Amerikada Satılık Müstakil Evler: Merak Edilen Her Şey

  • 11 ay önce
  • 1

İnsanların barınma ihtiyacı için inşa edilen konutlar, günümüzün önemli yatırım araçlarından birisi haline gelmiştir. Ülkemizdeki konutlar genellikle apartman daireleri şeklindedir. Ancak ABD gibi gelişmiş ülkelerde, insanlar daha çok müstakil evlerde kalmayı tercih eder. Bundan dolayı da Amerikada satılık müstakil evler, önemli bir yatırım aracı olarak kabul edilir.

Gayrimenkul yatırımlarında hem kira geliri elde edilmesi hem de konutun değerinin artmasına bağlı olarak kazanç durumu vardır. Bahsedilen hususlar nedeniyle günümüzde insanların ilgili yatırım seçeneğini yoğun olarak tercih ettiği söylenebilir. Peki, bu yatırım aracını daha da karlı hale getirmek istemez miydiniz? Yatırım aracı olarak Amerika’daki satılık evleri de kullanabileceğiniz biliyor muydunuz?

Amerika’da Müstakil Ev Satın Almak

ABD, şüphesiz dünyanın en gelişmiş ve refah seviyesi en yüksek ülkelerinden biridir. Gelişmişliğin temelinde birçok unsur vardır, ancak bunlar arasından belki de en önemlisi özgürlüklerdir. Ekonomik alanda da özgürlükçu bir politika izleyen ABD, yabancıların konut ve müstakil ev almasına herhangi bir kısıtlama getirmemektedir. Dolayısıyla yatırım için Amerikada satılık müstakil evler tercih edilebilir.

Kanuni açıdan herhangi bir yasak olmamasından dolayı dünyanın farklı ülkelerden yatırımcılar, buradan müstakil evler almakta ve kiraya vererek dolarla kira elde etmektedir. Benzer avantajı siz de yakalayabilirsiniz. Bunun için detaylı bir araştırma yaparak uygun müstakil ev bulmanız ve satın alma işlemlerinizi resmi olarak tamamlamanız yeterlidir.

Amerika’da Nasıl Müstakil Ev Alınır?

Amerikada ev almak, bir takım resmi işlemlerin tamamlanması şeklinde özetlenebilir. Ülkemizdeki tapu işlemlerine benzer olsa da, bazı ufak farklılıklar vardır. Ancak resmi işlemlerden önce doğru evin bulunması, fiyatta anlaşılması ve sonrasında satış işlemlerinin yapılması gerektiği unutulmamalıdır.

Amerikada satılık müstakil evler, ciddi anlamda önemli yatırım araçlarıdır. Çünkü söz konusu konutlar üzerinden kira geliri elde edilir. Üstelik bu gelir dolar üzerinden alınır. Ayrıca konutun zaman içerisinde değerinin de dolar üzerinden artabileceği dikkate alındığında, son derece mantıklı bir yatırım olduğu rahatlıkla görülecektir. Bütün bunlara ek olarak döviz kuru üzerinden ekstradan kazancınızın artacağını da dikkate alırsak, zaman kaybetmeden bu seçeneği değerlendirmeniz gerektiği söylenebilir.

·       Doğru Evi Bulma

Nerede yatırım yaparsanız yapın, öncelikle doğru evi bulmanız gerekiyor. Bu noktada dikkat edilmesi gereken hususlar, evin konumu, fiziki özellikleri, içerisinde yer alan mutfak dolabı ve benzeri ürünlerin ne durumda olduğu gibi hususlar dikkate alınmalıdır. Bakım gerektirip gerektirmediği, oturmaya ne kadar hazır olduğu da yine dikkate alınmalıdır. Bütün bu incelemelerden sonra mutlaka evin uzman bir eksper tarafından incelenmesi ve detaylı bir ekspertiz raporunun hazırlaması gerekiyor.

Doğru ev; kolay kiralanabilir, uygun maliyetli ve çok yüksek bakım masrafı olmayan evlerdir. Böyle bir müstakil eve gönül rahatlığı ile yatırım yapabilirsiniz.

·       Doğru Maliyet

Amerikada satılık müstakil evler, sanılanın aksine çok pahalı değildir. Ülkemizle kıyaslandığında bazı evlerin aynı seviyede olduğu dahi görülecektir. Burada da evlerin fiyatları üzerinde birçok unsur etkilidir. Ancak ev sahiplerinin ihtiyaçları, ekonomik durumlar ve acil satış nedenleri gibi etkenler de rakamları etkiler. İşte bundan dolayı bazen çok uygun rakamlara fırsatlar yakalayabilirsiniz. Ancak bunun için piyasayı sürekli yakından takip etmeniz gerektiğini unutmamalısınız.

Uygun bir ev bulduktan sonra satıcı ile pazarlıklara başlayabilirsiniz. Ekspertiz değerinde yer alan rakama veya daha altına bir evi satın almak, yatırımınızın başarılı olacağına dair en önemli işarettir.

·       Satış İşlemleri

Son olarak da resmi satış işlemlerinin tamamlanması gerekir. İşlemlerin nasıl yapılacağı, buradaki ilgili mevzuata göre belirlenmiştir. Mevzuata uygun olarak hareket etmeniz, hem sürecin daha kısa sürede tamamlanmasını hem de ek maliyetlerle karşılaşmamanızı sağlar.

Profesyonel Hizmet ile Amerikada Ev Almak

Amerikada satılık müstakil evler yatırım aracı olarak ilginizi çekiyor, ancak ne yapmanız gerektiğini tam olarak bilmiyorsanız, profesyonel hizmet alabilirsiniz. Alacağınız profesyonel hizmet ile burada bahsedilen işlemlerin tamamı profesyoneller tarafından yapılır. Böylece sürece ilişkin sorun yaşamaz ve yatırımınızı kısa sürede gerçekleştirmiş olursunuz.

Firma olarak uzun zamandır bu alanda faaliyet gösteriyor ve Amerika’da ev almak isteyenlerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler veriyoruz. ABD’de bulunan alaninda uzman personellerimizle ekspertiz değerinin altında olan evleri tespit ediyor, satış işlemlerinizi gerçekleştiriyor, kiralama süreçlerine ilişkin destekler veriyoruz. Konu hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı