Amerika’da Yabancıların Ev Alması

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika’da gayrimenkul almak, dolarla kira getirisi sebebiyle yatırımcıların odağındaki bir yatırım türüdür. Bunun için ev alma prosedürlerinin profesyonelce yönetilmesi gerekir. Amerika’da yabancıların ev alması olağan bir durumdur. Ancak bunun için gayrimenkul profesyonellerinden destek almak gerekir.

Amerika’dan Nasıl Ev Alınır?

Amerika’dan nasıl ev alınır sorusunun cevapları oldukça karmaşıktır. Ancak Amerika’da emlak uzmanları aracılığı ile Amerika’ya gitmeye gerek kalmadan ev alınabilir. Dolar ile kira getirisi için ev alınıyorsa evini kiracıya hazırlanması gerekir. Evin bakım, onarım ve tadilat işlemlerinin ardından kiracı adayının güvenlik kayıtlarının incelenmesi yapılır. Daha sonra kira kontratı yapılması ve sonrasında emlak vergisi vb. takiplerin yapılması da Amerika’da ev almanın standart prosedürlerdendir.

Amerika’dan Yabancıların Ev Alması Kolay Mı?

Amerika’dan ev almak temelde oldukça kolaydır. Bu ülkede emlak sistemi oldukça güçlü bir yapıdadır. Ayrıca, Amerika’da yabancıların ev almasının önündeki engeller kaldırılmıştır. ABD’de kira getirili evler yabancılar için önemli bir yatırım haline gelmiştir. Ancak Amerika’da ev almak bu ülkede yaşamak ve çalışmak için bir imtiyaz anlamına gelmiyor. Yani yabancılar, Amerika’ya yerleşmeden ya da bu ülkede iş kurmadan ev alabilir.

Amerika’da Gayrimenkul İşlemleri İçin Neler Gereklidir?

Amerika’da gayrimenkul almak kolay olsa da bazı prosedürlerin yerine getirilmesi gerekir. Bu prosedürlerin yerine getirilmesi ile yabancıların Amerika’dan ev almak oldukça mantıklı bir yatırım olacaktır. Çünkü Amerika’da emlak fiyatları giderek artmaktadır. Ayrıca, dolar ile kira geliri avantajı vardır. Bunların yanında Amerika’da gayrimenkul almak, gelecekte bu ülkeye yerleşme planları için hesaplı bir yatırım olacaktır. Bunlarla birlikte Amerika’da portföyümüzdeki evlerin kira getirisi yüzde 10-13 civarındadır. Türkiye’de bu oranın yüzde 2-6 civarında olduğu düşünülürse yabancıların Amerika’da ev alması dolar ile kira geliri için oldukça kârlı bir yatırım olacaktır.

Amerika’dan Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Yabancıların Amerika’da ev alması için birçok sebep var. Dünyanın en gelişmiş ekonomisinde ev sahibi olmak başlı başına bir getiri unsudur. Bununla birlikte Amerika’dan ev almanın avantajları şunladır;

  • Amerika’da alınan bir evin kira getirisi Türkiye’deki kira getirisine göre daha avantajlıdır. Çünkü Amerika’da dolar ile kira geliri vardır. Bu durum döviz kuruna göre kârı maksimize etme imkanı verir.
  • ABD’de ev almak, Türkiye’nin İstanbul başta olmak üzere birçok kentindeki konutlara göre çok daha ucuza gelebilmektedir.
  • Amerika’da konut yatırımı sonrası elde edilen gelirle yeni evler almak ya da yeni emlak yatırımları yapmak mümkün olabilmektedir.
  • Türkiye’de bir eve yapılan yatırımın kira ila geri dönüşü 20 yılı bulabilirken, Amerika’da bu süre yaklaşık 7-10 yıl arasındadır. Evin durumuna ve konumuna göre bu süre Amerika’da daha kısa olabilmektedir.

Amerika’da yabancıların ev alması için birçok lokasyon vardır! New York’tan Kaliforniya’ya; Miami’den Florida’ya kadar birçok eyalette fiyat-getiri performansı yüksek lokasyonlar için firmamızın portföylerinden birini seçebilirsiniz. Bu sebeple dolarla kira getirisi için yabancıların Amerika’da gayrimenkul yatırımının tam zamanı!

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı