Amerika’dan Ev Almak: Nelere Dikkat Etmeliyim?

  • 7 ay önce
  • 1

Amerika’da gayrimenkul yatırımı, son dönemlerin trend yatırım seçeneklerinden biri olarak dikkat çekmektedir. Doğru şekilde yapılacak bu türden bir yatırım, size hem dolar cinsinden sabit gelir sağlar hem de değerini yıllar içinde arttırır. Ancak böylesine özel bir yatırımı yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bu hususlara ilişkin detayları sizler için derledik.

Gayrimenkul yatırımı konusunda Amerika önemli bir pazar. Gelişmişlik seviyesinin yüksek olması, buradaki yatırımların güvenliği ve yıllar içinde değerlenmesi adına önemlidir. Bu durum sebebiyle dünyanın farklı yerlerinden gelen yatırımcılar, ABD’de gayrimenkul satın almaktadır. Siz de bu fırsattan yararlanabilir ve önemli kazançlar elde edebilirsiniz.

Amerika’da Ev Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Amerika’da ev almak ve bunu yatırım amacıyla yapmak mantıklı bir seçimdir. Ancak ilgili süreçte dikkatli olunması ve her adımın özenle atılması gerekir. Ev alırken dikkat edilmesi gerekenlere ilişkin ayrıntılar şu şekildedir:

·       Fiyat

Konut yatırımlarında fiyat birçok yatırımcı için en önemli unsurdur. Nihayetinde herkesin kendine göre bir bütçesi vardır ve ona uygun seçimler yapmak ister. Ancak sadece fiyata odaklanmak doğru olmayacaktır. Fiyat özelinde bütüncül bir bakış açısı geliştirmek gerekir.

Bütçenize uygun en iyi seçeneği bulmanız, yatırımınızın başarılı olması için önemlidir. Eğer detaylı bir araştırma yapmadan, bütçenize uygun olan ilk evi satın alırsanız, büyük bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz.

·       Konum

Amerika’da satılık ev seçeneklerini incelerken konuma dikkat edilmesi gerekir. Konum, kent merkezine ne kadar yakın olursa, yatırımınız için o kadar iyi olur. Bunun dışında etrafındaki işletmeler, okullar, sağlık kuruluşları ve insan yoğunluğu da dikkat edilmesi gerekli hususlardır. Doğru konumda olan bir ev, yatırımın başarısı için büyük bir öneme sahiptir.

·       Bakım

Alınacak olan evin sadece fiyatına odaklanmak, çok büyük bir hata olacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de bakım masraflarıdır. Satın almadan önce evin detaylı olarak bir uzman tarafından incelenmesi, ev hakkında bir rapor hazırlanması gerekir. Böylece nasıl bir ev aldığınızı daha iyi görmüş olursunuz.

·       Kiralanabilme Durumu

Amerika’da ev almak ve bunu yatırım amacıyla yapmak gibi bir niyetiniz olduğunda, kira gelirinin sizin için önemli olduğunu unutmayın. Ortalama bir konuttan aylık 1.000-1.200 $ seviyesinde kira geliri elde edebilirsiniz. Bu gelirin sürekli olabilmesi için yatırımınızın kiralık konut talebinin fazla olduğu bölgede yer alması gerekir. Ayrıca evinizin de kiralanmaya uygun olması, bir diğer önemli detaydır.

Eyaletlerin bazı bölgelerinde kiralık evlere olan talep daha fazladır. Böyle bir bölgeden konut alırsanız, kira gelirinizi bir anlamda garanti etmiş olursunuz.

·       Kira Geliri

Ev alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise kira geliridir. Burada yapacağınız yatırımın kaç yılda geri döneceğine odaklanmanız gerekiyor. Bu süre ne kadar düşük olursa, yatırımınız da o kadar doğru olacaktır.

Amerika’da ev almak konusunda verdiğimiz profesyonel hizmetler ile bütün bu süreçleri sizin yerinize yönetiyor ve burada bahsedilen şartları taşıyan konutları almanızı sağlıyoruz. Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapma konusunda daha fazla bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı