiyatının uygun olduğu anlamına geliyor. ABD’de, sizler için bulduğumuz evlerdeki amorti süresi ise 8-12 yıl arasında değişiyor. Dolayısıyla Türkiye’ye göre burada ev maliyetleri son derece düşük.

Portföyümüze, ekspertiz değerinden düşük fiyatlara satılan ve kolay kiralanabilen evleri eklemeye özen gösteriyoruz. Söz konusu evlerin fiyatları 70.000 $ ile 120.000 $ arasında değişiyor. İlgili evlerden elde edeceğiniz kira geliri ise ortalama 800 $ ile 1.200 $ arasındadır. Dolayısıyla ev için ödediğiniz parayı ortalama 8-12 yılda çıkarabilirsiniz. Amerikada ev almak kiraya vermek, işte bu yüzden son derece avantajlıdır.

Dolarla Kira Nasıl Alınır?

Amerika’da ev almak kiraya vermek, bütün detaylar dikkate alındığında karlı bir yatırım olarak dikkat çekiyor. Bu noktada kira gelirimi nasıl alacağım sorusunu aklınıza geliyor olabilir. Nihayetinde evinizi ABD’de bulunanlara kiralayacaksınız ve siz de Türkiye’de olacaksınız. Dolayısıyla bu noktada kira gelirinizi nasıl alacağınız sorusu aklınıza gelebilir.

Bütçenize uygun olan evi aldıktan ve bütün resmi işlemler tamamlandıktan sonra sizlere gayrimenkul yönetim hizmetleri veriyoruz. Bu hizmetimiz sayesinde konutun kiralanması, kira gelirlerinin hesabınıza aktarılması ve diğer gelir-gider işlemleri tarafımızdan yapılıyor. Böylece siz ABD’ye gelerek söz konusu işlemlerle uğraşmak ve zaman kaybetmek zorunda kalmıyorsunuz.

Amerika’da ev almak istediğinizde, sürecin bütün aşamaları için sizlere detaylı hizmetler sunuyoruz. Uygun fiyatlı konutların bulunması, bunların ekspertiz işlemlerinin yapılması, ücretin ödenmesi, resmi satış işlemlerinin tamamlanması ve kira gelirlerinin aktarılması gibi hizmetlerimiz sayesinde süreci sorunsuz olarak yönetebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı