Amerika’da Satılık Müstakil Evlere Yatırım Yapmak için 5 Neden

  • 5 ay önce
  • 1

Müstakil evler, insanlara rahatlık ve konforu etkili olarak sunan yaşam alanlarıdır. Ancak ülkemizdeki kentleşme nedeniyle, özellikle büyük kentlerde müstakil evlerin sayısı ve popülaritesi azalmaktadır. Buna karşın müstakil evler Amerika’da oldukça popülerdir ve talep görmektedir. İşte bu durum, Amerika’da satılık müstakil evlerin iyi bir yatırım aracı olmasını sağlar. Amerika’da satılık müstakil ev almak için 5 nedeni sizler için derledik.

1.    Uygun Fiyat

Müstakil evler, apartman dairelerine kıyasla çok daha rahat ve konforludur. Bu evlerde ikamet edenler çok daha özgürdür. Apartmanlarda sıklıkla yaşanan komşuların rahatsız olma durumu, bu evlerde neredeyse hiç yaşanmaz. Bu kadar önemli avantajı olmasına karşın müstakil evlerin fiyatları, sanıldığı kadar yüksek değildir. Amerika’da satılık ev fiyatları, sizi fazlasıyla şaşırtacaktır.

Ev fiyatları, evin konumuna ve özelliklerine bağlı olarak değişmektedir. Ülkedeki ev fiyatları ortalama olarak 200.000 $ seviyesindedir. Ancak bundan çok daha uygun fiyatlı müstakil evler vardır. Öyle ki, 100.000 $ veya bunun altındaki rakamlarda satılık ev bulmak mümkündür. İşte bu uygun fiyat, müstakil evlere yatırım yapmak için önemli bir nedendir.

2.    Yüksek Talep

Müstakil evlere olan talep, her geçen gün belirgin bir şekilde artmaktadır. Yapılan araştırmalar, 2030 yılına kadar müstakil evlere olan talebin artacağını göstermektedir. Özellikle yetersiz olan inşaat arzından dolayı zamanla kiralık veya satılık müstakil ev bulmakta zorlanılacağı tahmin edilmektedir. Dolayısıyla günümüzde talep çok fazla yüksek değilken ve halen satılık evler varken, bu fırsatın değerlendirilmesi gerekir. Amerika’da satılık müstakil evler için doğru bir zamandasınız. Zaman dolmadan bu fırsatı kullanmanızı tavsiye ederiz.

3.    Düşük Bakım Masrafı

Müstakil evler, genellikle aileler tarafından tercih edilir. Aileler ise evleri kullanırken son derece özenli ve dikkatli hareket eder. Bu durum, evlerin iyi durumda olmasına ve düşük bakım masrafı gerektirmesine yol açar. Düşük bakım masrafı, gayrimenkul yatırımlarının daha karlı hale gelmesini sağlayan önemli unsurlardan biridir.

4.    Düzenli Kira Geliri

Müstakil evlerin aileler tarafından tercih edilmesi, düzenli kira geliri açısından çok önemli bir detaydır. Aileler, kiraladıkları evlerde çok uzun süre kalırlar ve hayatlarında bir değişim olmadığı sürece evlerden çıkmazlar. İşte bu durum, yatırımcıların düzenli kira geliri elde etmesine yol açar.

Dolarla kira geliri elde etmek, yatırımlar açısından önemli bir avantajdır. Hem yüksek kira geliri hem de döviz kurunun yüksekliği, yatırımcıların yüksek ve düzenli gelir elde etmesine neden olur.

5.    Yüksek Değerlenme Oranı

Amerika’da satılık müstakil evler, yoğun talep görmektedir. Bu durum, satın alınan evlerin değerinin sürekli olarak artması anlamına gelir. Satın alınan evler, bir süre sonra dolar bazında daha da değerlenecektir. Böylece dolar cinsinden sermayeniz artmış olacaktır. Bahsedilenler ise başarılı bir yatırımın en önemli özellikleridir.

Amerika’da satılık müstakil evler veya benzeri gayrimenkullere yatırım yapmak artık çok kolay. Sizler için verdiğimiz hizmetler sayesinde, ABD’ye gelmeden de ev satın alabilir, satın aldığınız evi kiraya verebilir ve düzenli kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz. Amerika’da ev alma konusuyla ilgili daha detaylı bilgi için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı