Amerika’da Mortgage ile Ev Almak Mümkün Mü?

  • 7 ay önce
  • 1

Amerika’da ev almak, dolarla kira geliri başta olmak üzere farklı avantajları olan bir yatırım seçeneğidir. Eğer doğru konutu, doğru şekilde alırsanız, yapacağınız yatırımdan yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bu noktadaki en önemli seçenek mortgage kredisidir. Peki, Amerika’da mortgage ile ev almak, yabancılar için mümkün mü? Bu sorunun cevabını ve Amerika’da gayrimenkul yatırımı ile ilgili diğer detayları sizler için derledik.

Yabancılar Amerika’dan Ev Alabilir Mi?

Amerika, yabancı yatırımcılara önemli kolaylıklar sağlayan bir ülkedir. Neredeyse hiçbir alanda yabancıların önüne engeller konmadığı gibi konut yatırımlarında da konulmamıştır. Dolayısıyla Amerikan vatandaşı olmayanlar da buradan sorunsuz bir şekilde konut alabilir ve gayrimenkul yatırımı yapabilir.

Yasalar ve diğer resmi prosedürlere göre yabancıların burada konut yatırımı yapmalarının önünde herhangi bir engel yoktur. Satın alınacak evin belirlenmesi, satıcı ile anlaşılması durumunda yabancılar istedikleri konutu alabilir.

Yabancılar Amerika’da Mortgage Kredisi ile Ev Alabilir Mi?

Ülkemizde olduğu gibi Amerika’da da konut alırken yatırımcıların en önemli yardımcısı kredilerdir. Orada bulunan mortgage sistemi ile ev almak isteyenler, düşük bir oranda peşinat ödeyerek, geri kalan borcu taksitlendirmektedir. Böylece yüksek peşinatları olmamasına rağmen küçük taksitlerle ev alabilmektedirler. Peki, bu imkandan yabancılar yararlanabilir mi? Yabancılar, Amerika’da mortgage kredisi ile ev alabilir mi?

Her ne kadar yabancılar anlaşmalı finans kuruluşları üzerinden mortgage kredisi kullanabiliyor olsa da, uygulamada bazı farklılıklar vardır. ABD vatandaşları bu sistemden yararlandıklarında genellikle %5-25 düzeyinde peşinat ödemeleri talep edilmektedir. Yabancılardan ise genellikle %25-50 oranında peşinat istenir. Dolayısıyla bu noktada ABD vatandaşlarına yapılan uygulamaya göre bazı farklılıklar olduğu ifade edilebilir.

Amerika’dan Mortgage ile Nasıl Ev Alabilirim?

Amerika’dan ev almak için mortgage kredisi kullanmak istiyorsanız, anlaşmalı bir finans kuruluşu ile görüşmeniz gerekir. Yapacağınız görüşme sonrasında alacağınız ev için mortgage kredisi kullanıp kullanamayacağınızı öğrenebilirsiniz.

Anlaşmalı finans kuruluşu ile görüşmeden önce bütçenize uygun bir ev bulmanız gerekir. Nihayetinde satın alacağınız konut belli olmadan mortgage kredisi için başvuru yapmanız anlamsız olacaktır. Evi bulduktan ve fiyatı konusunda satıcı ile anlaşmaya vardıktan sonra mortgage için finans kuruluşu ile görüşmek gerekir.

İlk bakışta Amerika’da mortgage ile ev almak biraz karmaşık görünebilir. Ancak sizlere verdiğimiz hizmet sayesinde süreci sorunsuz olarak tamamlayabilir ve kredi ile ev almanın rahatlığını yaşayabilirsiniz.

Hizmetlerimiz, ev alım sürecinin tamamının profesyonel bir şekilde yönetilmesini kapsamaktadır. ABD’de bulunan personel ağımız sayesinde ekspertiz değerinden düşük fiyatlı olan evleri hızlı bir şekilde tespit ediyor ve portföyümüze ekliyoruz. Bu evlerden birini almaya karar verdiğinizde, satıcı ile sizin yerinize görüşüyor ve fiyat konusunda, sizin beklentilerinizi dikkate alarak, anlaşmaya varıyoruz.

Alınacak olan evin ve fiyatının belli olmasından sonra anlaşmalı finans kuruluşlarımız üzerinden kredi başvurusu yapıyoruz. Böylece Amerika’da mortgage ile ev almak gibi avantajlı bir işlemi yapmanızı sağlıyoruz. Konu hakkında daha detaylı bilgiler almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı