Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmanın Tam Zamanı

  • 1 sene önce
  • 1

Yatırım konusunda insanların karşısına pek çok fırsat ve seçenek çıkar. Fakat tüm bu opsiyonlar arasından en doğru tercihi yapmak adına özellikle güncel dinamikleri ve değişkenleri göz önünde bulundurmak, yatırımı uzun vadeli olarak değerlendirmek çok daha doğru olacaktır.

Bu anlamda fırsatlar ülkesi olarak bilinen ve dünyanın her anlamda en popüler ülkelerinden biri olarak kabul gören Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmanın, günümüzde oldukça ideal bir yatırım tercihi olduğunun altını çizmek gerekiyor.

Amerika’dan ev nasıl alınır, bu konuda bürokratik işlemler ve süreç genel anlamda nasıl işler, söz konusu yatırım kaç sene içinde kendini amorte eder? Tüm bu soruların yanıtlarına gelin daha yakından bakmaya çalışalım.

Amerika’dan Neden Ev Almalıyız?

Dünyanın en büyük ekonomisi olan Amerika, yatırımcılar için adeta bir cennettir. Yenilikçi fikirlerin, projelerin ve yatırımların odak noktasında yer alan Amerika, son dönemlerde özellikle de gayrimenkul yatırımı konusunda fark yaratıyor.

Amerika’da emlak yatırımı yapmanın en cazip nedenlerinden biri, hiç şüphesiz ki ülke içinde kısa ya da uzun vadede işsizlik ya da enflasyon rakamlarında radikal değişimlerin ön görülmemesidir. Ekonomik anlamda yıllardan bu yana sağladığı güven ve istikrar, yatırım rotasının da bu ülke üzerinden yoğunlaşmasını sağlıyor. Öte yandan gayrimenkul ve emlak sistemi, yasal anlamda da güvence altına alınmış durumda. Hatta genel anlamda ülkedeki emlak sistemi alıcıların yanında diyebiliriz. Öte yandan Amerika’da ev satın alan ve kira geliri elde etmek isteyen yatırımcılar, bu süreçte paralarını dolar olarak temin etme şansı bulacaklar.

Son dönemde kur değerleri incelendiğinde ve doların yakaladığı ivme analiz edildiğinde, yatırımcıların zarar etme olasılıklarının olmadığı görülmektedir. Türkiye’ye kıyasla gayrimenkul yatırımlarını ABD’de yapan yatırımcıların en az 2-3 kat daha fazla gelir elde etme şansı bulduklarını söyleyebiliriz. Diğer yandan Amerika’da gayrimenkullere ilişkin tapular sigortalıdır.

Alım satım ya da kiralama konusundaki tüm süreçler aracı danışman şirketler üzerinden gerçekleştirilebilir. Gayrimenkul sistemi son derece şeffaf olduğu için yatırımcılar Amerika’ya gitmeseler bile, sistemin kurumsallığına ve görünürlüğüne güvenerek yatırımlarını gerçekleştirebilir.

Fırsatlar ülkesi Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaptığınızda ana sermayenizi 6-8 sene içinde amorte edersiniz. Ne yazık ki ülkemizde bu sürenin 15-20 yıl gibi bir süreye tekabül ettiğini söyleyebiliriz. Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapan kişiler aynı zamanda evlerini diledikleri zaman aynı kolaylıkla satabilir.

Biz Kimiz ve Neler Yapıyoruz?

Son dönemlerin en yaygın yatırım modeli olan “dolar ile kira” konusunda profesyonel ve güvenilir firmalarla çalışmanız son derece önemlidir. Her biri kendi alanlarında uzman, 200 kişilik ekibimizle; Amerika’dan gayrimenkul satın alma süreçlerinizde a’dan z’ye sizlere destek sunmaktayız. Hazır yönetimli temassız yatırım hizmeti sunan firmamız, gayrimenkul alanında yüksek getirisi olan bir modelle uzun zamandan bu yana varlığını sürdürmektedir.

Kira garantisi seçeneği dışında satış sonrası destek ve bakım/onarım süreçlerinde yatırımcıların yanında olmaya devam ediyoruz. Hazır kiracılı evleri uygun fiyattan satın almak ve dolar üzerinden yüksek gelir elde etmek adına bizlere iletişim kanallarımız üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı