Arbitraj nedir? | Arbitraja güçlü bir alternatif: Amerika`dan gayrimenkul yatırımı

  • 1 sene önce
  • 1

Arbitraj, finansal piyasalar ve yatırım dünyasında en çok kullanılan kavramlar arasında en üst sıralarda geliyor. Peki arbitraj nedir ve ne şekilde kullanılır? Arbitraj, herhangi bir yatırım enstrümanında farklı piyasalar arasındaki fiyat farklılıklarından faydalanarak kar edilmesi durumudur. Çoğu zaman anlık olarak gerçekleştirilen arbitraj işlemi kısa vadede kazanç sağlanabilmesi amacıyla yapılan bir işlem türüdür. Arbitraj yaparak kazanç elde etmek, arbitraj kazancı gibi kavramlar olarak da karşınıza çıkabilir.

Arbitrajdan sıkıldıysanız; Amerika’dan gayrimenkul yatırımı tam size göre!

Bir yatırım kavramı olan arbitraj genellikle döviz işlemleri için kullanılsa da aslında farklı piyasalarda işlem gören aynı yatırım enstrümanı için de kullanılabilir. Ancak yatırımlarınızda kazanç sağlamak için arbitraj dışında da farklı seçeneklere de yönelebilirsiniz. Örneğin Amerika`dan gayrimenkul yatırımı ile tasarruflarınızı değerlendirerek kısa, orta ve uzun vadede kazanç elde etmeniz mümkün. Finansal piyasalara alternatif bir yatırım aracı olan gayrimenkul yatırımlarınız için dünya üzerinde en uygun coğrafyalardan biri olan Amerika, birçok özelliği ile önemli avantajlar sunuyor.

Şimdi de Amerika`dan neden ev almalıyız sorusunu yanıtlamaya çalışalım. Modern dünyamızda süper güç konumunda olan ABD, birçok özelliği ile dünyanın en gözde ülkeleri arasında yer alıyor. Bu ilgi birçok ülkeden yatırımcının tasarruflarını buraya yönlendirmesine neden oluyor. Süreklilik arz eden bu ilgi Amerika’nın her bölgesinin değerlenmesine ve gayrimenkullerin fiyatlarının artış eğiliminde olmasını sağlıyor. Yani bugün Amerika`dan gayrimenkul yatırımı yaptığınız andan itibaren yatırımınızın değerlenmesi çok yüksek bir olasılık olarak karşımıza çıkıyor.

Dolarla kira geliri kazancı sizi bekliyor

Amerika`dan neden ev almalıyız sorusuna verilecek olan bir başka yanıt da ülkenin para birimi ile ilgili. Dünyanın rezerv parası apoletini yıllardır taşıyan ve bu alanda kısa ve orta vadede hatta uzun vade de önemli bir rakibi olmayan bu para birimi, kur hareketleri yani arbitraj benzeri bir etki ile yatırımlarınızın değerlenmesine katkı sağlayabilir. Yine Amerika`dan gayrimenkul yatırımı yaparak dolarla kira kazancı da sağlayabilirsiniz. Gayrimenkul yatırımı ile dolar kurunun getirisinden bir arada faydalanmanızı sağlayacak bu seçenek aslında Amerika`dan neden ev almalıyız sorusunun tek yanıtı bile olabilir.

Arbitraj ile döviz kurlarından anlık getiri sağlamaktan sıkıldıysanız; dolarla kira geliri elde etmenizi sağlayan Amerika`dan gayrimenkul yatırımı sizin için en doğru seçenek olabilir. Öte yandan bu seçenek sayesinde hem paranızı finansal piyasaların oynaklığından korumuş hem de yatırımlarınızı çeşitlendirmiş olursunuz. Kurlarda bir düşüş yaşandığında dolarla kira kazancını azalıyor gibi görünse de dünyanın süper gücü Amerikan gayrimenkul yatırımı yapmanın avantajını kullanarak emlak piyasasındaki artan fiyatlar muhtemel kayıplarınızı fazlasıyla telafi edecektir.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı