Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Avantajlı Mı?

  • 1 sene önce
  • 1

Gayrimenkul yatırımının faydaları saymakla bitmez. Doğru seçilmiş varlıklarla bireyler öngörülebilir nakit akışı, mükemmel getiriler, vergi avantajları ve farklı yatırımların keyfini çıkarabilirler. Gayrimenkul yatırımı ile bir servet oluşturmak elbette mümkündür. Özellikle, Amerika’da gayrimenkul yatırımı birden çok avantajı beraberinde getirir. Peki, Amerika’dan ev almak neden daha avantajlı?

Amerika’dan Ev Almanın Avantajları

Amerika, dünyanın dört bir yanındaki insanların daha fazla fırsat elde etmeleri, kariyerlerini geliştirmeleri ve servet kazanmaları için ünlü bir varış noktasıdır. Bu, çoğu teknolojik keşfin yapıldığı ülkedir. Bu yüzden giderek daha çekici hale gelmesi şaşırtıcı değil. Amerika Birleşik Devletleri, California, Texas, Florida ya da New York, Washington DC gibi, insanları çeken birkaç merkezden herkesin uygun yaşam tarzını bulabileceği dünyanın her yerinden insanlarla çok çeşitli bir ülkedir.

Amerika’dan ev almak gerçekten avantajlı mıdır? Doğru zamanda doğru yeri bulmak finansal olarak avantajlı olabilir. En önemlisi, gayrimenkul yereldir, yani yerel piyasayı anlayan birine ihtiyacınız vardır. Doğru kişilerle iletişim kurarak ve doğru firmalardan hizmet alarak, siz de yatırımızı en iyi şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Genel olarak, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki konut piyasası oldukça istikrarlı ve fiyatlar şu anda pandeminin üstesinden geldikten birkaç yıl sonra göreceğinizden daha düşük. Bu nedenle, özellikle şimdilerde Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak maddi olarak da tasarruf sağlamanıza izin verebilir.

Enflasyona Ayak Uydurun

Yüksek kira fiyatları yatırımınızdan faydalanmanızı mümkün kılacak olan bir başka konu. İster Amerika’da ister başka bir ülkede yaşıyor olun, dolarla kira getirisi elde ederek daha fazla kazanç sağlayabilirsiniz. Diğer yatırım türlerinin çoğundan farklı olarak gayrimenkul, enflasyona karşı bir koruma sağlayabilir. Bunun nedeni, fiyatlar arttıkça ve doların değeri azaldıkça, mülkten elde ettiğiniz nakit akışının da artmasıdır. Örneğin, ev fiyatları yükselirse, kiralar da doğal olarak yükselir. Bu, temelde enflasyona ayak uydurduğunuz anlamına gelir.

Düzenli Gelir Elde Edin

Gayrimenkul aynı zamanda, özellikle kiralık mülkler söz konusu olduğunda tutarlı ve güvenilir bir gelir akışı sağlayabilir. Bu aynı zamanda birikim yapmanızı da kolaylaştıracaktır. Gayrimenkul yatırımları, emekli olduktan sonra da harika seçeneklerdir. Ekstradan düzenli gelir elde etmek, aileniz ve çocuklarınız için daha iyi bir gelecek inşa etmenize yardımcı olacaktır.

Yatırım Portföyünüzü Çeşitlendirin

Amerika’da gayrimenkul yatırımı ile portföyünüzü zenginleştirebilirsiniz. Halihazırda hisse senetlerine, tahvillere, altınlara ve diğer menkul kıymetlere yatırım yaptıysanız, gayrimenkul bu yatırım portföyünü çeşitlendirmenin ve riski azaltmanın iyi bir yolunu sunar. Fonlarınızı bir dizi farklı araca yayarak, meydana gelmeleri durumunda kayıpları daha etkili bir şekilde dengeleyebilirsiniz. Uzun vadede bu, piyasa dalgalanmalarına daha iyi dayanmak ve bunun sonucunda daha fazla nakit kazanmak demektir.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı