Amerika’da Yatırım Yapmanın Avantajları

  • 2 sene önce
  • 1

Amerika’dan ev almak son dönemlerde Türk yatırımcıların yöneldiği yatırım alanlarından birisi olarak dikkat çekmektedir. Bu yönelimin en büyük sebeplerinden biri ise dolar bazında kira alacak ve kur farkından üst düzeyde yararlanacak olmaktır. Hızla gelişmeye devam eden bölgede güvenli emlak işleyiş süreçleri ve devlet desteği sayesinde ülkeye yurt dışından gelen yatırımcıların gayrimenkule olan ilgisi de artış gösterdi. Gayrimenkulün yatırım olarak en garantili araçlardan biri olduğunu düşünürsek Türkiye’de yatırım yapmaktan ziyade Amerika’dan ev almanın avantajları daha çok dikkat çekecektir. Türkiye’ye kıyasla 3-4 kat daha fazla kira getirine sahip olacağınız Amerika’dan yatırım olanaklarını mutlaka incelemeniz gerekmektedir. Sektörde tecrübemiz ve uzun yıllardır sağladığımız yüksek müşteri memnuniyeti oranımızdan aldığımız motivasyonla birlikte sizlere hazır kiracıya sahip evler satıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz. Amerika’da gayrimenkul yatırımı ile ilgili sorularınız için her daim uzman ekiplerimizden destek alabilirsiniz.

Amerika’dan Ev Almanın Avantajları

Amerika’dan yatırım avantajları arasında kur farkının yanı sıra emlak yasasının sağladığı güvence de ön plana çıkmaktadır. Özellikle devlet kontrolü altında yürütülen gayrimenkul ve emlak işlemleri son derece güvenilir bir işleyişe sahiptir. Ayrıca Amerika’dan yatırım yapmanızın bir diğer avantajı da amortisman sürelerinin çok daha kısa olmasıdır. Amerika’dan ev almanız durumunda düzenli döviz geliriniz olacak ve bu gelir enflasyondan bağımsız olacaktır. Hem kur farkındaki kazancınız hem de gayrimenkul değer artışındaki kazancı topladığınız zaman çifte kazanç sağlamanız söz konusu olmaktadır. Bununla birlikte Amerika’nın enflasyon oranı oldukça düşük bir ülke olması da sizin için büyük bir avantaj sağlamaktadır. Amerika’da sunduğumuz bölgelerde gayrimenkul amorte süreleri 8-10 yıl gibi kısa zaman dilimlerini kapsamaktadır.

Amerika’dan Ev Almak Size Hangi İmkanları Sunar?

Amerika’dan ev almak size oturum izni veya vatandaşlık hakkı vermez. Ancak bu yolu kullanarak yatırımcı vizesi almanız mümkün.  Amerika’da devlet kontrolünde yürütülen emlak işlemleri tamamen şeffaf bir tapu sürecini kapsamaktadır. Gelişmiş ve kusursuz işlemekte olan emlak yasası sayesinde Amerika’da devlet güvencesi altında yatırım yapabilirsiniz. Bu yasaya göre tapularda sigorta zorunluluğu ve tüm emlak danışmanlarının lisanslı olma şartı hem müşteriyi hem de satıcıyı güvence altına almaktadır. Tapu kayıtlarının herkes tarafınca ulaşılabilir olması da bu yasanın avantajları arasında yer alıyor. Sürekli devlet kontrolleri ve hareketli emlak piyasasını göz önüne alırsak Amerika’da yatırım yapmak, bir yatırımcı olarak vereceğiniz en mantıklı kararlardan biri olacaktır.

Bizimle İletişime Geçin

Amerika’dan ev almak hakkında aklınızda soru işaretleri olabilir. Profesyonel bir firma olarak konu ile ilgili en çok karşılaştığımız tereddütlerden biri, hiç yurt dışına çıkmamış veya Amerika’ya gitme imkanı olmayan yatırımcılar olması durumunda doğru kararı verme konusunda sıkıntı yaşıyor olmasıdır. Amerika’dan ev almak istiyorsanız mevcut yasalar sayesinde İstanbul`daki ofisimiz aracılığıyla tüm işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Amerika’dan ev almanın avantajları hakkında daha kapsamlı bilgi almak adına bizimle iletişime geçin.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı