Amerikada Gayrimenkul Yatırımı Yapanların Bilmesi Gerekenler

  • 12 ay önce
  • 1

Gayrimenkul yatırımı, doğru yapıldığında günümüzdeki en önemli yatırım araçlarından birisi haline dönüşüyor. Hem gayrimenkulün kendi değerinin artması, hem de kira geliri sağlaması bunun en önemli nedenidir. Üstelik bu yatırımı bir de ABD gibi gelişmiş bir ülkede yaparsanız, getirisi çok daha fazla olacaktır. Amerika gayrimenkul yatırımı, geçmişte hayal iken şimdilerde ise olanaklı hale gelmiştir.

ABD, hemen herkesin bildiği gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Para birimi olan dolar, dünyanın en güçlü parası olarak kabul edilir. Değeri, neredeyse hiçbir zaman düşmez. İşte bu ve benzeri nedenlerden dolayı Amerikada ev almak günümüzdeki önemli gayrimenkul yatırım seçeneklerinden biridir.

Amerikada gayrimenkul yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar var. Bunları bildiğinizde ve bunlara göre hareket ettiğinizde beklentileriniz genel olarak karşılanacaktır. Sizler için bu noktada dikkat alınması gerekenleri derledik.

·      Uygun Maliyetli Konut Bulma

ABD, eyaletlerden oluşan bir devlet. Her eyaletin ekonomik gelişmişliği farklı. Bundan dolayı da ev fiyatları, eyaletlere bağlı olarak ciddi anlamda değişiyor. Bunun yanında evin konumu ve diğer özelliklerinin de bu noktada önemli unsur olduğu unutulmamalıdır. Uygun maliyetli konut bulmak için bahsedilen hususların tamamının dikkate alınması gerekiyor.

Amerikada gayrimenkul yatırımı ile kazanç sağlamanın belki de en önemli adımı, uygun maliyette ev bulmaktır. Ancak bahsedilen husus, sanıldığı kadar kolay değil. Piyasanın sürekli takip edilmesi, iniş ve çıkışların izlenmesi gerekiyor. Yapacağınız bu takip ile bazen karşınıza çıkacak olan fırsatlara siz dahi inanamayacaksınız.

Uygun maliyetli ev bulmak için bütün bunları yapmak sizin için çok mu zor? Endişe etmenize gerek yok. Firmamızdan alacağınız hizmet kapsamında, sizler için uygun maliyetli evleri buluyor ve portföyümüze ekliyoruz. Söz konusu seçeneklerden dilediğiniz seçebilirsiniz. ABD’de yer alan yaklaşık 200 kişilik ekibimizde piyasayı sürekli takip ediyor ve ekspertiz değerinden düşük konutları buluyoruz.

·      Bakım Masrafları

Çoğu zaman yatırımcılar konutların sadece fiyatlarına odaklanıyor. Bunun yanında dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise bakım masraflarıdır. Konut, detaylı olarak incelenmediğinde bazı detaylar gözden kaçabiliyor. Bunları bilmeden evi satın almak, daha sonradan ek maliyet demektir.

Amerikada gayrimenkul yatırımı yapmak için firmamızdan alacağınız hizmette, konutları detaylı olarak sizin yerinize inceliyor ve ekspertiz raporu hazırlıyoruz. Böylece konutun ne kadarlık bakım masrafı olacağını net olarak görüyorsunuz. Ayrıca ilerleyen yıllardaki olası bakım masrafları da yine yapılan bu detaylı inceleme ile gözler önüne seriliyor.

·      Hızlı Kiralama

Gayrimenkullere yapılan yatırımların geri dönüşünün hızlı olması için kiralama süresi dikkate alınmalıdır. Ne kadar hızlı kiralanırsa, o kadar hızlı gelir elde etmeye başlarsınız. Firma olarak portföyümüze eklediğimiz konutların hızlı kiralanabilir olmasına özen gösteriyoruz. Hatta bazı seçeneklerdeki konutlarda kiracı mevcut. Dolayısıyla böyle bir seçeneği tercih ettiğinizde, direkt olarak kira geliri elde etmeye başlarsınız.

Kiralama konusunda garanti vermek, elbette mümkün değildir. Ancak bazı bölgelere olan talebin yüksek olması, kiralama süresine ilişkin önemli bir veridir. Böyle bölgeler tercih edilmelidir. Kiralama süresini dikkate almadan yapılacak yatırımlar nedeniyle zarar dahi edebilirsiniz.

·      Tekrar Satma Kolaylığı

Bazen yapılan yatırımları elde çıkarma ihtiyacı doğabilir. Farklı nedenlere bağlı olarak oluşan söz konusu ihtiyacın karşılanması için tercih edilen konutların, tekrar satma kolaylığı olması gerekiyor. Böyle bir durumda zorlanmadan alıcı bulabilir ve konutlarınızı değerinde satma imkanı yakalayabilirsiniz. Aksi durumda ise aylarca alıcı bekler ve belki de değerinden daha düşük rakamlara konutlarınızı satmak zorunda kalırsınız. Firma olarak bu tür olumsuzluklar yaşamamanız için tekrar satma kolaylığı olan seçenekleri sizlere sunuyoruz.

·      Satış İşlemleri

Amerikada gayrimenkul yatırımı yaparken bulduğunuz konutların satış işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. ABD’de yabancılar konut satışının önünde herhangi bir engel yoktur. Ancak işlemlerin resmi prosedüre göre yapılması gerekir. Firmamız, bu noktada sizlere destek olmakta ve satış işlemleri sürecini sizin yerinize yürütmektedir. Böylece siz Türkiye’den söz konusu işlemleri takip edebilir ve ABD’ye gelmeden satış işlemlerini tamamlayabilirsiniz.

Amerikada gayrimenkul yatırımı ile ilgili bilinmesi gereken hususlar genel olarak bu şekildedir. Kısacası tercih edilen konutun yatırım için uygun olması ve işlemlerin de sorunsuz olarak tamamlanması gerekiyor. Bütün bunlar, siz Türkiye iken sizin yerinize yapıyor ve ABD gibi önemli bir ülkede yatırımız olmasını sağlıyoruz. Detaylı bilgi için hemen iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı