Enflasyondan Korunmanın En Etkili Yolu: Amerika’da Ev Almak

  • 6 ay önce
  • 1

Pandemi sürecindeki ekonomi politikaları, dünya genelinde enflasyonun yükselmesine yol açmıştır. Söz konusu durum nedeniyle yatırımcılar, enflasyon karşısında koruma sağlayacak olan yatırım araçlarını araştırmaya başlamıştır. Amerika’da ev almak, bu noktadaki en önemli seçeneklerden biridir. Hem enflasyon karşısında koruma sağlama hem de yüksek kazanç elde etme imkanı sunan bu seçenekle ilgili merak edilen hususları yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Enflasyon Nedir?

Enflasyon; paranın alım gücünün düşmesi anlamına gelmektedir. Bir ürün ne kadar çok olursa, fiyatı da o kadar düşük olacaktır. Pandemi sürecinde neredeyse bütün ülkelerin merkez bankaları halklarına nakit para yardımları yaptı. İşte bu durum, piyasadaki para miktarının artmasına ve paranın ise alım gücünün azalmasına yol açtı.

Enflasyonu dikkate almadan yatırım yapmak, sahip olduğunuz birikimlerin sessizce erimesine yol açabilir. Örneğin; paranızla şuanda bir üründen 10 birim alabiliyorsanız, enflasyon nedeniyle bir süre sonra aynı parayla o üründen sadece 8 tane alabilir hale gelirsiniz. Böylece 2 birim erimiş olur. İşte bu durumun önüne geçebilmek için doğru yatırım araçlarının tercih edilmesi gerekir.

Amerika’da Ev Almanın Avantajları

Amerika’da ev almak, avantajlı bir yatırım seçeneğidir. Ancak avantajlı olabilmesi için yatırımın doğru şekilde yapılması çok önemlidir. Profesyonel bir bakış açısıyla yapılmayan yatırımlar, çoğu zaman hayal kırıklıkları ile neticelenir. Amerika’da ev sahibi olmak ile birlikte elde edilecek avantajlar aşağıdaki gibidir:

·       Dolarla Kira

Yatırım araçlarından en büyük beklenti, kazanç sağlamasıdır. Doğru yatırım araçları, hem kendi değerini korur hem de düzenli olarak gelir elde edilmesine imkan verir. Amerika’daki evler, bu noktadaki beklentileri rahatlıkla karşılar.

Doğru bir bölgeden alınan doğru bir konut, düzenli olarak kira geliri sağlayacaktır. Bu gelir, alacağınız evin özelliklerine göre 1.000 $ ile 2.000 $ arasında değişecektir. Bunlardan daha yüksek kira geliri sağlayan konutlar da vardır. En düşük rakam dikkate alındığında, Türkiye şartlarında son derece yüksek bir kira geliri elde edileceği görülecektir.

·       Uygun Maliyet

Amerika’da ev alma ile ilgili en büyük çekincelerden birisi fiyatlardır. Birçok insan ABD ev fiyatları seviyesinin çok yüksek olduğunu düşünür. Ancak fiyatlar sanıldığı kadar yüksek değildir. Öyle ki; 100.000 $ seviyesinde birçok satılık ev bulunabilir. Detaylı bir araştırmayla daha düşük fiyatlı evleri bulmak da mümkündür.

·       Yüksek Değerlenme

Amerika’daki evlerin fiyatları düzenli olarak artmaktadır. ABD emlak piyasasının yüksek fiyat trendini uzun yıllar devam ettireceği öngörülmektedir. Dolayısıyla alınacak olan evlerin değerleri, dolar cinsinden artacaktır. 100.000 $ seviyesindeki bir fiyatla aldığınız evin değeri, birkaç yıl sonra belki de 120.000 $ seviyesine kadar çıkacaktır. Fiyat artışı dolar cinsinden olduğundan, buradaki değer farkı size kazanç olarak yansıyacaktır.

Amerika’da Gayrimenkul Yatırımı Enflasyondan Korur Mu?

Amerika’da gayrimenkul yatırımı, enflasyondan koruma konusunda oldukça başarılıdır. Her ne kadar ABD’de enflasyon rakamları yüksek olsa da, emlak piyasasındaki fiyat artış oranı enflasyondan daha yüksektir. Bir de üzerine ülkemizdeki dolar kurunu dikkate alırsanız, ABD ev almak gibi bir yatırımın enflasyondan koruduğu ifade edilebilir. Amerika’da ev alma konusunda daha detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Compare listings

Karşılaştırmak
× Whatsapp Hattı