Listeleri Karşılaştır

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı

Amerika’da gayrimenkul yatırımı doğru olarak yapıldığında yüksek kazançlar elde etmenize imkan verir. Bu tür bir yatırımın birçok avantajı olduğu gibi bazı riskleri olduğu da unutulmamalıdır. Gayrimenkul yatırımı, bu riskler dikkate alınarak yapılmalıdır. Aksi halde maddi açıdan büyük zararlarla karşılaşılabilir.

Gayrimenkul yatırımı denildiğinde ilk akla gelen seçenek konuttur. Amerika’da ev almak, hem dolarla kira geliri elde etmeye hem de yatırımın kendi içinde değerlenmesinden kazanç sağlamaya imkan verir. Yabancılara konut satışının serbest olması, dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıların buradan konut almasına imkan veriyor. Türkiye’den de çok sayıda kişi, ABD’de konut almıştır.

ABD’de Ev Alım Süreci Nasıldır?

Amerika’da ev satın almak, başlangıçta karmaşık ve zor bir süreç gibi görünür. Ancak bu süreç, sanıldığı kadar zor değildir. Gerekli şartları sağladığınızda, ev alım sürecinde mortgage kredisinden dahi yararlanabilirsiniz.

Ev alım süreci, kendi içinde farklı aşamalardan oluşur. Bu aşamalar ve içeriklerine ilişkin detaylar şu şekildedir:

·       Bütçenin Belirlenmesi

Öncelikle Amerika’da gayrimenkul yatırımı için kullanacağınız bütçeyi belirlemeniz gerekiyor. Bütçenizi, TL cinsinden değil, dolar cinsinden ayarlamanız önemli. Böylece ilerleyen dönemlerde kur farkından kaynaklanabilecek sorunların tamamının önüne geçebilirsiniz.

Bütçe belirlerken, konut için ödeyebileceğiniz rakamın yanında tapu ve diğer işlemler için gerekli olan miktarı da belirlemeniz gerekiyor. Kısacası bütçe belirlemesi sürecini özenli ve dikkatli bir şekilde yönetmek, sonraki süreçte bütçe ile ilgili sorunlar yaşanmaması için önemlidir.

·       Konut Seçimi

Amerika’da evler, farklı özellikte ve farklı fiyatlardadır. Bu noktada bütçenizi dikkate alarak ev seçimi yapmalısınız. Seçim yaparken kiracı bulmanın zor olmadığı bölgeleri tercih ederek, kira gelirinin sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

·       Sözleşmeler

Evin fiyatı konusunda anlaşmaya vardıktan sonra satış sözleşmesi imzalanmalıdır. Satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından, evin fiyatının %15’lik bölümünü depozito olarak göndermeniz gerekiyor. Depozito, satışa ilişkin resmi işlemleri yapacak olan lisanslı tapu şirketinin emanet hesabına gönderilir.

·       Tapu İşlemleri

Tapu işlemleri, satışın önünde resmi bir engel olmaması durumunda tamamlanır. Bu süreçte kalan bakiyeyi de aynı hesaba göndermeniz gerekir.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Desteği

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak için izlenmesi gereken sürecin profesyoneller tarafından yürütülmesi, sürecin sorunsuz tamamlanması adına önemlidir. Bu noktada sizlere gerekli desteği veriyor ve süreci tüm şeffaflığı ile takip etmenizi sağlıyoruz.

Amerika’da bulunan güçlü altyapımız ve çalışanlarımız, bütçenize uygun seçenekleri buluyor. Hali hazırda portföyümüzdeki seçeneklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Portföyümüzde yer alan konut seçeneklerinin bir kısmında kiracı bulunuyor. Bu seçenekleri tercih ettiğinizde, zaman kaybetmeden kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz. Kiracısı olmayan evler ise kiralanması kolay bölgelerde yer alıyor. Satışın ardından bu evlere kolaylıkla kiracı bulunabilir.

Ev bulma konusunun dışında sizin için resmi işlemleri de yürütüyoruz. Amerika’da ev almak için izlenmesi gereken resmi prosedürler var. Burada ilgili birimlere farklı belgeler sunmanız gerekebiliyor. İşte tüm bu işlemleri, sizin yerinize yapıyoruz. Öyle ki, ev satın alma sürecinin başından sonuna kadar ABD’ye gelmenize dahi gerek yok. Türkiye’deyken de bizden aldığınız hizmet sayesinde ABD’de ev alabilirsiniz.

Bu süreçte evin kontrol edilmesi, ekspertiz raporunun düzenlenmesi ve olası bakım masraflarının hesaplanması gibi konularda da destek veriyoruz. Böylece yapacağınız yatırımın ileride size ne kadar masraf çıkaracağını genel olarak tahmine edebiliyor ve kararınızı da buna göre verebiliyorsunuz.

Gayrimenkul yatırımınız yaptıktan sonra kira geliri elde ettiğiniz süreçte de yine destek veriyoruz. Kira gelirinizi direkt olarak hesabınıza almanızı sağlıyor ve gerekli takipleri gerçekleştiriyoruz. Amerika’da gayrimenkul yatırımı konusunda merak ettiğiniz hususlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İlgili Mesajlar

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Yapmak Kolay Mı?

Amerika’dan ev almak veya başka bir deyişle gayrimenkul yatırımı yapmak son yıllarda oldukça popüler hale gelmiştir. Tabi bu durum popüler hale gelince birçok kişi buna yönelik girişimde bulunmuştur. Tabi herhangi bir yardım almadan süreci yönetmenin kolay olmadığını görünce birçok kişi de vazgeçmektedir. Ancak bu bölgede ev almanın zor olduğundan değil kişilerin yanlış bir yol seçmesindendir. Yani bu alanda uzman kişilerle çalıştığınızda ve süreç ile ilgili onlardan yardım aldığınızda sürecin ne kadar kolay ilerleyeceğine inanamayabilirsiniz.

okumaya devam et

Amerikada Ev Almak: Yatırım İmkanı

Yatırım, insanların her dönem birikimlerini değerlendirmek için tercih ettiği yöntem olmuştur. Bazen konut ve arazi gibi taşınmazların alınması, bazen de daha farklı yollarla birikimler değerlendirilmeye çalışılmıştır. Günümüzde de benzer durum yaşanmaya devam ediyor. Ancak iletişim ve bilgi teknolojisi sayesinde yatırım yöntemleri daha da çeşitlendi. Amerikada ev almak da söz konusu yöntemlerden birisi haline geldi. Amerika’da ev almak seçeneği size uzak veya sizin için mantıksız gibi görünebilir. Ancak kısa bir araştırma ile söz konusu yöntemin hiç de mantıksız olmadığını göreceksiniz. Bu yatırım yöntemi ile birikimlerinizi tek bir yönden değil, birkaç açıdan değerlendirmiş olacaksınız.

okumaya devam et

Amerika’da Ev Almak İstediğimde Ne Yapmalıyım?

Amerika’da ev almak birçok kişi için gerçekleştirmesi imkânsız bir hayal gibi gözükebilir. Özellikle Türkiye’de yaşarken başka bir ülkede yatırım yapmak vesaire prosedürlere takılır veya da yasal olarak sorun çıkar gibi düşündürebilir. Bu süreci kendi başınıza halletmeye kalktığınızda zaten sürecin böyle sorunlarla dolu olacağını söyleyebiliriz. Amerika’da ev almak istediğinizde, bu alanda uzman danışmanlarla çalıştığınızda aslında sürecin ne kadar kolay yürütülebileceğini görebilirsiniz.

okumaya devam et
× Whatsapp Hattı