Dolarla Kira Getirisi Avantajları

  • 1 sene önce
  • 1

Gayrimenkul sahipleri hem mülklerinin zaman içerisinde değerlenmesinden hem de kira getirisinden kar elde ederler. Bu durum, gayrimenkul yatırımlarında önceliğin yüksek kira getirisine verilmesine neden olur. Peki, yüksek kira getirisi nasıl elde edilir? Dolarla kira almak için izlenmesi gereken yollar nelerdir?

Dolar ile kira elde etmenin en basit yolu, Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapmaktır. Başlangıçta bu fikir size çok ütopik gelebilir. ABD’den nasıl gayrimenkul alabilirim ki(!), şeklinde olumsuz düşüncelere dahi kapılabilirsiniz. Ancak firmamız tarafından verilen hizmetler sayesinde artık Amerika’da ev satın alma işlemi çok kolay. Firmamızla iletişime geçerek siz de bu fırsattan yararlanabilir ve dolarla kira geliri elde edebilirsiniz.

Nasıl Dolarla Kira Alabilirim?

Dolarla kira alabilmek için para birimi dolar olan bir ülkeden gayrimenkul almanız gerekir. Bu noktada akla gelen ilk seçenek ABD’dir. Özgürlükler ve fırsatlar ülkesi olan ABD’de yabancıların konut almasının önünde herhangi bir engel bulunmuyor. Doğru yöntem ile kısa sürede konut alabilir ve aldığınız konutu kiralayabilirsiniz. Böylece dolarla kira getirisi elde edebilirsiniz.

Amerika’da ev satın alma süreci için oturum izni veya vatandaşlık gibi şartlar aranmaz. Hatta bunun için ABD’de bulunmanıza dahi gerek yoktur. Yatırım danışmanlığı hizmetleri veren firmamız üzerinden istediğiniz konutu satın alabilirsiniz. Satın aldığınız konutu yine firmamızın hizmetlerinden yararlanarak kiralayabilir ve düzenli olarak dolarla geliri elde etmeye başlayabilirsiniz.

Firmamızın verdiği hizmetler, burada genel hatları ile bahsedilen bütün süreci kapsamaktadır. Örneğin; satın aldığınız konutun piyasa koşullarına göre değeri ve fiyatı arasındaki fark, kiracı bulma kolaylığı gibi unsurları sizin yerinize araştırıyoruz. Süreç, genel olarak şu şekilde işliyor:

  • Portföyümüze, ekspertiz değerinden daha düşük fiyatlı olan konutları alıyoruz. Böylece sermayenizi etkili bir şekilde kullanmanıza imkan veriyoruz.
  • Kira garantisi vermek hiçbir zaman mümkün değildir. Ancak kiralanma olasılığı yüksek olan konutları portföyümüze ekliyoruz.
  • Size sunduğumuz seçenekleri incelediğinizde, konut fiyatı ve elde edilmesi beklenen kira miktarını göreceksiniz. Böylece beklentilerinize ve bütçenize uygun olan seçenekleri tercih edebilirsiniz.
  • Konut konusunda seçiminizi yaptıktan sonra bütün süreci sizin yerinize yürütüyoruz. Üstelik bunu, siz ABD’de değilken dahi yapabiliyoruz.
  • Amerika’da gayrimenkul yatırımı yaparken izlenmezi gereken hukuki prosedürler vardır. Firmamız bünyesinde bulunan uzmanlar, süreci sizin yerinize ilgili prosedüre uygun olacak şekilde yürütür. Böylece süreç kısa bir sürede tamamlanır. Ayrıca sürece dair her aşamada detaylı olarak bilgilendirilirsiniz.
  • Satın almış olduğunuz konutta kiracı olmasından dolayı direkt olarak dolar ile kira geliri elde etmeye başlarsınız.

Burada genel hatları ile bahsedilen süreç, aslında oldukça ayrıntılıdır. Doğru eyaletin ve doğru konutun tercih edilmesi konusu bile ciddi bir araştırma ve uzmanlık gerektirir.

Dolarla Kira Getirisi Avantajları Nelerdir?

Dolar ile kira getirisi elde etmenin birçok farklı avantajı vardır. Bahsedilecek avantajlar sadece Türkiye’de bulunan yatırımcılar için değil, dünyanın pek çok noktasındaki yatırımcılar için geçerlidir. Bundan dolayı Amerika’da gayrimenkul yatırımı yapan yabancı yatırımcı sayısı her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Dolar (USD), dünyanın rezerv para birimidir. Yani bütün dünya ülkelerinde geçerliliği olan ve değerini korumayı başaran bir para birimidir. Türk Lirası ile arasındaki kur farkı, dolar ile gelir elde etmenin büyük avantajlar sağlamasına neden olur. Bunların başında ise daha yüksek bir getiri gelir. Evet, ABD’de çok önemli sayılmayan bir kira geliri, Türkiye’de sizi fazlasıyla memnun edecektir.

Dolarla kira geliri elde ettiğinizde, gelirinizin zaman için enflasyona bağlı olarak değer kaybetme riski oldukça düşüktür. Çünkü ABD’de enflasyon, diğer dünya ülkelerine göre daha düşük seviyededir.

Dolarla kira geliri elde ettiğinizde, bu parayı yatırım amaçlı olarak saklayabilirsiniz. Zaman içinde doların değer kazanmasına bağlı olarak kar elde edebilirsiniz.

Amerika’da emlak yatırımı yaptığınızda, mülkünüzün değeri dolar cinsinden olacaktır. Böylece mülkünüzün değeri dahi zaman içinde kurdaki hareketlere bağlı olarak artacaktır. Bu bakımdan da dolarla kiraya odaklanmak gerekir.

Kira gelirinizin dolarla olması durumunda, maddi anlamdaki ihtiyaçlarınız fazlasıyla karşılanır ve Türkiye’deki yaşam kaliteniz artar.

Dolarla kira geliri elde etmenin başlıca avantajları bu şekildedir. Siz de yüksek kira getirisi kazanmak için bizimle iletişime geçebilir ve fırsatları değerlendirebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı