Amerika’dan Ev Satın Alırken Dikkat Edilecekler

  • 10 ay önce
  • 1

Amerika’dan ev satın almak düzenli döviz geliri elde etmek için yapılması gerekenlerin başında geliyor. Yatırımı ile düzenli kazanç sağlamak isteyenler Amerika’dan ev alarak dolar ile kira geliri elde edebiliyorlar. Doların her geçen gün değerlenmesi de düzenli dolar kazancının kıymetini arttırıyor. Amerika’dan ev satın almak kulağa hoş gelse de bu süreçte uyulması gereken birçok prosedür bulunuyor. İşte Amerika’dan ev satın alırken dikkat edilmesi gerekenler…

1.    Ön Araştırma ve Sermaye Yönetimi

Öncelikle dünyanın neresinde olursa olsun ev almadan önce iyi bir araştırma yapmak gereklidir. Amerika’da birçok eyalet bulunması ve bu eyaletlerin farklı yasaları olması bu araştırma süresini daha kapsamlı hale getiriyor. Amerika’dan ev alacaksanız öncelikle hangi eyaletten alacağınıza karar vermeniz gerekiyor.

Sermayenizin miktarı da ev alma sürecinde büyük önem taşıyor. Amerika’da her bütçeye uygun ev bulunuyor. Sermayesi yeterli olmayanlar için ise bazı şartlar karşılığında kredi desteği sağlanabiliyor. Kredi kuruluşları Amerika vatandaşı olmayan kişilere de belli sartlar cercevesinde kredi verebiliyor.

2.    Oturma İzni

Amerika’dan ev almak için oturma izninizin olması gerekmiyor. Amerika’da yatırım yapmak isteyen bir kisinin vizesinin olmasi veya Ev almak için Amerika’da yaşıyor olmasi şartı da yoktur. Amerika yasaları esnek olan bir ülkedir ve yatırımcılara birçok fırsat sağlamaktadır.

3.    Vergi

Amerika’da ev sahibi olan yabancı vatandaşlar da tıpkı Amerika vatandaşları gibi yıllık vergi ödemek zorundadırlar. Emlak vergisi oranları her eyalette değişiklik göstermektedir. Konut kredisi kullananların vergileri konut kredisi vergilerine dahil edilmektedir.

Vergi oranlarını yatriminizin elde tutma maliyetini dogrudan etkiledigi icin, oncesinde bilgi sahibi olunmasinda fayda bulunmaktadir.

Amerika’dan ev satın almak birçok prosedür içerse de sürekli kira geliri için büyük avantaj sağlıyor. Bu süreçte yeniyseniz ve ne yapacağınızı bilemiyorsanız bize başvurabilirsiniz. Amerika’dan ev almak hakkında tüm süreçlerde size yardımcı olmak ve yatırımlarınızı iyi değerlendirmenizi sağlamak için yanınızdayız.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı