Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmanın 5 Avantajı

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak, günümüzdeki en önemli seçeneklerden birisi haline geldi. Peki, Amerika’dan ev almak gerçekten avantajlı bir seçenek mi? Amerika’dan ev alma avantajları neler? Bu soruların cevaplarını ve çok daha fazlasını sizler için derledik.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmanın Avantajları

Amerika, sizin de bildiğiniz gibi dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biridir. Yeterli bütçeniz var ise yatırım yapmak için en doğru seçeneklerden biri olduğu, neredeyse bütün finans uzmanları tarafından kabul edilmektedir. Ancak bu noktada detaylı araştırmaların yapılması, doğru gayrimenkullerin tercih edilmesi gerekir. Bahsedilen şartları yerine getirdiğinizde, yatırımınızın kısa sürede kendisini amorti ettiğini ve size ciddi anlamda gelir sağladığını deneyimleyeceksiniz. Yazımızın devamında Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmanın 5 farklı avantajından bahsedeceğiz.

1.     Dolar ile Sabit Gelir Elde Edin

Amerika’da kira garantili ev alarak kira geliri elde edebilirsiniz. Amerika’da ev almak kiraya vermek, yüksek sabit gelir getirir. Üstelik bu noktada size ödemeler dolar ile yapılacağı için kur farkından dolayı geliriniz katlanarak artacaktır. Örneğin; Amerika’da ortalama bir evin kirası yaklaşık 1.200 $ seviyelerinde. Bu rakamı TL’ye çevirdiğinizde, aylık kira gelirinizin 10.000 TL’den fazla olduğunu göreceksiniz.

2.     Sermayenizin Zaman İçinde Değerini Korumasını Sağlayın

Bilindiği gibi Türk Lirası, özellikle enflasyon yüzünden zamanla değerini kaybetmektedir. TL ile yapılan yatırımlar veya bir varlığa TL bağlanması, ciddi anlamda riskler içerebilmektedir. Buna karşın Amerikan doları ise daha stabil bir para birimidir.

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaptıktan sonraki süreçlerde aldığınız gayrimenkulü yaklaşık aynı rakamlara elden çıkarabilirsiniz. Sermayenizi yine dolar olarak alacağınız için herhangi bir kayba uğramanız söz konusu olmayacak. Hatta ülke içinde doların değerine bağlı olarak buradan da önemli seviyede kar elde edebilirsiniz.

3.     Yatırımınız Kısa Sürede Kendini Amorti Eder

Amerika’daki gayrimenkul fiyatları, bilinenin aksine her bölgede yüksek değildir. Özellikle ikinci el evler, belli bölgelerde uygun rakamlara satışa sunulur. 80.000 $ seviyesinden başlayan maliyetler ile Amerika’dan ev almak mümkündür.

Alınan evin kiraya verilmesi ile elde edilecek gelir ile yatırımınız bir süre sonra kendisini amorti edecektir. Türkiye’deki gayrimenkullerin ortalama amorti süresi 20-25 yıl iken, Amerika’daki bu süre sadece 8-10 yıldır. Yani çok kısa bir süre içinde yatırdığınız kadar gelir elde etmeniz mümkün olacaktır.

4.     Tekrar Satarken Zorlanmayın

Gayrimenkul yatırımlarına dair en önemli tereddütlerden birisi, geri satarken yaşanacak süreçtir. Türkiye’de bazen bir gayrimenkulün satılması için yıllarca beklenilmesi gerekebilir. Ancak Amerika’da gayrimenkul yatırımı sonrasında böyle bir zorluk yoktur. Doğru gayrimenkuller, çok kısa bir süre içinde tekrardan satılabilir.

5.     Amerika’ya Gitmeden Ev Alın

Amerika’da ev alabilmek için Amerika’ya gitmenize gerek yok, bütün işlemlerinizi Türkiye’den halledebiliriz. Üstelik kiranızı da istediğiniz banka hesabınıza alabilirsiniz.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmanın Şartları Nelerdir?

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmanın birçok avantajı var, ancak isteyen herkes Amerika’da yatırım yapabilir mi? Türk vatandaşları Amerika’dan ev alabilir mi?

Özgürlükler ülkesi olan Amerika, gayrimenkul yatırımlarında yabancılara önemli kolaylıklar sağlar. Bu kolaylıklar kapsamında yabancılar, Amerika’dan ev alabilir. Söz konusu yatırım için herhangi bir kısıtlama yoktur. Hatta bazı şartların sağlanması durumunda, Mortgage alınması dahi mümkündür.

Sonuç

Günümüzde yapılabilecek en mantıklı yatırımlardan birisi, Amerika’da ev almak olarak ifade edilebilir. Dolar ile kira geliri sayesinde Türkiye’deki kira gelirinden yaklaşık 2-3 kat daha fazlasını kazanabilirsiniz.

Firmamız, uzun zamandır Amerika’da gayrimenkul yatırımı, şirket kurulumu, hukuki danışmanlık ve benzeri alanlarda hizmet vermektedir. Sizler için en uygun evleri buluyor ve resmi prosedürleri sizin yerinize yürütüyoruz. Hukuk departmanımız, bütün işlerin ilgili eyaletteki yasalara uygun olarak yapılmasını sağlıyor. Böylece süreç oldukça kısa (2-3 hafta) sürüyor. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı