Amerika’dan Ev Alma Şartları Nelerdir?

  • 1 sene önce
  • 1

Gayrimenkul yatırımları, hemen her dönemde yatırımcılarının yüzünü güldürmeyi başarmıştır. En kötü kriz dönemlerinde dahi yatırımcılar, güvenli liman olarak gayrimenkullere yönelmiştir. Böylesine avantajlı bir yatırımı ABD’de yapmak istemez miydiniz? Böylece dolarla kira geliri elde edebilir ve evinizin değerini dolarla korumuş olurdunuz. Peki, Amerika’dan ev alma şartları neler? İsteyen herkes ABD’den ev alabilir mi? Bu soruların cevaplarını ve Amerika’da gayrimenkul yatırımı ile ilgili hususları sizler için derledik.

Yabancılar Amerika’dan Ev Alabilir Mi?

ABD, ekonomik anlamda dünyanın en gelişmiş ülkelerinden birisidir. Bu gelişmişliğin birçok nedeni var, ancak tamamının temelinde özgürlükler olduğunu söylemek yanlış olmaz. Yabancı yatırımcılara bakış açısında yine özgürlükler ön plandadır. Dolayısıyla yabancılara gayrimenkul satışına olumlu yaklaşılmaktadır.

Amerika’da ev satın alma için ABD vatandaşı olmanız ya da oturum izninizin olması gerekmez. Hatta ABD’de bulunmanız gibi bir şart dahi yoktur. Bu alanda hizmet veren yatırım danışmanlığı firmaları aracılığıyla gayrimenkul satın alabilirsiniz. Firmamız uzun zamandır bu alanda hizmet vermektedir. Sahip olduğumuz deneyim ve uzmanlık sayesinde bu süreci sorunsuz ve mükemmel bir şekilde geçirmenizi garanti ediyoruz.

Yabancılar Amerika’da Mortgage Kullanarak Ev Satın Alabilir Mi?

Konut almak için en iyi yöntem, Türkiye’de olduğu gibi ABD’de konut kredisi kullanmaktır. ABD vatandaşları, çok uygun şartlarda kullanmış oldukları konut kredisi sayesinde zorlanmadan ev sahibi olabilmektedir. Peki, yabancılar Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaparken mortgage kullanabilir mi?

Amerika’dan ev alma şartları ile ilgili önemli noktalardan birisi mortgage konusudur. Evet, mortgage konut alma sürecinde önemli bir finansman kaynağıdır. Bu cazip koşullara sahip kaynaktan yabancılar da belli şartların sağlanması durumunda yararlanabilmektedir.

ABD bankaları veya kredi kuruluşları, yabancılara konut kredisi verirken ekstra şartlar talep edebilmektedir. Firmamız, anlaşmalı olduğu özel finans kuruluşları üzerinden kredi kullanmanızı kolaylaştırmaktadır.

Amerika’da Emlakçı Şartı Var Mı?

Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapacakların merak ettikleri konulardan birisi de emlakçı şartı olup olmamasıdır. Bilindiği gibi emlakçılar, alıcı ile satıcı arasındaki köprü görevini görür ve bunun için belli oranda komisyon alır. Böylece ev maliyetleri, önemli ölçüde artmış olur. Ancak emlakçı konusunda endişelenmenize gerek yok. Çünkü ABD’de emlakçı konusunda herhangi bir zorunluluk bulunmaz.

Emlakçı olmadan nasıl ev alacağı diye endişeleniyorsanız, gayrimenkul yatırım danışmanlığından yararlanabilirsiniz. Firmamız, sizin için bütçenize uygun ev seçeneklerini bulmakta ve bunlara ilişkin detaylı bir raporu size sunmaktadır. Bunlar arasından bir evi almak istediğinizde, bütün işlemleri sizin yerinize yürütmektedir. Böylece herhangi bir resmi prosedürle uğraşmadan ABD’den ev satın almış olursunuz.

Firmamız, sürecin en başından son aşamasına kadar sizlere destek vermektedir. Hatta satın aldığınız evin kira ödemesinin alınmasında da yine destek vermektedir. Verdiğimiz hizmet ile ABD’de gayrimenkul yatırımı çok kolay.

Emlak Vergisi Ne Kadar?

Amerika’da ev alma şartları denildiğinde akla gelen soru işaretlerinden birisi de vergi konusudur. ABD vatandaşlarının dolar ile kazanması ve yine dolarla ödemesi nedeniyle, emlak vergisi onları zorlamayabilir. Ancak TL kazanıp, USD ödeme durumu olduğunda, akıllarda farklı soru işaretleri oluşmaktadır.

Öncelikle ABD’de ev alan yabancıların da emlak vergisi ödemesi gerekir. Bu noktada herhangi bir muafiyet ve destekleme durumu yoktur. Ödenecek vergi miktarı ise evin genel değeri ve bulunduğu eyalete göre farklılık gösterir.

Eğer ev satın alırken konut kredi kullanmışsanız, ödemeniz gereken yıllık vergi genellikle aylık taksitlere eklenir. Böylece ödeme konusunda önemli bir kolaylık elde etmiş olursunuz. Konut kredisi kullanmadıysanız da endişelenmenize gerek yok. Çünkü her ne kadar Türkiye’de TL kazansanız dahi, ABD’de satın almış olduğunuz evden dolarla kira elde edeceksiniz. Böylece emlak vergisi konusunda zorluk yaşamayacaksınız. Ayrıca ABD’de vergiler, sanılanın aksine çok yüksek değildir. Ve kesinlikle sizi zorlamaz. Firmamız yüksek kira çarpanı sağlayan, vergisi düşük bölgelerden evler sunmaktadır.

Amerika’da ev alma şartları genel olarak bu şekildedir. Amerika’da ev satın almak ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgi edinmek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı