Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika’da gayrimenkul yatırımı doğru olarak yapıldığında yüksek kazançlar elde etmenize imkan verir. Bu tür bir yatırımın birçok avantajı olduğu gibi bazı riskleri olduğu da unutulmamalıdır. Gayrimenkul yatırımı, bu riskler dikkate alınarak yapılmalıdır. Aksi halde maddi açıdan büyük zararlarla karşılaşılabilir.

Gayrimenkul yatırımı denildiğinde ilk akla gelen seçenek konuttur. Amerika’da ev almak, hem dolarla kira geliri elde etmeye hem de yatırımın kendi içinde değerlenmesinden kazanç sağlamaya imkan verir. Yabancılara konut satışının serbest olması, dünyanın farklı ülkelerinden yatırımcıların buradan konut almasına imkan veriyor. Türkiye’den de çok sayıda kişi, ABD’de konut almıştır.

ABD’de Ev Alım Süreci Nasıldır?

Amerika’da ev satın almak, başlangıçta karmaşık ve zor bir süreç gibi görünür. Ancak bu süreç, sanıldığı kadar zor değildir. Gerekli şartları sağladığınızda, ev alım sürecinde mortgage kredisinden dahi yararlanabilirsiniz.

Ev alım süreci, kendi içinde farklı aşamalardan oluşur. Bu aşamalar ve içeriklerine ilişkin detaylar şu şekildedir:

·       Bütçenin Belirlenmesi

Öncelikle Amerika’da gayrimenkul yatırımı için kullanacağınız bütçeyi belirlemeniz gerekiyor. Bütçenizi, TL cinsinden değil, dolar cinsinden ayarlamanız önemli. Böylece ilerleyen dönemlerde kur farkından kaynaklanabilecek sorunların tamamının önüne geçebilirsiniz.

Bütçe belirlerken, konut için ödeyebileceğiniz rakamın yanında tapu ve diğer işlemler için gerekli olan miktarı da belirlemeniz gerekiyor. Kısacası bütçe belirlemesi sürecini özenli ve dikkatli bir şekilde yönetmek, sonraki süreçte bütçe ile ilgili sorunlar yaşanmaması için önemlidir.

·       Konut Seçimi

Amerika’da evler, farklı özellikte ve farklı fiyatlardadır. Bu noktada bütçenizi dikkate alarak ev seçimi yapmalısınız. Seçim yaparken kiracı bulmanın zor olmadığı bölgeleri tercih ederek, kira gelirinin sürekliliğini sağlayabilirsiniz.

·       Sözleşmeler

Evin fiyatı konusunda anlaşmaya vardıktan sonra satış sözleşmesi imzalanmalıdır. Satış sözleşmesinin imzalanmasının ardından, evin fiyatının %15’lik bölümünü depozito olarak göndermeniz gerekiyor. Depozito, satışa ilişkin resmi işlemleri yapacak olan lisanslı tapu şirketinin emanet hesabına gönderilir.

·       Tapu İşlemleri

Tapu işlemleri, satışın önünde resmi bir engel olmaması durumunda tamamlanır. Bu süreçte kalan bakiyeyi de aynı hesaba göndermeniz gerekir.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Desteği

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmak için izlenmesi gereken sürecin profesyoneller tarafından yürütülmesi, sürecin sorunsuz tamamlanması adına önemlidir. Bu noktada sizlere gerekli desteği veriyor ve süreci tüm şeffaflığı ile takip etmenizi sağlıyoruz.

Amerika’da bulunan güçlü altyapımız ve çalışanlarımız, bütçenize uygun seçenekleri buluyor. Hali hazırda portföyümüzdeki seçeneklerden herhangi birini tercih edebilirsiniz. Portföyümüzde yer alan konut seçeneklerinin bir kısmında kiracı bulunuyor. Bu seçenekleri tercih ettiğinizde, zaman kaybetmeden kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz. Kiracısı olmayan evler ise kiralanması kolay bölgelerde yer alıyor. Satışın ardından bu evlere kolaylıkla kiracı bulunabilir.

Ev bulma konusunun dışında sizin için resmi işlemleri de yürütüyoruz. Amerika’da ev almak için izlenmesi gereken resmi prosedürler var. Burada ilgili birimlere farklı belgeler sunmanız gerekebiliyor. İşte tüm bu işlemleri, sizin yerinize yapıyoruz. Öyle ki, ev satın alma sürecinin başından sonuna kadar ABD’ye gelmenize dahi gerek yok. Türkiye’deyken de bizden aldığınız hizmet sayesinde ABD’de ev alabilirsiniz.

Bu süreçte evin kontrol edilmesi, ekspertiz raporunun düzenlenmesi ve olası bakım masraflarının hesaplanması gibi konularda da destek veriyoruz. Böylece yapacağınız yatırımın ileride size ne kadar masraf çıkaracağını genel olarak tahmine edebiliyor ve kararınızı da buna göre verebiliyorsunuz.

Gayrimenkul yatırımınız yaptıktan sonra kira geliri elde ettiğiniz süreçte de yine destek veriyoruz. Kira gelirinizi direkt olarak hesabınıza almanızı sağlıyor ve gerekli takipleri gerçekleştiriyoruz. Amerika’da gayrimenkul yatırımı konusunda merak ettiğiniz hususlar için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı