Amerika’dan Ev Nasıl Alınır? En Hızlı Yöntem

  • 1 sene önce
  • 1

Amerika’da ev satın alma, yeterli bütçeniz olmasına karşın sizin için çok uzak bir hayal olabilir. Bütçenize uygun evi bulmak, yasal prosedürleri tamamlamak, ödemeyi yapmak ve diğer prosedürler… Bütün bunlar, sizin gözünüzü korkutuyor olabilir. Ancak doğru yöntemi kullandığınızda, bahsedilen işlemlerin tamamını zorlanmadan, hem de Türkiye’den yapabilirsiniz. Peki, ama nasıl? Amerika’dan ev nasıl alınır? Bu sorunun cevabını gelin birlikte inceleyelim.

Amerika’dan Ev Almanın En Kolay Yolu

Amerika kimine göre hayaller, kimine göre ise fırsatlar ülkesi. Eğer yeterli bütçeniz var ise burada yapacağınız yatırımlar, size ciddi bir gelir getirebilir. Bunların en basiti ise Amerika’da ev satın alma olarak dikkat çeker. Satın alacağınız evi kiraya vererek, dolar ile kira geliri elde edebilirsiniz. Kur farkından dolayı elinize geçecek para ise sizi fazlasıyla tatmin edecektir.

Amerika’dan ev almak için oralara kadar gitmenize ve bütün işlemleri kendinizin yürütmesine gerek yok. Bu alanda hizmet veren firmamızın İstanbul ofisinden bütün süreci yönetebilirsiniz. Firmamız sizler için bu hizmeti vermekte ve doğru yatırımları yapmanız için sizlere rehberlik etmektedir.

Amerika’da Ev Satın Alma Süreci Nasıl İlerliyor?

Amerika’dan ev nasıl alınır sorusunun cevabının ardından sürecin nasıl ilerlediğine dair süreç merak edilir. Öncelikle ev satın almak oldukça ciddi bir iştir. Eğer doğru evi seçmezseniz, ilerleyen süreçlerde kiralamakta ve daha sonraki süreçte satmakta zorlanabilirsiniz. Ya da size beklenmedik anlarda ekstra masraf çıkarabilir.

Amerika’da yerleşik güçlü altyapısı olan firmamız, ev seçimi konusunda önemli bir deneyime sahiptir. Öncelikle sizler için ekspertiz değerinin altındaki evler bulunur. Bunlardan kiralanma konusunda sorun çıkartmayacak olanlar belirlenir ve sizlere detaylı bir rapor sunulur. Evin tahmini bedeli, elde edilecek kira miktarı ve diğer detaylar bu raporda yer alır. Almak istediğiniz evi belirledikten sonra ise süreç genel olarak şu şekilde ilerler:

  • Bütçenize uygun evi seçin.
  • Satış bedelinin %15’i olan depozitoyu emanet hesaba yatırın.
  • Evin fiziki kontrollerinin yapılması ve değerinin belirlenmesine ilişkin süreci başlatın
  • Tapu işlemlerini tamamlayın.
  • Satış bedelinin geriye kalan kısmını emanet hesaba ödeyin.
  • Evinizi kiralayın ve dolarla kira geliri elde etmeye başlayın.

Amerika’da ev satın alma süreci, firmamızın rehberliğinde genel hatları ile bu şekilde gerçekleştirilir. Söz konusu süreçler, yine firmamızın profesyonelleri tarafından sizler adına yürütülür. Böylece siz, sadece süreci kontrol eder ve karmaşık prosedürlerle uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Amerika’dan Ev Almanın Avantajları Nelerdir?

Amerika, dünyadaki refah seviyesi en yüksek ülkelerden birisi. Ayrıca dünyanın en zengin ülkesi olduğu da açık bir gerçektir. Böylesine bir ülkede yatırım yapmanın kısa, orta ve uzun vadede birçok avantajı vardır. Bu avantajlar genel olarak şu şekildedir:

·       Uygun Maliyet

Amerika’da ev satın alma denildiğinde aklınıza yüksek bütçeler gelebilir. Ancak özellikle ikinci el evlerin maliyetinin uygun seviyede olduğu unutulmamalıdır. 70.000 $ seviyesinden başlayan seçeneklerin olması, bütçenizi çok fazla zorlamadan ev sahibi olmanıza imkan verir.

·       Amorti Süresi

Dünyanın neresinde olursa olsun, yapılan yatırımın doğru veya yanlış olduğunu anlamak için amorti süresine bakılır. Gayrimenkul için bu sürenin 20 yıldan daha az olması istenir. Ancak firmamız tarafından sizlere sunulan seçeneklerin amorti süresi çok daha kısadır. Ortalama amorti süresi sadece 8-10 yıldır.

·       Kiralama Hızı

Amerika’dan ev nasıl alınır diye düşünenlerin aklındaki bir diğer soru ise evin kiralanması ile ilgilidir. Firmamız, bu noktada kiralanması kolay evleri sizleri sunar. Böylece kiralama konusunda ciddi bir sıkıntı yaşamazsınız. Portföyümüzdeki evlerin çoğu hali hazırda kiracılıdır.

·       Düşük Vergi

Amerika’daki vergi konusu açıldığında, birçok kişi vergilerin yüksek olduğundan bahseder. Ancak ikinci el evlerde durum tam olarak böyle değildir. Sıfır evlere göre vergiler çok daha uygun seviyelerdedir ve sizi çok zorlamaz. Portföyümüzdeki evleri vergi avantajı olan bölgelerden seçtiğimiz için net kazanç oranları yüksektir.

·       Bakım Masrafları

İkinci el bir ev alacaksanız, ileride çıkacak bakım masraflarına da hazır olmalısınız. Bu noktada evi satın almadan önce gerekli fiziki kontroller detaylı olarak yapılır. Seçim yaparken bakım masrafı düşük olan evler tercih edilir. Evlerimizde bakim-onarım garantisi bulunmaktadır.

Amerika’da ev almanın avantajları genel olarak bu şekildedir. Ancak bunların haricinde de farklı avantajlar olduğu unutulmamalıdır. Eğer bütçeniz varsa ve yatırım yapacak seçenek arıyorsanız, Amerika’da ev satın alma seçeneğini ciddi ciddi düşünmelisiniz.

 Sonuç

Amerika’da ev nasıl alınır konusundaki en basit yöntemi firmamız sizlere sunmaktadır. Şeffaf bir süreç sonunda istediğiniz özellikteki evi satın alabilir ve dolarla kira geliri elde etmeye başlayabilirsiniz. Konuyla ilgili daha detaylı bilgi almak için bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı