Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Nasıl Finanse Edilir?

  • 4 ay önce
  • 1

Amerika’da gayrimenkul yatırımı, birçok açıdan farklı avantajlara sahiptir. Ancak yatırımcıların önemli bölümü, böyle bir yatırımı nasıl finanse edecekleri konusunda farklı endişelere sahiptir. Amerika satılık ev fiyatları, yatırım için gerekli olan diğer maliyetler ve benzeri unsurlar, yatırımcıların bu alana temkinli yaklaşmasına neden olur.

Gayrimenkul yatırımları, dünyanın neredeyse tamamında yüksek maliyetli yatırımlar olarak dikkat çeker. Konutların yapım masrafları, bu alana olan talebin yükselmesi ve benzeri unsurlar nedeniyle fiyatların son dönemde yukarı yönlü harekete başladığı ifade edilebilir. Ancak Amerika’da ev almak sanıldığı kadar zor değildir. Bu noktada farklı finansman seçenekleri vardır.

Amerika’da Ev Fiyatları Ne Kadar?

Amerika’da ev fiyatları, yatırımcıların çekindikleri konuların başında gelir. Buradaki fiyatların dolar cinsinden olması ve ABD’deki insanların alım gücünün yüksek olması, ev fiyatlarının astronomik seviyede olduğunun düşünülmesine neden olur. Fakat fiyatlar konusundaki bu algının genel olarak doğru olmadığı ifade edilebilir.

Ev fiyatları, farklı unsurlara göre değişkenlik gösterir. Dünyanın her yerinde olduğu gibi ABD’de fiyatlar, evin özellikleri ve konumu gibi etkenlerden etkilenir. Dolayısıyla da fiyatların geniş bir aralıkta olduğu söylenebilir.

Amerika satılık ev fiyatları, ortalama olarak 200.000 $ seviyesindedir. Buna karşın bahsedilen rakamın çok daha altında ev bulmak mümkündür.

Bütün bunlar dikkate alındığında Amerika’da ev fiyatları seviyesinin sanıldığı kadar yüksek olmadığı ifade edilebilir. Hatta bazı evlerin Türkiye’deki konutlara göre daha uygun olduğu dahi söylenebilir.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Finansman Kaynakları

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenlerin, bu yatırımları finanse edecek kaynaklara sahip olması çok önemlidir. Bu noktada farklı seçenekler öne çıkar.

·       Nakit Para ile Gayrimenkul Yatırımı Yapma

En önemli finansman kaynağı, yatırımcıların sahip olduğu nakit paradır. Varlıklarınızı dolar cinsine çevirdikten sonra buradaki yatırımlarınızın finansmanı için kullanabilirsiniz.

Nakit para ile konut almak için burada güvenli bir sistem vardır. Resmi prosedürü izleyerek, herhangi bir sorun yaşamadan gayrimenkul yatırımı için ödemeyi gerçekleştirebilirsiniz.

·       Amerika’da Mortgage ile Ev Almak

Mortgage, Amerika’daki en önemli gayrimenkul finansman kaynakları arasında yer alır. ABD vatandaşları, mortgage üzerinden aldıkları kredileri kullanarak konut ve benzeri gayrimenkuller alabilir. Bu imkanı, aynı zamanda yabancı yatırımcılar da kullanabilir.

Yabancıların mortgage kredisi kullanma süreci, ABD vatandaşlarından biraz farklıdır. ABD vatandaşlarından ortalama %10-25 arasında peşinat talep edilir ve geriye kalan bölüm taksitlendirilir. Yabancılardan ise genellikle %25-50 arasında peşinat istenir ve geriye kalan kısım taksitlendirilir. Ayrıca yabancılara yapılan taksit sayısı, kısmen daha düşüktür. Ancak ABD’de kredi ile konut alma imkanı sağladığı için son derece avantajlıdır.

Yabancıların Amerika’da mortgage ile ev almak istemesi durumunda izleyecekleri adımlar da farklıdır. Yabancılara bu kredi direkt olarak verilmez. Bunun yerine aracı finans kuruluşları üzerinde kredi verilir. Dolayısıyla sürecin profesyoneller tarafından yönetilmesi gerekir.

Vermiş olduğumuz profesyonel hizmetler ile Amerika’da ev alma sürecinizi kolaylaştırıyor ve finansman konusunda sizlere yardımcı oluyoruz. Anlaşmalı olduğumuz finans kuruluşları üzerinden mortgage kredisi kullanmanıza imkan veriyoruz. Böylece düşük miktarlı taksitler ile Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapma imkanı yakalıyorsunuz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı